Podróże po Europie

Poprawność danych

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2024

Tworząc naszą stronę staramy się dochować wszelkich starań, aby wszystkie informacje w opublikowanych artykułach pozostawały jak najbardziej aktualne. Niestety, nie jesteśmy w stanie zagwarantować aktualności wszystkich danych, dlatego zawsze zachęcamy do sprawdzenia konkretnych informacji przed przyjazdem lub już na miejscu.

W trakcie roku regularnie weryfikujemy i aktualizujemy najważniejsze informacje (częstotliwość weryfikacji zależy od popularności artykułu).

Fakty historyczne i architektoniczne

Na wstępie musimy zaznaczyć, że nie jesteśmy historykami (mamy wykształcenie z całkowicie innej gałęzi), więc w naszych tekstach mogą pojawić się błędy merytoryczne - często wiedza się dezaktualizuje i niełatwo za nią nadążyć.

Tworząc nasze treści przyjęliśmy kilka założeń. W przypadku dat, wymiarów, faktów historycznych korzystamy z (w tej kolejności):

  • materiałów dostępnych w odwiedzanych miejscach (tablic w muzeach, materiałów drukowanych itp);
  • materiałów dostępnych na stronach ministerstw, stronach oficjalnych oraz stronach organizacji opiekującymi się zabytkami w danym kraju;
  • encyklopedii - m.in. publikacji śp. Amandy Claridge, Encyklopedii Średniowiecza Jerzego Rajmana czy Stylów w architekturze Wilfrieda Kocha;
  • dopiero na końcu z innych materiałów drukowanych oraz Internetu (wikipedia).

Artykuły bez daty

Większość naszych artykułów posiada datę publikacji lub ostatniej aktualizacji. Wyjątkiem są artykuły bez informacji praktycznych (np. opisy historyczne zabytku) lub najstarsze artykuły, których nie zdążyliśmy jeszcze zaktualizować. Na początku działalności bloga nie pomyśleliśmy o tej oczywistości i jeszcze kilka miejsc pozostało nam do weryfikacji.

Godziny otwarcia, ceny i rozkłady

Wszystkie z wymienionych wyżej informacji mogą się w każdej chwili zmienić i mają one u nas charakter orientacyjny. Od jakiegoś czasu przy każdym artykule zawierającym te dane umieszczamy datę ostatniej aktualizacji, a często również adresy do stron z oficjalnym rozkładem lub godzinami.

Jeśli znalazłeś nieaktualne dane zachęcamy do kontaktu. To dzięki Wam udaje się nam trzymać rękę na pulsie.

Remonty i nagłe zmiany

Niestety, nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich remontów ani tymczasowych problemów z wejściem do atrakcji. Może się zdarzyć tak, że muzeum lub pałac opisany przez nas nie będziemy możliwy do odwiedzenia. Najlepiej przed przyjazdem sprawdzić oficjalne strony atrakcji lub skontaktować się z biurem informacji turystycznej danego miasta.

Niektóre z atrakcji mogą być nieczynne z powodu odbywających się w nich imprez, dotyczy to przede wszystkim pałaców i ratuszy.

Wielokrotnie (szczególnie we Włoszech czy Grecji) natrafiliśmy na sytuacje, gdy oficjalne godziny czy ceny nie pokrywały się z rzeczywistością. Jeśli wybieramy się zobaczyć mniej znany zabytek na obrzeżach miasta powinniśmy wziąć pod uwagę możliwe problemy.

Artykuły z serii ceny

Artykuły z serii Ceny w Europie tworzymy od razu po powrocie z danego miasta lub kraju, a następnie każdego roku staramy się zaktualizować większość z nich.

Artykuły z serii lotniska

Artykuły z serii Lotniska w Europie tworzymy od razu po powrocie i co kilka miesięcy weryfikujemy, czy nic się nie zmieniło. Po każdej weryfikacji zmieniamy datę ostatniej aktualizacji.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama