O nas - autorzy, założenia, plany

Cześć!

Tu Aśka i Sławek, twórcy PodrozePoEuropie.pl.

Naszego bloga założyliśmy w 2015 roku, choć zwiedzanie Europy rozpoczęliśmy lata wcześniej. Początkowo miał to być prywatny blog, w którym chcieliśmy przechowywać notatki z naszych podróży, żeby móc je później wykorzystać przy kolejnych wyjazdach.

W trakcie kolejnych miesięcy strona zaczęła notować coraz więcej odwiedzin i nagle okazało się, że stworzyliśmy jeden z największych i najbardziej kompletnych przewodników opisujących podróżowanie po Europie. Dotychczas w węższym bądź szerszym zakresie opisaliśmy niemal 40 krajów oraz więcej niż 250 miast i miejsc.

Niedawno dołączył do nas Igor, z wykształcenia bibliotekarz i jednocześnie fan historii, który zwiększył nasze kompetencje i umożliwił tworzenie większej ilości materiałów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź: Zasady działania naszej strony.

My na wyspie Carpi
Sławek - Litwa


Założenia - co znajdziecie w naszych artykułach?

Podczas podróży staramy się poznawać odwiedzane miejsca wielowymiarowo. Nie omijamy muzeów i wykopalisk archeologicznych. Wchodzimy na punkty widokowe, odwiedzamy stadiony, próbujemy miejscową kuchnię, szukamy polskich śladów, ale staramy się też zrozumieć kulturę i początki odwiedzanych miejsc. To wszystko nie przeszkadza nam w podziwianiu sztuki ulicznej czy nowoczesnej architektury.

Odbiciem stylu naszych podróży są tworzone przez nas artykuły. Z reguły w naszych przewodnikach znajdziecie znacznie więcej niż tylko kilka najważniejszych atrakcji.

Musimy jednak wspomnieć, że nie tworzymy serwisu o tanim podróżowaniu, choć często wskazujemy sposoby na mniejsze wydatki. Zależy nam bardziej na pokazaniu wielu możliwości, z których każdy może wybrać coś dla siebie.

Mimo że skupiamy się na miastach, to nie omijamy też natury. Odwiedzamy majestatyczne klify, zagubione miasta czy parki narodowe, przy okazji pokazując jak można do nich dotrzeć.

Do wszystkiego podchodzimy na poważnie i robimy wszystko co w naszej mocy, aby dane znajdujące się w serwisie były aktualne - raz na kilka miesięcy weryfikujemy ceny i godziny otwarcia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź podstronę: Poprawność danych.

My na Islandii
Aśka w Sorrento


Plany na bliższą i dalszą przyszłość

Każdego miesiąca na stronie publikujemy przynajmniej kilkanaście artykułów. Niestety, nadal nie opisaliśmy wszystkich odwiedzonych miast i miejsc. Staramy się na bieżąco zwiększać bazę artykułów i często wracamy do starych wpisów. Zachęcamy do zaglądania do nas przynajmniej raz na jakiś czas!

Chcielibyśmy, żeby nasza strona stała się pierwszym i wystarczającym źródłem informacji dla każdego, kto chciałby poznać nasz wspaniały i różnorodny kontynent.

W następnych tygodniach i miesiącach planujemy wdrażać nowe działy oraz realizować najróżniejsze pomysły. Bądźcie z nami na bieżąco!

My na stadionie Realu Madryt

Kontakt, współpraca - odezwij się do nas

Chciałbyś nawiązać współpracę? Sprawdź zakładkę: Współpraca.

A może po prostu masz do nas pytanie? W takim wypadku sprawdź zakładkę: Kontakt.

Blog czy strona?

Jakiś czas temu uczestniczyliśmy w dyskusji czy prowadzimy stronę czy bloga. Jakie jest nasze zdanie? Każdy niech nazywa nas tak, jak uważa za stosowne. ;-) Naszym zdaniem lepszym określeniem jest strona, ponieważ struktura jest bardziej rozbudowana niż w typowym blogu. Z drugiej jednak strony materiały tworzymy na bazie naszych doświadczeń, więc równie dobrze pasuje słowo blog. My sami używamy obu nazw naprzemiennie i prawdę mówiąc nie zwracamy na to większej uwagi.