Podróże po Europie

Zasady, którymi kierujemy się tworząc bloga

Ostatnia aktualizacja: 17 stycznia 2023

Przez ostatnie lata nasz blog stał się jedną z najczęściej odwiedzanych stron turystycznych w Polsce. Mając to na uwadze zdecydowaliśmy się przygotować podstronę z zasadami, którymi kierujemy się tworząc naszego bloga i wytłumaczyć w jaki sposób działamy. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania dajcie nam znać (więcej: Kontakt)!

Treści

Informacje o aktualności i poprawności danych zebraliśmy na oddzielnej podstronie Poprawność danych. Dowiecie się z niej w jaki sposób aktualizujemy informacje w naszych artykułach.

Zdajemy sobie sprawę, że szczególnie starsze teksty zawierają czasem błędy gramatyczne czy składniowe. Staramy się wracać do nich i je na bieżąco poprawiać oraz aktualizować.

Zdjęcia

Wszystkie zdjęcia na naszej stronie są naszego autorstwa. Wyjątkiem są sytuacje, gdy w danej atrakcji nie można było robić zdjęć (wtedy pobieramy je z oficjalnej strony i podpisujemy źródło) lub gdy uznamy, że warto pokazać lepsze ujęcie (kupujemy wtedy odpowiednią fotografię z banku zdjęć). W tym momencie na naszej stronie znajdziecie jedno zdjęcie kupione z banku zdjęć (jest to fotka z angielskiego teatru Minack Theatre).

Przewodniki

Wszystkie przewodniki są naszego autorstwa lub Igora, który przez kilka lat współtworzył z nami bloga. Nie umieszczamy na naszej stronie żadnych gotowych treści (np. artykułów sponsorowanych, komunikatów prasowych itp).

Przewodniki po miastach

Wydawało nam się to oczywiste, ale otrzymaliśmy jedno pytanie na ten temat. Tak, odwiedziliśmy wszystkie opisane przez nas miasta i miejsca. ;)

Komentarze

Dawniej korzystaliśmy z systemu komentarzy Disqus, ale po głębszej analizie zdecydowaliśmy się na rezygnacje z tej usługi. Chwilowo nie ma na naszej stronie komentarzy. Możliwe jednak, że wprowadzimy je ponownie za jakiś czas. Na razie główną blokadą są nowe regulacje RODO, które wymuszają na dostawcy treści spełnienie skomplikowanych warunków prawnych przy przechowywaniu danych użytkowników.

Jeśli macie jakieś pytania lub znaleźliście nieaktualne dane - po prostu skontaktujcie się z nami bezpośrednio!

Zasady naszych współprac

Bardziej szczegółowe zasady współpracy wraz z listą rzeczy, którymi się nie zajmujemy, zebraliśmy na oddzielnej podstronie Współpraca. Poniżej opisaliśmy różne rodzaje współprac, dzięki którym rozwijamy naszą stronę.

Współprace komercyjne pozwalają nam rozwijać naszego bloga i aktualizować go na bieżąco. Staramy się jednak, aby wszystkie współprace były związane z podróżami i były jak najbardziej transparentne dla czytelników.

Darmowe bilety i wejściówki

Czasami otrzymujemy wejściówki do niektórych atrakcji. Z reguły dotyczy to miejsc opisywanych przez nas seriami, takich jak: ogrody zoologiczne, stadiony czy parki rozrywki.

W przypadku otrzymania darmowej wejściówki zawsze umieszczamy na dole artykułu informacje z podziękowaniem. Przekazanie nam wejściówki w żaden sposób nie wpływa na treść artykułu.

Reklamy graficzne

Na naszej stronie korzystamy z usług sieci Google Adsense. Reklamy nie znajdują się w treści artykułu, tylko bezpośrednio pod nim lub w bocznej belce. Reklamy oddzielone są od innych elementów strony i oznaczone są słowem Reklama.

Remarketing - W reklamach na naszej stronie wyłączyliśmy remarketing, czyli śledzenie. Wyświetlane jednostki reklamowe wybierane sa na podstawie treści, a nie Waszej historii odwiedzanych stron w Internecie.

Rozumiemy, że wielu czytelników ma złe zdanie o reklamach wyświetlanych na stronach internetowych. Z tego powodu rozmieściliśmy je tak, żeby w jak najmniejszy sposób przeszkadzały w korzystaniu z naszej strony.

Reklamy tekstowe

W niektórych naszych tekstach znajdziecie reklamowe boksy tekstowe. Jeśli konkretny boks został umieszczony we współpracy z inną firmą/organizacją lub jest sponsorowany to w jego prawym dolnym rogu umieszczamy słowo "Reklama". W innym wypadku boksy służą do reklamowania naszych własnych produktów czy artykułów.

Linki afiliacyjne

Niektóre z linków na naszej stronie są tzw. linkami afiliacyjnymi. Dotyczy to przede wszystkim strony Booking.com oraz GetYourGuide. Gdy czytelnik zakupi lub zarezerwuje coś z takiej strony, my otrzymamy z tego tytułu niewielką prowizję.

Cena dla czytelnika zawsze będzie taka sama, bez względu na to czy skorzystał z linka afiliacyjnego czy wszedł na stronę bezpośrednio. W przypadku zakupu lub rezerwacji firma po prostu dzieli się z nami swoim zyskiem.

Naszym zdaniem linki afiliacyjne są najlepszą formą wsparcia naszej strony. Korzystanie z nich nic nie kosztuje czytelników, a mogą wspomóc rozwój naszego bloga.

Umieszczenie linku afiliacyjnego nie wpływa w żaden sposób na treść. Dla przykładu:

  • jeśli w przypadku konkretnej atrakcji/usługi zawsze można dokonać zakupu na oficjalnej stronie, to w ogóle nie umieszczamy linków do firm zajmujących się odsprzedażą;
  • jeśli biletów może zabraknąć, to najpierw opisujemy kanał oficjalny, a dopiero później sprzedawców zewnętrznych, u których można nabyć bilet w sytuacji, gdy bilety zostaną wyprzedane;
  • jeśli opisujemy kilka usług to zawsze sortujemy je po cenie - nigdy produkt z linkiem afiliacyjnym nie zostanie umieszczony powyżej tylko dlatego, że otrzymujemy prowizję.

Współpraca z miastami i organizacjami turystycznymi

Czasami współpracujemy z miastami lub organizacjami turystycznymi. Są to różne rodzaje współpracy, ale najczęściej spotykana kooperacja polega na przekazaniu nam kart turystycznych do zwiedzania miasta lub atrakcji w regionie.

Nie realizujemy współprac z narzuconą tezą ani ingerujących w nasze materiały. Nie jeździmy też na wyjazdy dziennikarskie (press trip) ani nie nocujemy w hotelach opłaconych przez miasto lub organizacje turystyczną.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama