Punkty widokowe Wrocławia

Wrocław to piękne miasto, leżące w Polsce, cieszące się ogromną popularnością wśród turystów. Odwiedzają je nie tylko osoby z Polski ale również coraz liczniej i częściej z zagranicy. Miasto słynie z pięknej zabytkowej zabudowy oraz od "niedawna" z nowoczesnego wieżowca - Sky Tower, będącego również miejscem, z którego możemy podziwiać miasto.

Oprócz tej śmiałej konstrukcji istnieją we Wrocławiu również inne punkty widokowe, znajdujące się w zabytkowej części miasta.

Najciekawsze punkty widokowe we Wrocławiu

  • Wieża Katedry Jana Chrzciciela
  • Nowoczesny wrocławski wieżowiec - Sky Tower
  • Mostek Pokutnic pomiędzy wieżami w Katedrze św. Marii Magdaleny
  • Wieża Matematyczna
  • Wieża Kościoła św. Elżbiety

Wieża Katedry Jana Chrzciciela

Jednym z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia podczas zwiedzania Wrocławia jest Archikatedra, będąca jednym z najważniejszych zabytków w mieście, położona jest w bardzo chętnie odwiedzanej części miasta - Ostrowie Tumskim.

Widok z wieży Archikatedry Jana Chrzciciela we Wrocławiu

Wieża Katedry jest doskonały miejscem do oglądania miasta, widać stąd nie tylko Ostrów Tumski a także inne okoliczne części miasta. Można stąd podziwiać piękną dawną zabudowę z czerwonymi dachami oraz pamiątkowe obiekty. Przy dobrej pogodzie ujrzymy również nieco oddalony, współczesny obiekt - Sky Tower, będący kolejnym miejsce, z którego obejrzymy miasto ponad dachami.

Widok z wieży Katedry Jana Chrzciciela we Wrocławiu

Cena biletu wstępu na wieżę to koszt 5,00 zł - bilet normalny, natomiast bilet ulgowy (dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia) kosztuje 4,00 zł.

!Widok z wieży Archikatedry we Wrocławiu, w oddali Sky Tower
Widok z wieży Archikatedry we Wrocławiu, w oddali Sky Tower

Nowoczesny wrocławski wieżowiec - Sky Tower

Sky Tower to wieżowiec budzący skrajne emocje wśród mieszkańców tego miasta. Wyróżnia się on przed wszystkim wysokością na tle wrocławskiego krajobrazu miejskiego oraz architekturą.

Nie wszyscy za nim przepadają, choć to fantastyczne miejsce, z którego możemy spojrzeć na miasto z nieco odmiennej strony i perspektywy.

!Widok ze Sky Tower we Wrocławiu
Widok ze Sky Tower we Wrocławiu

Cena biletu normalnego waha się od 11,00 do 15,00 zł, w zależności od dnia tygodnia odwiedzin punktu widokowego.

Jeśli chcecie poczytać więcej, to zapraszamy pod link Sky Tower we Wrocławiu.

!Widok ze Sky Tower we Wrocławiu
Widok ze Sky Tower we Wrocławiu

Mostek Pokutnic pomiędzy wieżami w Katedrze św. Marii Magdaleny

Mostek Pokutnic znany również jako Mostek Czarownic to łącznik pomiędzy dwiema wieżami kościoła, obecnie popularny jako punkt widokowy na miasto.

!Widok z Mostku Pokutnic we Wrocławiu
Widok z Mostku Pokutnic we Wrocławiu

Mostek Pokutnic to również krążące wśród mieszkańców legendy, jedna z nich miała na celu "wystraszyć" młode i niechętne do małżeństwa panny. Czy opowieść skutkowała, tego można się tylko domyślać. Ponoć z mostku dochodzą odgłosy starych panien, które umarły bez wcześniejszych zaślubin, a karą za brak zamążpójścia było wieczne sprzątanie tego miejsca.

!Widok z Mostku Pokutnic we Wrocławiu
Widok z Mostku Pokutnic we Wrocławiu

W drugiej połowie XV wieku ukończono smukłe wieżę, które później połączono ze sobą, na wysokości piątej kondygnacji mostem. Niestety podczas działań wojennych znany mostek został zniszczony. Obecny dzisiaj łącznik zawdzięczamy odbudowie z 2001 roku. Dzisiaj możemy przechadzać się po nim, pomiędzy wieżami i podziwiać Wrocław z góry.

!Widok z Mostku Pokutnic we Wrocławiu
Widok z Mostku Pokutnic we Wrocławiu

Cena biletu wstępu to koszt 5,00 zł za bilet normalny, ulgowy kosztuje 3,00 zł, dla dzieci do 13. roku życia.

Wieża Matematyczna

Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego to dawne Obserwatorium Astronomiczne, dzisiaj znajdziemy w nim małe muzeum z wystawą oraz taras widokowy z panoramicznym widokiem na miasto.

Jeśli chcemy wejść na wieżę musimy zakupić jeden z dostępnych apkietów biletowych obejmujących również pozostałe (wybrane części) Uniwersytetu dostępne dla zwiedzających. Do wyboru mamy: Aulę Leopoldyńską, Oratorium Marianum, Salę Wystawową (Sala im. Romana Longchampsa) oraz Wieżę Matematyczną.

  • 2 sale: bilet normalny - 10,00 zł / ulgowy - 6,00 zł;
  • 3 sale: bilet normalny - 11,00 zł / ulgowy - 7,00 zł;
  • 4 sale: bilet normalny - 12,00 zł / ulgowy - 8,00 zł; bilet rodzinny (2+2) - 25,00 zł;

Wieża Kościoła św. Elżbiety

Bazylika św. Elżbiety Węgierskiej znana również jako Kościół Garnizonowy lub Fara Elżbietańska to kolejne miejsce godne uwagi dla osób lubiących widoki z góry.

Świątynia udostępniła dla zwiedzających wieżę, która służy za doskonały punkt z widokiem na Wrocław. Lata temu, w XVI wieku podczas wichury, część jej runęła, w następnych latach dokonano jej odbudowy w nieco innym kształcie. Ponownie, na początku XIX wieku została uszkodzona podczas ostrzału. Późniejsze lata również nie oszczędzały zarówno wieży jak i całego kościoła. Ulegała ona m.in. licznym pożarom. Na szczęście w roku 1997 została udostępniona jako taras z widokami panoramicznymi na miasto.

Cena biletu wstępu normalnego wynosi 5,00 zł.


Reklama