Parki, ogrody miejskie i ogrody botaniczne Europy

Gdzie odpocząć od zgiełku miasta? Gdzie wybrać się na spacer? Sprawdź parki, ogrody miejskie a także ogrody botaniczne w europejskich miastach.

Zobacz gdzie w mieście szukać zieleni, dowiedz się, które miejsca warto odwiedzić. Przeczytaj kilka ciekawostek i obejrzyj zdjęcia.

Parque Juan Carlos I - nowoczesny park nieopodal lotniska w Madrycie

Szukasz miejsca do odpoczynku w stolicy Hiszpanii? Planujesz pojeździć rowerem, pospacerować lub po prostu odpocząć przed podróżą samolotem?

Sprawdź jak wygląda ogromny, nowoczesny park położony niedaleko lotniska w Madrycie - Parque Juan Carlos I. Wybierz się na wycieczkę rowerową wśród palm lub zrób sobie piknik na rzeczką.

Ogród botaniczny w Belfaście

Ogród botaniczny w centrum miasta? Doskonały na spacer wśród roślin, idealny na chwilę relaksu dla studentów.
Odwiedź ogród botaniczny w Belfaście i wejdź do budynku palmiarni.

Parc de la Ciutadella w Barcelonie

Szukasz ciekawego miejsca na odpoczynek w Barcelonie? Sprawdź Park Cytadeli. Zobacz jakie atrakcje się w nim znajdują. Zrelaksuj się, podziwiaj ciekawe obiekty, zwiedzaj, spaceruj a nawet popływaj łódką po jeziorze.

Ogród Boboli we Florencji

Ogromny, położony na wzgórzu ogród we Florencji, z dużą ilością rzeźb i fontann. Idealny na spacer, a nawet na rodzinny piknik.

Flora Köln - ogród botaniczny w Kolonii

Jeśli odwiedzając niemieckie miasto Kolonia poczujecie chęć na odrobinę odpoczynku, to najlepszym miejscem na relaks na świeżym powietrzu będzie ogród botaniczny Flora Köln.