Street art - sztuka uliczna

Sztuka uliczna to nie tylko pomazane pociągi i zabytkowe mury, a często piękne prace, stworzone przy aprobacie mieszkańców oraz władz miast.

Staramy się odnajdować miejsca, w których street art można nazwać prawdziwą sztuką i zbieramy te miejsca w ramach tego działu.

Street Art Lizbona

Street Art Lizbona

Chcesz zobaczyć street art najwyższych lotów? Musisz wybrać się do Lizbony. Przedstawiamy dwa najciekawsze miejsca dla fanów sztuki ulicznej w tym mieście.

Zobacz więcej zdjęć sztuki ulicznej w Lizbonie


Street Art Porto

Street Art Porto

Porto to nie tylko słynna katedra i piwnice z winami. To także kolejne miasto w Portugalii, które zdobią liczne murale znajdujące się w całym mieście, np. w sąsiedztwie kościołów, stacji metra czy nawet przy murach miejskich miasta.

Obejrzyj zdjęcia sztuki ulicznej w Porto


Street Art Bruksela

Street Art Bruksela

Na niemal każdym kroku w Brukseli możemy spotkać olbrzymi mural nawiązujący do popularnych postaci komiksowych. Nie każdy jednak wie, skąd one się wzięły. Zapraszamy do poznania tej historii.

Poznaj trasę komiksową w Brukseli


Street Art Manchester

Street Art Manchester

Spacer po słynnej Północnej Dzielnicy (Northern Quarter) w Manchesterze w poszukiwaniu sztuki ulicznej.

Obejrzyj zdjęcia sztuki ulicznej z Manchesteru


Sztuka uliczna (street art) w Glasgow

Sztuka uliczna (street art) w Glasgow

Zastanawiasz się jak różnorodna może być sztuka uliczna? A może myślisz jak wpływa ona na krajobraz przemysłowego miasta? Zobacz zdjęcia street artu z Glasgow i przekonaj się sam.

Obejrzyj niesamowite prace street art w Glasgow

Niedługo kolejne relacje.

Poleć ten artykuł


Reklama