Muzea w Europie

Ciekawe muzea, interesujące zbiory, ogromne kolekcje, oryginalne eksponaty. Sprawdź jakie muzeum odwiedzić podczas wycieczki po Europie. Zobacz zdjęcia, przeczytaj opisy oraz informacje praktyczne.

Muzeum Morskie w Hamburgu

Muzeum Morskie w Hamburgu

Lubisz odwiedzać muzea związane z morzem i żeglugą? Jeśli tak, to koniecznie wybierz się do Hamburga, do ogromnego Międzynarodowego Muzeum Morskiego. Sprawdź informacje praktyczne i obejrzyj zdjęcia.

Dom Rubensa w Antwerpii

Dom Rubensa w Antwerpii

Sprawdź jak mieszkał i żył jeden z najbardziej cenionych malarzy swojej epoki. Odwiedź dom Rubensa w Antwerpii, zaprojektowany przez samego artystę.

M.C. Escher - muzeum i twórczość (wizyta w Escher Museum w Hadze)

M.C. Escher - muzeum i twórczość (wizyta w Escher Museum w Hadze)

Maurits Cornelis Escher to holenderski malarz i grafik, którego prace znane są na całym świecie. Dzieła tego autora oparte sa na matematycznym i logicznym myśleniu, często przypominają puzzle.

W Hadze znajduje się muzeum poświęcone jego twórczości - Escher in Het Paleis. Zobaczyć tam można prawie wszystkie prace artysty, w tym także robiacą ogromne wrażenie grafikę o tytule Metamorphosis III.

Muzeum Vasa w Sztokholmie

Muzeum Vasa w Sztokholmie

Muzeum Vasa to jedna z najbardziej znanych atrakcji Sztokholmu, i miejsce, którego nie można ominąć odwiedzając stolicę Szwecji. W środku znajdziemy niemal całkowicie zachowany i odrestaurowany okręt wojenny “Vasa” z 17 wieku.