Leonidas - sieć sklepów z belgijskimi czekoladkami

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że oryginalna, przepyszna czekolada jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Belgii.

Historia i ciekawostki

Szukając najlepszej jakości belgijskich pralinek, koniecznie zajrzyjcie do sklepu Leonidas. Marka jest bardzo popularna i ceniona nie tylko w całej Belgii, ale również poza jej granicami. Została założona w 1913 roku przez Leonidasa Kestekidesa, który wcześniej prowadził biznes cukierniczy w Stanach Zjednoczonych. Cukiernik przebywający na targach w Gandawie w 1910 roku poznał swoją wielką miłość. Dwa lata później zdecydował się powrócić na stałe do Belgii i poślubić ukochaną Joannę.

Leonidas - sieć sklepów z belgijskimi czekoladkami

Produkty Leonidas spotkacie w Belgii dosłownie na każdym kroku. Można kupić je również we Francji oraz innych krajach na całym świece. Co ciekawe, czekoladki Leonidas są bardzo popularne w Chinach.

Obecnie, firma posiada 1400 placówek w 50 krajach. Prowadzą ją potomkowie założyciela. Produkty Leonidas słyną ze swej doskonałej jakości oraz tradycyjnej receptury. Tworzone jedynie z naturalnych składników wyróżniają się wyjątkowym smakiem, świeżością i perfekcją wykonania. Przechowywane w specjalnie do tego celu przystosowanych chłodniach mogą być sprzedawane jedynie do 49 dni od momentu produkcji.

Nie bez przyczyny określane są jako jedne z najlepszych na świecie. Do przygotowania słodkości używa się 100 proc. masła kakaowego, orzechów laskowych z Turcji, wiśni z francuskiej krainy Périgord, migdałów z Kalifornii, pomarańczy z Walencji i orzechów włoskich z Grenoble. Sztandarowym produktem Leonidasa są pralinki Manon w białej czekoladzie z kawowym nadzieniem. Niezwykle popularne są również czekolady z dodatkiem suszonych owoców, trufli i marcepana.

Jeśli chcielibyście uszczęśliwić najbliższych słodką pamiątką z Belgii, produkty czekoladowe Leonidas będą strzałem w dziesiątkę! Możecie być pewni, że dzięki swoim walorom smakowym i pięknemu wyglądowi ucieszą nawet najbardziej wymagających. Musicie wiedzieć również, że sklepiki marki to istne królestwo smaku i zapachu. Można być pewnym, że przekraczając progi któregoś z nich, na pewno nie wyjdziecie z pustymi rękoma.


Reklama