Disneyland 2010

To chyba od zawsze było moje marzenie - przygoda w Disneylandzie pod Paryżem.

Dwa dni szaleństwa i powrót do dzieciństwa. Chyba mieliśmy szczęście, bo i pogoda dopisała i kolejki się nie dłużyły - na co niektórzy często narzekają. Cóż - w takim miejscu to chyba powinno być normalne. Ale na kolejki jest małe rozwiązanie. Na bilecie jest zakodowana możliwość skorzystania z rozwiązania "Fastpass".

Fastpass to bezpłatna usługa, dzięki której możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania w kolejkach do niektórych atrakcji. Aby skorzystać z tego należy umieścić bilet wstępu do parku w specjalnej maszynie a następnie odebrać dodatkowy "bilet", który informuje nas, o której możemy szybciej skorzystać z danej atrakcji. Uwaga, oczywiście jednej chwili możemy skorzystać tylko jednokrotnie z tego i dopiero po tym czasie próbować kolejny raz.

My dosyć sprawnie i szybko się poruszaliśmy po obu parkach, dzięki czemu z niektórych atrakcji skorzystaliśmy więcej niż jeden raz.

Widzieliśmy w tym czasie nawet dwie parady i łapaliśmy Tygryska, który nagle nie wiadomo skąd się pojawił w parku. Uciekał, jednak udało się go złapać i zrobić zdjęcie.

TYGRYSEK tygrysek w Disneylandzie pod Paryżem

Fajnym rozwiązaniem był zakup biletów z możliwością przemieszczania się pomiędzy dwoma parkami. Disneyland podzielony jest właśnie na dwa parki tematyczne: Disneyland Park i Walt Disney Studios Park. Ten drugi jest już ciekawszy dla dużych dzieci, ze względu chociażby na dwie znajdujące się w nim atrakcje - w dodatku chyba nasze ulubione. Pierwsza z nich to - "The Twillight Zone Tower of Terror". Za dużo zdradzać na jej temat nie będę, ponieważ to trzeba przeżyć osobiście. Druga z atrakcji, to "Rock 'n' Roller Coaster starring Aerosmith", również wspaniała zabawa - tutaj wszystko dzieje się szybko, nawet czasami bywa, że i kolejka się szybciej zwalnia... Nie bójcie się, to nic strasznego, wręcz wspaniałe przeżycie. Spodoba się tam wszystkim lubiącym prędkość.

Z bardziej spokojnych rzeczy był "rejs statkiem", podczas którego nawet widoki były fajne.

Disneyland - rejs statkiem

Disneyland - rejs statkiem, widoki

Disneyland na zdjęciach:

poniżej: przejażdżka kolejką i "udział" w kręceniu filmu - pokazują nam jak się tworzy efekty specjalne. Disneyland - Studia Tram Tour - tramwaj, kolejka

poniżej: niezapomniane samochody Disneyland - 101 Dalmatyńczyków

w parku Disneyland pod Paryżem

Disneyland pod Paryżem

poniżej: Disneyland, dekoracja na Halloween Disneyland na Halloween

skała - Disney Paris

poniżej: drzewo do zwiedzania drzewo do zwiedzania w Disneyland Paris

chodnik w Disneylandzie pod Paryżem

poniżej: rejs łódką Disneyland, rejs łódką

Polecam wszystkim serdecznie, nie tylko tym małym. To były dwa wspaniałe dni pełne wrażeń. Zobaczyliśmy wszystko co było możliwe, skorzystaliśmy z każdej atrakcji, z niektórych więcej razy. Warto było się tam wybrać, a co najlepsze chcemy jeszcze...


Reklama