Cmentarze i nekropolie Europy

Ważne cmentarze i nekropolie na mapie Europy. Miejsca pochówku wielu osobistości, najstarsze, znaczące, historyczne.
Dowiedz się, gdzie możesz odwiedzić katakumby.
Sprawdź historię ważnych europejskich cmentarzy, dowiedz się jakie funkcje pełniły katakumby.

Katakumby w Neapolu - zwiedzanie, bilety oraz informacje praktyczne

Odkryj niesamowite podziemne atrakcje w Neapolu - katakumby. Do zwiedzania udostępnione zostały Katakumby San Gennaro (św. Januarego) oraz Katakumby San Gaudioso. Dowiedz się o nich więcej oraz sprawdź informacje praktyczne.

Wojskowy cmentarz na Antokolu w Wilnie

Zwiedzanie Wilna wielu kojarzy się z odwiedzaniem cmentarzy. Głównym i najczęściej odwiedzanym jest cmentarz na Rossie. Czy znasz jednak pozostałe? Odkryj antokolski cmentarz wojskowy w Wilnie.

Cmentarz Fontanelle w Neapolu

Mroczne miejsce w Neapolu - cmentarz wykuty w skale wulkanicznej - Cimitero delle Fontanelle. Dostępny dla odwiedzających, mało znane miejsce przez turystów.

Wizyta na Cmentarzu Montmartre w Paryżu

109

Ciekawostki, historia i zdjęcia z paryskiej nekropolii, będącej miejscem pochówku wielu Polaków. Najwybitniejszym z pochowanych tam rodaków jest Wieszcz Narodowy - Juliusz Słowacki, na Cmentarzu Montmartre znajduje się jego pierwszy grób.

Wizyta na pierwszym cmentarzu w Atenach

16

Najstarsza nowożytna ateńska nekropolia, która wyróżnia się wiodącym białymi marmurowymi pomnikami. Nie należy do miejsc często odwiedzanych przez turystów, jednak warto tam zajść - znajduje się blisko ścisłego centrum miasta.