Podróże po Europie

Austria

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2024

Miasta i miejsca

Na naszym blogu opisaliśmy dotychczas następujące miasta i miejsca:

Austria praktycznie

Co warto wiedzieć przed odwiedzinami Austrii?

Godziny i dni otwarcia sklepów w Austrii

Prawo w Austrii odnośnie godzin otwarcia sklepów jest bardzo restrykcyjne. Większość miejsc zamykana jest pomiędzy 18:00 a 20:00. Sklepy działają krócej w sobotę, a w niedziele i święta są zamknięte.

Weekendowy bilet grupowy Einfach-Raus-Ticket - sposób na tańsze podróżowanie

Wartą uwagi opcją podróżowania po Austrii są kolejowe bilety dobowe. Przysługują one grupie podróżnych (od 2 do 5 osób) w soboty, niedziele i święta od początku dnia do godziny 03:00 dnia następnego oraz w dni powszednie od godziny 09:00 do godziny 03:00 dnia następnego. Cena biletu uzależniona jest od liczby podróżujących. Możemy dokupić też wersję umożliwiającą przewóz rowerów Einfach-Raus-Radticket. Bilety kupimy na dworcach, w specjalnych automatach, ale możemy je również zarezerwować przez Internet. Ich koszt prezentuje się następująco:

  • 2 osoby - 36€ (45€ z rowerami)
  • 3 osoby - 40€ (49€ z rowerami)
  • 4 osoby - 44€ (53€ z rowerami)
  • 5 osób - 48€ (57€ z rowerami)
Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie austriackiej kolei

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama