Zasady naszego bloga

Przez ostatnie dwa lata nasz blog stał się jedną z najczęściej odwiedzanych stron turystycznych w Polsce. Mając to na uwadze zdecydowaliśmy się przygotować podstronę z zasadami naszego bloga i wytłumaczyć w jaki sposób działamy. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania dajcie nam znać (więcej: Kontakt)!

Treści

Informacje o aktualności i poprawności danych zebraliśmy na oddzielnej podstronie Poprawność danych. Dowiecie się z niej w jaki sposób aktualizujemy informacje w naszych artykułach.

Zdajemy sobie sprawę, że szczególnie starsze teksty zawierają czasem błędy gramatyczne czy składniowe. Staramy się wracać do nich i je na bieżąco poprawiać oraz edytować.

Zdjęcia

Wszystkie zdjęcia na naszej stronie są naszego autorstwa. Wyjątkiem są sytuacje, gdy w danej atrakcji nie można było robić zdjęć (wtedy pobieramy je z oficjalnej strony i podpisujemy źródło) lub gdy uznamy, że warto pokazać lepsze ujęcie (kupujemy wtedy odpowiednią fotografię z banku zdjęć). W tym momencie na naszej stronie znajdziecie jedno zdjęcie kupione z banku zdjęć (jest to fotka z angielskiego teatru Minack Theatre).

Artykuły

Wszystkie artykuły w serwisie są naszego autorstwa lub osób, które z nami w danym momencie współtworzą stronę. Nie umieszczamy na naszej stronie żadnych gotowych treści (np. artykułów sponsorowanych, komunikatów prasowych itp).

Przewodniki po miastach

Wydawało nam się to oczywiste, ale otrzymaliśmy jedno pytanie na ten temat. Tak, odwiedziliśmy wszystkie opisane przez nas miasta i miejsca ;)

Komentarze

Dawniej korzystaliśmy z systemu komentarzy Disqus, ale po głębszej analizie zdecydowaliśmy się na rezygnacje z tej usługi. Chwilowo nie ma na naszej stronie komentarzy. Możliwe jednak, że wprowadzimy je ponownie za jakiś czas. Na razie główną blokadą są nowe regulacje RODO, które wymuszają na dostawcy treści spełnienie skomplikowanych warunków prawnych przy przechowywaniu danych użytkowników.

Jeśli macie jakieś pytania lub znaleźliście nieaktualne dane - po prostu skontaktujcie się z nami bezpośrednio!

Współprace

Bardziej szczegółowe zasady współpracy zebraliśmy na oddzielnej podstronie Współpraca. W tym miejscu opisaliśmy różne rodzaje współprac, dzięki którym rozwijamy naszą stronę.

Współprace komercyjne pozwalają nam rozwijać naszego bloga i aktualizować go na bieżąco. Staramy się jednak, aby wszystkie współprace były związane z podróżami i były jak najbardziej transparentne dla czytelników.

Darmowe bilety i wejściówki

Czasami otrzymujemy wejściówki do niektórych atrakcji. Z reguły dotyczy to miejsc opisywanych przez nas seriami, takich jak: ogrody zoologiczne, stadiony czy parki rozrywki.

W przypadku otrzymania darmowej wejściówki zawsze umieszczamy na dole artykułu informacje z podziękowaniem. Przekazanie nam wejściówki w żaden sposób nie wpływa na treść artykułu.

Reklamy graficzne

Na naszej stronie korzystamy z usług sieci Google Adsense. Reklamy nie znajdują się w treści artykułu, tylko bezpośrednio pod nim lub w bocznej belce. Reklamy oddzielone są od innych elementów strony i oznaczone są słowem Reklama.

Rozumiemy, że wielu czytelników ma złe zdanie o reklamach wyświetlanych na stronach internetowych. Z tego powodu rozmieściliśmy je tak, żeby w jak najmniejszy sposób przeszkadzały w korzystaniu z naszej strony.

Reklamy tekstowe

W niektórych naszych tekstach znajdziecie reklamowe boksy tekstowe. Jeśli konkretny boks został umieszczony we współpracy z inną firmą/organizacją lub jest sponsorowany to w jego prawym dolnym rogu umieszczamy słowo "Reklama". W innym wypadku boksy służą do reklamowania naszych własnych produktów czy artykułów.

Linki afiliacyjne

Niektóre z linków na naszej stronie są tzw. linkami afiliacyjnymi. Dotyczy to przede wszystkim strony Booking.com. Gdy czytelnik zakupi lub zarezerwuje coś z takiej strony, my otrzymamy z tego tytułu niewielką prowizję.

Cena dla czytelnika zawsze będzie taka sama, bez względu na to czy skorzystał z linka afiliacyjnego czy wszedł na stronę bezpośrednio. W przypadku zakupu lub rezerwacji firma po prostu dzieli się z nami swoim zyskiem.

Naszym zdaniem linki afiliacyjne są najlepszą formą wsparcia naszej strony. Korzystanie z nich nic nie kosztuje czytelników, a mogą wspomóc rozwój naszego projektu.

Współpraca z miastami i organizacjami turystycznymi

Czasami współpracujemy z miastami lub organizacjami turystycznymi. Są to różne rodzaje współpracy, ale najczęściej spotykana kooperacja polega na przekazaniu nam kart turystycznych do zwiedzania miasta lub atrakcji w regionie.

Nie realizujemy współprac z narzuconą tezą ani ingerujących w nasze materiały. Nie jeździmy też na wyjazdy dziennikarskie (press trip) ani nie nocujemy w hotelach opłaconych przez miasto lub organizacje turystyczną.

Recenzje produktów

Na naszej stronie mogą pojawiać się recenzje różnych produktów i usług. Nie recenzujemy firm, z których sami nie korzystamy. Nie recenzujemy również usług na których się nie znamy.

Dotychczas na naszej stronie pojawiła się jedna recenzja ubrań firmy, z której korzystamy od lat. Na dole recenzji umieszczamy informacje o tym, że wpis powstał we współpracy z konkretną marką.