Victoria Square - centrum handlowe w Belfaście

widok na centrum handlowe Victoria Square w Belfaście

Victoria Square (Victoria Square Shopping Centre) to doskonałe połączenie przeszłości z teraźniejszością. Olśniewająca, szklana kopuła, znajdująca się na dachu budynku jest jednocześnie galerią widokową, z której rozciąga się przepiękny widok na miasto. Średnica kopuły to aż 35 metrów!

!Na tarasie kopuły Victoria Square w Belfaście - widoki na miasto
Na tarasie kopuły Victoria Square w Belfaście - widoki na miasto

Victoria Square jest jednym z najpiękniejszych centrów handlowych w Irlandii Północnej, to doskonałe miejsce zarówno dla entuzjastów zakupów, jak również dla spragnionych rozrywki.

Historia i ciekawostki

Centrum zostało otwarte 6 marca 2008 roku. Projekt został stworzony i zrealizowany przez Multi Development UK, a jego realizacja trwała 6 lat. Victoria Square to jedna z najbardziej kosztownych inwestycji jakie poczyniono kiedykolwiek w Irlandii Północnej.

Victoria Square - centrum handlowe w Belfaście

Przestrzeń centrum została zaaranżowana z myślą o klientach. Pełno w nim zadaszonych uliczek, luksusowych apartamentów, sklepów, punktów usługowych i nowoczesnych przestrzeni rozrywkowych. Na 4 poziomach znajduje się ponad 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni dedykowanej sprzedaży detalicznej. Oprócz niej budynek mieści w sobie 106 apartamentów oraz dwupoziomowy parking na 1000 samochodów.

!otwarte uliczki w centrum handlowym Victoria Square w Belfaście
otwarte uliczki w centrum handlowym Victoria Square w Belfaście

To bardzo modne w Belfaście miejsce przyciąga zarówno lokalnych, jak również międzynarodowych detalistów takich gałęzi jak: moda, uroda, technika, sport i biżuteria.

Jako ciekawostkę zdradzimy Wam, że rocznie centrum odwiedza około 17,2 miliona osób, co umiejscawia je w pierwszej dziesiątce centrów handlowych w Wielkiej Brytanii.

!Taras widokowy w centrum handlowym Victoria Square w Belfaście - widok z dołu
Taras widokowy w centrum handlowym Victoria Square w Belfaście - widok z dołu


Reklama