Podróże po Europie

Rail Pass: sposób na tańsze podróżowanie pociągiem po Belgii

Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2022

Belgia z perspektywy polskiego turysty jest drogim krajem. Na szczęście podróżowanie pomiędzy belgijskimi miastami nie musi zrujnować naszych portfeli. Wystarczy dobry plan i zakup odpowiedniego biletu, który pozwoli nam na przemieszczanie się pomiędzy najważniejszymi miastami w rozsądnej cenie.

Dla turystów pragnących kilkukrotnie skorzystać z połączeń międzymiastowych lub podróżujących grupowo dobrym rozwiązaniem jest zakup karnetu Rail Pass, który ważny jest na 10 przejazdów i obowiązuje we wszystkich pociągach regionalnych.

Rail Pass - informacje podstawowe

Rail Pass to karnet na 10 przejazdów. Obejmuje on przejazdy pociągami po niemal całej Belgii. Wyjątek stanowi m.in. dojazd z/do lotniska Brussels-National-Airport.

Z biletu może korzystać więcej niż jedna osoba. W przypadku użytkowania go przez 2 osoby, każdej z osób przypada po 5 przejazdów.

Karnet Rail Pass ważny jest przez rok od zakupu.

Ile kosztuje i gdzie kupimy karnet Rail Pass?

Rail Pass występuje w dwóch wariantach: w wersji fizycznej oraz cyfrowej.

Karnet fizyczny zakupimy w automatach na dworcach lub w kasach. Jego koszt to 87€ (8,70€ za pojedynczy przejazd). Możemy też zakupić wersję umożliwiającą podróżowanie 1. klasą za 132€.

Karnet cyfrowy działa w aplikacji SNCB. Jego koszt to 84€ (8,40€ za pojedynczy przejazd). Możemy też zakupić wersję umożliwiającą podróżowanie 1. klasą za 129€.

Wersja cyfrowa jest o tyle wygodniejsza, że nie będziemy musieli tracić czasu w kasie i będziemy mogli od razu ruszyć w drogę.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie belgijskiego przewoźnika.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama