Podróże po Europie

Poprawność danych

Staramy się dochować wszelkich starań, aby wszystkie informacje w naszych artykułach były jak najbardziej aktualne. Niestety, nie jesteśmy w stanie zagwarantować aktualności wszystkich danych. Zawsze zachęcamy do sprawdzenia konkretnych informacji przed przyjazdem lub już na miejscu.

Sami ze swojej strony raz na jakiś czas (w zależności od popularności artykułu) staramy się weryfikować i aktualizować najważniejsze informacje.

Godziny otwarcia, ceny i rozkłady

Wszystkie z wymienionych wyżej informacji mogą się w każdej chwili zmienić i mają one u nas charakter informacyjny. Od jakiegoś czasu staramy się przy każdej wzmiance tego typu umieścić miesiąc i rok (lub sam rok) ostatniej aktualizacji oraz adres do strony z oficjalnym rozkładem lub godzinami. Do końca 2019 roku dokładna informacja o dacie aktualizacji pojawi się przy każdej wzmiance odnoszącej się do godzin otwarcia, cen i rozkładów.

Jeśli znalazłeś nieaktualne dane zachęcamy do kontaktu. To dzięki Wam udaje się nam trzymać rękę na pulsie.

Remonty i nagłe zmiany

Niestety, nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich remontów ani tymczasowych problemów z wejściem do atrakcji. Może się zdarzyć tak, że muzeum lub pałac opisany przez nas nie będziemy możliwy do odwiedzenia. Najlepiej przed przyjazdem sprawdzić oficjalne strony atrakcji lub skontaktować się z biurem informacji turystycznej danego miasta.

Niektóre z atrakcji mogą być nieczynne z powodu odbywających się w nich imprez, dotyczy to przede wszystkim pałaców i ratuszy.

Wielokrotnie (szczególnie we Włoszech czy Grecji) natrafiliśmy na sytuacje, gdy oficjalne godziny czy ceny nie pokrywały się z rzeczywistością. Jeśli wybieramy się zobaczyć mniej znany zabytek na obrzeżach miasta powinniśmy wziąć pod uwagę możliwe problemy.

Artykuły z serii ceny

Artykuły z serii Ceny w Europie tworzymy od razu po powrocie z danego miasta lub kraju. Każdego roku staramy się zaktualizować te kraje, w których ceny są możliwe do zweryfikowania i nie zależą tak mocno od inflacji. W takim wypadku aktualizujemy: ceny komunikacji, ceny atrakcji oraz ceny produktów typowo turystycznych (np. karty turystyczne). Po pełnej aktualizacji zmieniamy datę w tytule artykułu na bieżącą. W przypadku krajów takich jak Białoruś czy Ukraina zestawienia cen aktualizujemy dopiero po kolejnych odwiedzinach.

Artykuły z serii lotniska

Artykuły z serii Lotniska w Europie tworzymy od razu po powrocie i co kilka miesięcy weryfikujemy, czy nic się nie zmieniło. Po każdej weryfikacji zmieniamy miesiąc i datę w tytule na bieżący.

Reklama