Gandawa - jak zwiedzać?

Gandawa to miasto z wieloma pięknymi zabytkami, starymi kościołami i zamkiem. Historyczne centrum miasta położone nad kanałem oraz dawna zabudowa dodają temu miastu uroku. Ściągając przy tym coraz większą liczbę turystów.

Zwiedzanie Gandawy

Położone w północnej części kraju miasto odkrywać najlepiej podczas spacerów. Dodatkowo warto skorzystać z oferty rejsu kanałami, wtedy spojrzenie na miasto jest odrobinę inne. Gandawę można przejść pieszo, wszystkie główne atrakcje skupione są w historycznej części tego miasta.

Wybierających się do tego miasta zapraszamy do zapoznania się z naszą subiektywną listą najciekawszych atrakcji w mieście Gandawa. Jest tam tyle pięknych miejsc do zobaczenia.

Aby dostać się do Gandawy, najlepiej dojechać na główny dworzec - Gandawa Sint-Pieters, Ze stacji kolejowej do atrakcji trzeba przejść około 2,5 km. Opcjonalnie można skorzystać z przejazdu tramwajem lub autobusem.

!Gandawa podczas rejsu kanałami
Gandawa podczas rejsu kanałami

Dojazd z innych belgijskich miast

Gandawa położona w północnej części Belgii jest miastem dobrze skomunikowanym z innymi belgijskimi miejscowościami. Belgia, będąca niedużym krajem posiada dobrze rozwiniętą sieć komunikacji kolejowej. Podróżując po tym kraju warto skorzystać z usług lokalnych kolei.

Jeśli swoją podróż rozpoczynamy na lotnisku Brussele Charleroi (CRL) i chcemy odwiedzić Gandawę, bądź też zwiedzamy inne belgijskie miejscowości, to warto skorzystać z lokalnych kolei. Co więcej, jeśli planujemy podróż do kilku miast w Belgii, to warto zapoznać się z ofertą karty Rail Pass.

Przykłady połączeń pociągowych Gandawy:

  • z stacji najbliżej lotniska Brussele Charleroi (CRL) - Charleroi Sud do Gandawy dojedziemy w około półtorej godziny, z przesiadką w Brukseli;
  • z Brugii do Gandawy to przysłowiowy "rzut beretem", a pociąg pomiędzy tymi miastami jedzie ok 25 minut;
  • z Antwerpii do Gandawy trwa około godziny, bezpośrednio i bez przesiadek;
  • z Brukseli do Gandawy podróż trwa ok 30 minut (uwaga: na tej samej trasie jeżdżą pociągi pokonujące tą samą trawę w godzinę - sprawdźmy wcześniej godziny przyjazdów, żeby skrócić czas podróży);

Reklama