Poza miastem

Poza miastem to dział, w którym opisywać będziemy miejsca oddalone od dużych miast, z dala od miejskiego gwaru (choć nie zawsze!) i zabudowań. Czasami będą to cuda natury, innym razem np. zamki w mniejszych miastach. Znajdziecie tu także takie miejsca jak Kanał Koryncki, wyglądający jak wytwór natury, a stworzyły go ludzkie ręce.

Wulkan Wezuwiusz - dojazd, wejście oraz informacje praktyczne

Sprawdź jak dostać się na najsłynniejszy europejski wulkan Wezuwiusz. Przeczytaj informacje praktyczne i zaplanuj wejście.

Stonehenge - dojazd, historia i informacje praktyczne

Dowiedz się czym są słynne kamienie Stonehenge (przeczytaj o historii tego miejsca), sprawdź jak dojechać. Zobacz ceny oraz godziny wstępu.

Odkryj tajemnicze miejsce w Anglii - Stonehenge

Przylądek Sunion i Świątynia Posejdona - dojazd, historia oraz informacje praktyczne

Jak dojechać do Świątyni Posejdona na Przylądku Sunion w Grecji? Sprawdź informacje praktyczne, poznaj historię świątyni oraz ciekawostki. Dowiedz się czego jeszcze możesz się spodziewać odwiedzając Przylądek Sunion.

Odkryj mniej znane miejsce w Grecji, ok 2 godziny drogi od Aten - Przylądek Sunion i Świątynia Posejdona

Grobla Olbrzyma (Giant's Causeway) - ostatni ślad po olbrzymach w Irlandii Północnej czy efekt erupcji wulkanu?

Cud natury w Irlandii Północnej - bazaltowa formacja skalna - Grobla Olbrzyma (Giant's Causeway). Informacje praktyczne, dojazd, zdjęcia.

Minack Theatre - otwarty teatr w angielskiej Kornwalii

Minack Theatre w Anglii to najpiękniejsza scena teatralna na świecie, otwarta, zwrócona w stronę morza. Zachwyca swoją historią oraz położeniem.

Zobacz jak wygląda angielski teatr nad Oceanem w Kornwalii - Minack Theatre