Ogrody zoologiczne w Europie

W Europie ogrody zoologiczne są nieodzownym elementem wielkich miast. Zadbane, często z historyczną zabudową, pozwalają zbliżyć się do natury i spędzić miło czas.

Odwiedzając nowe miasto niemal zawsze sprawdzamy, czy znajdziemy w nim ogród zoologiczny. W ciągu ostatnich lat kilkukrotnie odwiedziliśmy miejscowe zoo. Na naszej drodze spotkaliśmy wiele wspaniałych zwierząt, m.in. Pandę Wielką w Wiedniu i Madrycie, rosomaka w Sztokholmie (spotkany w Skansenie), obejrzeliśmy występ delfinów w Madrycie oraz przechodziliśmy pod pływającymi rekinami i żółwiami w tunelu w oceanarium w zoo w Rotterdamie.

W tym dziale opisujemy nasze wyprawy oraz staramy się przybliżyć najciekawsze zwierzęta, które spotkaliśmy. Oprócz relacji z zoo znajdziecie tu także europejskie oceanaria i nasze relacje z tych miejsc.

ZOO w Monachium

ZOO w Monachium

Planujesz wizytę w monachijskim ogrodzie zoologicznym? Sprawdź jakie zwierzęta zobaczysz na miejscu. Dowiedz się również czym zoo się wyróżnia oraz jakie karmienia można obejrzeć.

Akwarium w Genui

Akwarium w Genui

Odkryj drugie największe oceanarium w Europie - Akwarium w Genui. Sprawdź jakie zwierzęta zobaczysz na miejscu. Przeczytaj co warto wiedzieć przed wizytą oraz zapoznaj się z informacjami praktycznymi.

ZOO w Amsterdamie

ZOO w Amsterdamie

Planujesz odwiedzić ogród zoologiczny w Amsterdamie? Sprawdź jakie zwierzęta w nim spotkasz, dowiedz się czym wyróżnia się ten zwierzyniec oraz czego nie można przegapić.

Tygrysy w ogrodach zoologicznych

Tygrysy w ogrodach zoologicznych

Lubisz tygrysy? A może chcesz się dowiedzieć o nich więcej? Sprawdź nasz artykuł i poznaj przykładowe gatunki tygrysów, które można spotkać w europejskich ogrodach zoologicznych.

ZOO w Salzburgu

ZOO w Salzburgu

Wybierasz się do Salzburga? Pomyśl o odwiedzeniu tamtejszego ogrodu zoologicznego. Zobacz jakie zwierzęta spotkasz na miejscu. Sprawdź też informacje praktyczne.

ZOO w Norymberdze

ZOO w Norymberdze

Ogród zoologiczny w Norymberdze to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę i spotkanie wyjątkowych zwierząt. Przeczytaj jakie gatunki możesz tam zobaczyć oraz sprawdź informacje praktyczne.

Kategorie zagrożeń zwierząt

Kategorie zagrożeń zwierząt

Wiesz jak wygląda klasyfikacja zagrożeń zwierząt i kto się nią zajmuje? Sprawdź podział, który uwzględnia gatunki wymarłe, niższego ryzyka itd.

ZOO w Płocku

ZOO w Płocku

Planujesz wizytę w Płocku? Jeśli lubisz zwierzęta, to zachęcamy do odwiedzin płockiego ogrodu zoologicznego. Zobacz jakie gatunki zwierząt możesz tam spotkać. Sprawdź też informacje praktyczne.