Wieża Beffroi - punkt widokowy w Gandawie

Gandawa nie jest zbyt popularnym miastem wśród podróżujących. Osoby kojarzące miasto wiedzą, że charakteryzuje się ono wspaniałą architekturą i znanym widokiem z na trzy wieże z mostu św. Michała.

!Widok na trzy wieże Gandawy
Widok na trzy wieże Gandawy

Wieże, będące niegdyś ważniejszymi elementami infrastruktury miasta dzisiaj tworzą piękny i oryginalny widok. Obecnie za najważniejszą uznaje się wieżę beffroi - Het Belfort van Gent czyli dzwonnicę w Gandawie. Dwie pozostałe to: wieża Katedry Świętego Bawona oraz wieża Kościoła św. Mikołaja.

!Beffroi - wieża widokowa w Gandawie
Beffroi - wieża widokowa w Gandawie

Przyjeżdżając do tego miasta nie wyobrażamy sobie pominięcia jednego z "reprezentantów" tego miasta - wieży beffroi (Belfort van Gent). Należy pamiętać, że wieża służy za punkt widokowy w Gandawie.

widoki na Gandawę z dzwonnicy - beffroi

Beffroi - wieża widokowa w Gandawie

Gandawa widziana z wieży widokowej beffroi

Het Belfort van Gent to wieża będąca symbolem autonomii i niezależności miasta. Wieża belfort (belfried lub belfry) jest także jednym z głównych punktów na turystycznej mapie miasta.

Informacje i ciekawostki

Podczas wejścia na wieżę możemy podziwiać znajdującego się tam smoka - dzisiaj jeden z symboli miasta. Rzeźba jest kopią pierwowzoru umieszczonego na szczycie wieży - pozłacanego smoka. Figura ta robi wrażenie swoimi rozmiarami.

!Figura smoka na wieży widokowej w Gandawie - beffroi
Figura smoka na wieży widokowej w Gandawie - beffroi

Na wieży obejrzeć możemy liczne dzwony. Początkowo dzwonnica służyła do celów religijnych, później funkcjonowała jako wieża strażnicza i alarmowała o nadchodzących zagrożeniach lub regulowania codziennego życia miasta.

dzwony na wieży beffroi w Gandawie

Wysokość wieży wynosi 91 metrów. Widoki na panoramę miasta skupiają się przede wszystkim na historycznej jego części. Z wieży widać doskonale tylną cześć Kościoła św Mikołaja - nie da się ukryć, że to najlepszy widok z tej wieży. Innym obiektem, który możemy podziwiać w pełnej okazałości z góry jest Katedra św. Bawona.

!Widok z wieży dzwonnicy - beffroi na Kościół św. Mikołaja w Gandawie
Widok z wieży dzwonnicy - beffroi na Kościół św. Mikołaja w Gandawie

Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1999 roku powiększyła się poprzez dopisanie do niej wieżę beffroi w Gandawie oraz ponad 20 innych dzwonnic z Flandrii.

Gandawa widziana z wieży widokowej beffroi

podczas wejścia na wieżę beffroi - Gandawa

Praktyczne informacje

Widok z wieży widokowej w Gandawie - Het Belfort van Gent

Ceny biletów wstępu:

taryfa biletowa dla kogo
normalny dorośli 8,00 Euro
ulgowy dla osób 65+ 6,00 Euro
ulgowy grupu 15+ 6,00 Euro
ulgowy dla osób w wieku 19 - 25 lat 2,70 Euro
darmowe wejście młodzież poniżej 19. roku życia 0,00

widok z wieży beffroi w Gandawie

Dni i godziny otwarcia:

Codziennie od godziny 10:00 do 18:00, z wyłączeniem dni: 25.12. oraz 01.01. Ostatnie wejście odbywa się o godzinie 17:30.

dzwony na wieży beffroi w Gandawie


Reklama