Podróże po Europie

Irlandia Północna

Irlandia Północna to wyspiarskie państwo wchodzące w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, które pełne jest zapierających dech w piersiach krajobrazów oraz świadectw po walce pomiędzy republikanami a lojalistami.

Wybierając się do Irlandii Północnej pamiętajmy, że obowiązuje tam funt brytyjski i nie zapomnijmy zabrać ze sobą przejściówki do kontaktu.

Miasta i miejsca

Na naszym blogu opisaliśmy dotychczas następujące miasta i miejsca:

Irlandia Północna praktycznie

Co warto wiedzieć przed odwiedzinami Irlandii Północnej?

Darmowe muzea

Wszystkie publiczne muzea w Irlandii Północnej są darmowe, w każdym mieście. Oprócz nich w Belfaście darmowe jest również zwiedzanie tutejszego ratusza.

Darmowe atrakcję i natura

Odwiedzając Belfast i Irlandię Północną możemy korzystać z pięknych uroków natury za darmo. Nad Belfastem górują dwa wzgórza, które są idealnym miejscem na piesze wędrówki.

Jeśli odwiedzimy Belfast, możemy poszukać niesamowitych murali - wiele z nich jest politycznych, ale znajdziemy również murale w żaden sposób nie nawiązujące do trudnej historii wyspy.

Świadomość trudnej historii

Najnowsza historia Irlandii Północnej nie należała do łatwych i jeszcze nie tak dawno temu w Belfaście wybuchały bomby oraz miały miejsce walki uliczne. Do dzisiaj w wielu zakątkach stolicy oraz innych miast natrafimy na miejsca pamięci i murale poświęcone ofiarom.

Podczas rozmów z Irlandczykami nie powinniśmy stawać za żadną ze stron. Szczególnie warto uważać w pubach, aby niepotrzebnie nie wdać się w sprzeczkę z miejscowymi.

Reklama