Słynne dzielnice Europy

Miasta często słyną z kilku atrakcji, jednak czasami tym co je wyróżnia są dzielnice. Jedne bardziej lubiane, inne trochę mniej. Każda ma swój urok, klimat i oczywiście niepowtarzalną historię.

Sprawdź czy w mieście do którego się wybierasz jest jakaś znana dzielnica. Przeczytaj ciekawostki i obejrzyj zdjęcia.

Ostrów Tumski we Wrocławiu

Poznaj zabytkową część Wrocławia. Dowiedz się co warto zobaczyć, przeczytaj historię i ciekawostki oraz obejrzyj zdjęcia.

Castlefield - najstarsza dzielnica Manchesteru

Castlefield czyli najstarsza dzielnica Manchesteru, to idealne miejsce na spacer i poczucie klimatu tego miasta. Kanały, mieszkalne barki, zabytkowa zabudowa - to wszystko sprawie, że do tego miasta chce się wracać.

Travemünde - dzielnica i kurort plażowy w Lubece

Travemünde to miejsce doskonałe na odpoczynek, na chwilę nad morzem, na spacer po plaży oraz po pięknej promenadzie. Oprócz wody i piasku nie zabraknie tam również miejsc do zwiedzenia.

Dzielnica spichlerzy w Hamburgu - Speicherstadt

Hamburg to miasto portowe, pełne magazynów i spichlerzy. Obecnie możemy w nim podziwiać zabytkowe spichlerze, wpisane na listę UNESCO.

HafenCity - nowoczesna dzielnica Hamburga

HafenCity to nowa dzielnica Hamburga, o bardzo nowoczesnej architekturze. W dalszym ciągu planowana i rozbudowana. Dzisiaj możemy już oglądać efekty pracy wielu architektów.