Ogrody zoologiczne w Europie

W Europie ogrody zoologiczne są nieodzownym elementem wielkich miast. Zadbane, często z historyczną zabudową, pozwalają zbliżyć się do natury i spędzić miło czas.

Odwiedzając nowe miasto niemal zawsze sprawdzamy, czy znajdziemy w nim ogród zoologiczny. W ciągu ostatnich lat kilkukrotnie odwiedziliśmy miejscowe zoo. Na naszej drodze spotkaliśmy wiele wspaniałych zwierząt, m.in. Pandę Wielką w Wiedniu i Madrycie, rosomaka w Sztokholmie (spotkany w Skansenie), obejrzeliśmy występ delfinów w Madrycie oraz przechodziliśmy pod pływającymi rekinami i żółwiami w tunelu w oceanarium w zoo w Rotterdamie.

W tym dziale opisujemy nasze wyprawy oraz staramy się przybliżyć najciekawsze zwierzęta, które spotkaliśmy. Oprócz relacji z zoo znajdziecie tu także europejskie oceanaria i nasze relacje z tych miejsc.

ZOO w Płocku

ZOO w Płocku

Planujesz wizytę w Płocku? Jeśli lubisz zwierzęta, to zachęcamy do odwiedzin płockiego ogrodu zoologicznego. Zobacz jakie gatunki zwierząt możesz tam spotkać. Sprawdź też informacje praktyczne.

Den Blå Planet - oceanarium w Kopenhadze

Den Blå Planet - oceanarium w Kopenhadze

Wybierasz się do Kopenhagi z dzieckiem? Nie zapomnij odwiedzić fantastycznego oceanarium Den Blå Planet. Sprawdź informacje praktyczne oraz ciekawostki.
Poznaj tajemniczy podwodny świat, bez się dobrze, oglądaj wspaniałe stworzenia. Atrakcje nie tylko dla dzieci. :)

Lemur katta w ogrodach zoologicznych w Europie

Lemur katta w ogrodach zoologicznych w Europie

Poznajcie znanego na całym świecie lemura, spotkać go można nie tylko siedząc przed ekranem telewizora. Lemury katta zamieszkują wiele ogrodów zoologicznych w Europie. W niektórych z nich możecie nawet pospacerować wśród tych zwierząt.

Kapibara w ZOO w Europie

Kapibara w ZOO w Europie

Poznaj największego na świecie gryzonia. Dowiedz się czym się żywi jakie tereny zamieszkuje. Sprawdź, w których europejskich ogrodach zoologicznych możesz spotkać kapibarę.

Diabeł tasmański w ZOO w Europie

Diabeł tasmański w ZOO w Europie

Diabeł tasmański to niewielkie zwierzątko, znane głównie z kreskówek, zamieszkujące Tasmanię. Dowiedz się czy się charakteryzuje, sprawdź ciekawostki o gatunku.

ZOO w Edynburgu

ZOO w Edynburgu

Planujesz odwiedzić ogród zoologiczny w Edynburgu? Sprawdź jakie zwierzęta w nim możesz spotkać, obejrzyj zdjęcia oraz przeczytaj informacje praktyczne.

ZOO w Lizbonie

ZOO w Lizbonie

Lizbońskie ZOO to nie tylko zwykłe wybiegi ze zwierzętami, to także pokazy delfinów, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z lwem morskim czy przejażdżka kolejką linową nad ogrodem.

ZOO w Dublinie

ZOO w Dublinie

Ogród zoologiczny w Dublinie zgromadził wiele interesujących gatunków zwierząt, są wśród nich również gatunki zagrożone wyginięciem. To doskonałe miejsce na poznanie i zobaczenie wielu ciekawych zwierzaków w jednym miejscu.

ZOO w Amiens

ZOO w Amiens

Niewielki ogród zoologiczny we francuskim, zabytkowym mieście Amiens. Choć nie jest duże, spotkamy w nim ogromne słonie oraz inne ciekawe zwierzęta.