Podróże po Europie

Belgia

Ostatnia aktualizacja: 30 września 2023

Belgia to kraj średniowiecznych zabytków, dobrego piwa i pysznej czekolady.

Miasta i miejsca

Pełne zestawienie interesujących miejsc w Belgii znajdziecie w naszym artykule Największe atrakcje oraz zabytki Belgii.

Na naszym blogu opisaliśmy dotąd następujące miasta i miejsca::

  • Antwerpia - największe belgijskie miasto portowe i jeden z najważniejszych ośrodków kupieckich od czasów średniowiecza. To także miejsce zamieszkania słynnego Rubensa. Jego zabytkowy dom oraz pracownia są udostępnione do zwiedzania, a w kościołach oraz muzeach miasta można podziwiać liczne jego prace.
  • Bruksela - stolica Belgii, bogata w zabytki, muzea i... murale inspirowane komiksami.
  • Brugia - jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miast w Europie.
  • Charleroi - miasto kojarzone z lotniskiem tanich linii lotniczych, które posiada kilka atrakcji o charakterze przemysłowym.
  • Gandawa - gotyckie zabytki, wśród których wyróżnia się katedra św. Bawona ze słynnym Ołtarzem Gandawskim autorstwa braci Huberta i Jana van Eyck, kanały oraz średniowieczny zamek w centrum miasta.
  • Namur - stolica Walonii, z muzeami oraz średniowiecznymi zabytkami.

Mniej znane miejsca:

Belgia praktycznie

Co warto wiedzieć przed odwiedzinami Belgii?

museumPASSmusées - karta muzealna

Kilka lat temu w Belgii wprowadzono kartę muzealną o nazwie museumPASSmusées. Kosztuje ona 59€, jest ważna przez rok i zapewnia darmowy wstęp do wielu muzeów w różnych częściach kraju. Niestety, wiele z najważniejszych instytucji nie zdecydowało się na przystąpienie do tego projektu.

Standard Multi - sposób na nieco tańsze podróżowanie po Belgii

Jeżeli zamierzamy regularnie korzystać z belgijskich pociągów lub nie podróżujemy samodzielnie, warto zastanowić się nad zakupem karnetu Standard Multi. Dzięki niemu dowolna grupa osób może wspólnie odbyć 10 podróży.

Kraj wielojęzyczny

Mimo trzech języków urzędowych w Belgii, większość nazw - jak stacje metra, ulice czy atrakcje - jest dostępna głównie w dwóch językach: francuskim i niderlandzkim. Szczególnie poruszając się po Brukseli, warto być świadomym tej specyfiki, aby nie pominąć interesujących nas miejsc.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama