Ogrody zoologiczne w Europie

W Europie ogrody zoologiczne są nieodzownym elementem wielkich miast. Zadbane, często z historyczną zabudową, pozwalają zbliżyć się do natury i spędzić miło czas.

Odwiedzając nowe miasto niemal zawsze sprawdzamy, czy znajdziemy w nim ogród zoologiczny. W ciągu ostatnich lat kilkukrotnie odwiedziliśmy miejscowe zoo. Na naszej drodze spotkaliśmy wiele wspaniałych zwierząt, m.in. Pandę Wielką w Wiedniu i Madrycie, rosomaka w Sztokholmie (spotkany w Skansenie), obejrzeliśmy występ delfinów w Madrycie oraz przechodziliśmy pod pływającymi rekinami i żółwiami w tunelu w oceanarium w zoo w Rotterdamie.

W tym dziale opisujemy nasze wyprawy oraz staramy się przybliżyć najciekawsze zwierzęta, które spotkaliśmy. Oprócz relacji z zoo znajdziecie tu także europejskie oceanaria i nasze relacje z tych miejsc.

ZOO w Lublanie

ZOO w Lublanie

Planujesz wyjazd do Lublany? Sprawdź jak wygląda tamtejsze zoo i jakie zwierzęta możesz w nim spotkać.

ZOO w Salzburgu

ZOO w Salzburgu

Wybierasz się do Salzburga? Pomyśl o odwiedzeniu tamtejszego ogrodu zoologicznego. Zobacz jakie zwierzęta spotkasz na miejscu. Sprawdź też informacje praktyczne.

ZOO w Norymberdze

ZOO w Norymberdze

Ogród zoologiczny w Norymberdze to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę i spotkanie wyjątkowych zwierząt. Przeczytaj jakie gatunki możesz tam zobaczyć oraz sprawdź informacje praktyczne.

ZOO w Płocku

ZOO w Płocku

Planujesz wizytę w Płocku? Jeśli lubisz zwierzęta, to zachęcamy do odwiedzin płockiego ogrodu zoologicznego. Zobacz jakie gatunki zwierząt możesz tam spotkać. Sprawdź też informacje praktyczne.

Den Blå Planet - oceanarium w Kopenhadze

Den Blå Planet - oceanarium w Kopenhadze

Wybierasz się do Kopenhagi z dzieckiem? Nie zapomnij odwiedzić fantastycznego oceanarium Den Blå Planet. Sprawdź informacje praktyczne oraz ciekawostki.
Poznaj tajemniczy podwodny świat, bez się dobrze, oglądaj wspaniałe stworzenia. Atrakcje nie tylko dla dzieci. :)

Lemur katta w ogrodach zoologicznych w Europie

Lemur katta w ogrodach zoologicznych w Europie

Poznajcie znanego na całym świecie lemura, spotkać go można nie tylko siedząc przed ekranem telewizora. Lemury katta zamieszkują wiele ogrodów zoologicznych w Europie. W niektórych z nich możecie nawet pospacerować wśród tych zwierząt.

Kapibara w ZOO w Europie

Kapibara w ZOO w Europie

Poznaj największego na świecie gryzonia. Dowiedz się czym się żywi jakie tereny zamieszkuje. Sprawdź, w których europejskich ogrodach zoologicznych możesz spotkać kapibarę.

Diabeł tasmański w ZOO w Europie

Diabeł tasmański w ZOO w Europie

Diabeł tasmański to niewielkie zwierzątko, znane głównie z kreskówek, zamieszkujące Tasmanię. Dowiedz się czy się charakteryzuje, sprawdź ciekawostki o gatunku.

ZOO w Edynburgu

ZOO w Edynburgu

Planujesz odwiedzić ogród zoologiczny w Edynburgu? Sprawdź jakie zwierzęta w nim możesz spotkać, obejrzyj zdjęcia oraz przeczytaj informacje praktyczne.