Stadiony

Odwiedzone przez nas stadiony piłkarskie w Europie. Poniżej prezentuję swoją własną listę odwiedzonych obiektów - która sukcesywnie jest zwiększana. Jeśli chcecie zobaczyć relacje, zdjęcia oraz filmy z tych miejsc, to zapraszamy do zapoznania się z wpisami poniżej.

Na każdym ze stadionów wybraliśmy się na "stadium tour" oraz odwiedziliśmy muzeum, o ile było dostępne.

Stadion Realu Madryt - Estadio Santiago Bernabeu

Stadion Realu Madryt - Estadio Santiago Bernabeu

Zwiedzanie składa się z kilku części. Rozpoczynamy od wejścia niemal na najwyższą trybunę, z której widzimy obiekt - i widok ten robi piorunujące wrażenie! Kolejne kroki są przeplatane - muzeum i stadion.

Obejrzyj całą relację ze zwiedzania stadionu Realu Madryt


Stadion San Siro w Mediolanie

Stadion San Siro w Mediolanie

San Siro - stadion obu drużyn, na którym swoje mecze rozgrywają dwa kluby - AC Milan oraz Inter. Zdecydowanie mniej ciekawy do zwiedzania niż Stadion Realu Madryt, jednak miłośników nie powinno to zrażać. Czasem po prostu trzeba.

zapraszam do przeczytania całego wpisu o stadionie San Siro w Mediolanie


Stadion Feyenoordu Rotterdam - "De Kuip"

Stadion Feyenoordu Rotterdam - "De Kuip"

Legendarna arena holenderskiego futbolu, której nazwa tłumaczona jest na.. wanna! Rozegrano na tym stadionie aż 11 finałów europejskich pucharów oraz finał mistrzostw Europy. Na co dzień mecze rozgrywa tutaj Feyenoord Rotterdam oraz reprezentacja Holandii.

zapraszamy do naszej relacji ze zwiedzania stadionu "De Kuip" w Rotterdamie


Stadion Wembley

Stadion Wembley

Wembley, czyli największa świątynia angielskiego futbolu, która została zburzona i zbudowana na nowo w latach 2002-2007.

Dzisiejsze Wembley jest drugim największym stadionem piłkarskim w Europie i wręcz zachwyca swoim ogromem. Spacerując po obiekcie możemy poczuć atmosferę i historię angielskiej piłki nożnej.

zapraszamy do naszej relacji ze zwiedzania stadionu "Wembley" w Londynie


Stadion Stamford Bridge

Stadion Stamford Bridge

Miejsce domowych spotkań Chelsea Londyn wyróżnia się prostokątnym kształtem i typowo angielskim stylem. Obiekt przez lata był rozbudowywany, przez co jego dzisiejszy kształt to mozaika styli i nie do końca pasujących do siebie klocków.

zapraszamy do naszej relacji ze zwiedzania stadionu "Stamford Bridge" w Londynie


Stadion Arsenalu Londyn - "Emirates Stadium"

Stadion Arsenalu Londyn - "Emirates Stadium"

Nowy stadion Arsenalu imponuje swoim nowoczesnym wyglądem i rozmiarem. Władze popularnych Kanonierów wybudowały go własnymi siłami - dzięki czemu udało się zwiększyć przychody i stworzyć stabilny finansowo klub.

Będąc w Londynie warto go odwiedzić, na zachętę możemy dodać, że zwiedzamy go samodzielnie bez grupy oraz przewodnika, dzięki czemu wizyta jest przyjemna i sami możemy narzucić sobie tempo.

zapraszamy do naszej relacji ze zwiedzania stadionu Arsenalu Londyn


Stadion FC Porto - Estádio do Dragão

Stadion FC Porto - Estádio do Dragão

Stadion jednego z najsłynniejszych klubów piłkarskich świata, portugalskiego FC Porto. Wybudowany z myślą o Mistrzostwach Europy w 2014 roku, umiejscowiony na wzgórzu - jest jednym z najciekawszych nowych obiektów w Europie.

Obiekt pomieści ponad 50 000 widzów i posiada najwyższą kategorię UEFA.

zapraszamy do naszej relacji ze zwiedzania stadionu FC Porto


Stadion Sportingu Lizbona - Estadio Jose Alvalade

Stadion Sportingu Lizbona - Estadio Jose Alvalade

Nowoczesny stadion wybudowany z myślą o Mistrzostwach Europy 2004 w Portugalii, na którym swoje mecze rozgrywa Sporting Lizbona, jeden z najbardziej utytułowanych klubów Portugalii.

Sam stadion wchodzi w skład dużego kompleksu, w którym znajdziemy między innymi centrum handlowe, a jego znakiem wyróżniającym jest mozaika w stylu azulejos, która pokrywa zarówno jego powierzchnię, jak i tworzy wzór na krzesełkach.

Nasza relacja z wizyty stadionie Sportingu Lizbona


Stadion Benfiki Lizbona - Estadio da Luz

Stadion Benfiki Lizbona - Estadio da Luz

Imponujący obiekt "orłów" z Lizbony, który zachwyca swoim oryginalnym kształtem oraz nowoczesną architekturą.

Opisujemy również klubowe muzeum będące jednym z najciekawszych budynków tego typu w Europie.

zapraszamy do naszej relacji ze zwiedzania stadionu Benfiki w Lizbonie


Stadion Ajaxu Amsterdam - Amsterdam ArenA

Stadion Ajaxu Amsterdam - Amsterdam ArenA

Największy stadion w Holandii, i jeden z najważniejszych obiektów w europejskiej piłce. Mimo, że do użytku oddano go już ponad 20 lat temu - nadal imponuje rozmiarem oraz nowoczesnością.

Nasza relacja z wizyty stadionie Ajaxu Amsterdam

Odwiedzanie stadionów piłkarskich stało się dla nas jedną z najważniejszych atrakcji podczas zwiedzania kolejnych europejskich miast. Znajdziecie u nas ciekawostki i zdjęcia z miejsc, które są dostępne tylko dla piłkarzy, sztabów szkoleniowych oraz przedstawicieli mediów.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej naszych stadionowych relacji - zapraszamy do śledzenia serii. Niedługo kolejne obiekty, z Glasgow oraz Aten.

Poleć ten artykuł


Reklama