Ceny w Rotterdamie (2017)

Rotterdam jest drogim miastem, podobnie jak cała Holandia, jednak bezsprzecznie tańszym od Amsterdamu i Hagi. Przy dobrym zaplanowaniu i wcześniejszej rezerwacji zakwaterowania wyjazd do tego miasta może okazać się stosunkowo niedrogim.

Artykuł skupia się na Rotterdamie, jeśli jednak chcesz przeczytać ogólnie o cenach w Holandii, sprawdź nasz artykuł: Ceny w Holandii.

Ceny komunikacji miejskiej w Rotterdamie

Typ biletu Cena
bilet jednorazowy przesiadkowy (60-minutowy) 3,00€
bilet jednorazowy przesiadkowy (120-minutowy) 3,50€
bilet jednodniowy 7,50€
specjalny bilet dzienny "turystyczny" - Tourist Day Ticket (przejazdy metrem, autobusem, tramwajem oraz wodnym transportem miejskim w całej południowej prowincji) 13,50€

Ceny w restauracjach

Bez większego problemu powinniśmy znaleźć restaurację z ceną dania głównego w okolicy 10-12€, generalnie za danie główne powinniśmy zapłacić w okolicach 7-15€ plus napoje.

Warto pamiętać, że ceny zależą od lokalizacji i typu lokalu, w okolicach starego portu oraz w dzielnicy biznesowej ceny będą zdecydowanie wyższe niż w pozostałych miejscach.

Piwo w knajpie lub restauracji to koszt 3 do 5€.

Ceny jedzenia ulicznego

W Rotterdamie, podobnie jak w całej Holandii, popularnym ulicznym jedzeniem są frytki, które kupimy w okolicy 2,00-3,50€. Z powodu dużej liczby imigrantów arabskich popularnym daniem są różnego rodzaju falafele oraz dania typu kebab. Koszt wynosi w okolicach 3-7€.

Oprócz tego warto odwiedzić halę targową Markthal, gdzie znajdziemy olbrzymi wybór różnych potraw w bardzo atrakcyjnych cenach (1-5 €). Sam budynek hali jest niesamowity, w środku spróbujemy również wielu potraw afrykańskich oraz orientalnych.

Ceny w sklepach

Ceny w sklepach są podobne w całej Holandii, ceny wybranych produktów oraz informacje dotyczące sklepów umieściliśmy w artykule Ceny w Holandii.

Ceny atrakcji

Rotterdam, to miasto pełne różnego typu atrakcji dla każdego, nie znajdziemy tam jednak wiele miejsc związanych z historią. Ceny biletów wstępu są bardzo zróżnicowane. Niektóre ciekawe miejsca można odwiedzić bezpłatnie, np. halę targową - Markthal. Za darmo można również zajrzeć do Ratusza (oraz na jego wewnętrzny dziedziniec). Poniżej podajemy przykładowe ceny atrakcji w Rotterdamie:

Atrakcja Cena biletu normalnego Cena biletu ulgowego
wieża widokowa Euromast 9,75€ 8,75€ (seniorzy 65+) / 6,25€ (dzieci 4-11 lat)
ZOO w Rotterdamie 22,00€ / 20,00€ (on-line) 17,50€ (dzieci 3-12 lat) / 15,50€ (on-line)
Muzeum morskie 11,50€ 7,50€ (dzieci 4-15)
Chabot Museum 9,50€ 5,00€ (studenci) / bezpłatnie (dzieci do 12 lat)
Museum Boijmans Van Beuningen 18,50€ 11,50€ (studenci) / bezpłatnie (poniżej 18. roku życia)
Kijk-Kubus 2,50€ 1,50 - 2,00€
Miniworld Rotterdam 11,00€ 7,50€
Pannenkoekenboot - rejs 18,50€ 13,50€ (dzieci)
Zwiedzanie stadionu De Kuip ok 13,50€ ok 9,50€ (dzieci)

Jeśli zamierzasz zwiedzić więcej atrakcji, rozważ zakup specjalnej karty zniżkowej, połączonej z biletem komunikacji miejskiej - Rotterdam Welcome Card.

Ceny zakwaterowania

Rotterdam nie jest miastem typowo turystycznym, ciężko w nim wyodrębnić sezon wysoki, miasto jest odwiedzane głównie przez studentów oraz w celach zarobkowych.

Hotel z samodzielną łazienką można już zarezerwować od około 50€ w bardzo dobrych warunkach, pokoje ze współdzieloną łazienką to koszt 30-40€, a miejsce we współdzielonym pokoju to wydatek w okolicy 20-30€.

Warto poszukać również apartamentów, mieszkanie w okolicy centrum można znaleźć również w okolicach 50€ na airbnb.

Ceny poza centrum są trochę niższe, jednak warto sprawdzić okolicę, aby być pewnym, że wieczorne powroty będą bezpieczne.

Poleć ten artykuł


Reklama


Zobacz nasze inne artykuły z Rotterdamu

Zobacz nasze inne artykuły z Holandii

Komentarze