Ogród botaniczny w Belfaście

Gdzie najlepiej odpocząć w ciszy i pośród wielu pięknych roślin w Belfaście? Polecamy wybrać się na spacer do Ogrodu Botanicznego, znajdującego się w centrum miasta, przy samym uniwersytecie - Queen's University Belfast. Ogrody zostały założone w 1829 roku z inicjatywy Belfast Botanic and Horticultural Society. Ich powierzchnia to obecnie 28 akrów.

wizyta w ogrodzie botanicznym w Belfaście

Informacje i ciekawostki

Jest to z całą pewnością jedno z tych miejsc, które bardzo trudno opisać słowami. Jeśli uwielbiacie kontakt z naturą, możecie być pewni, że będziecie absolutnie zachwyceni tym miejscem. Wycieczka do Ogrodów Botanicznych w Belfaście zapewni Wam cała lawinę wrażeń dla zmysłów. Przepiękne, kolorowe kwiaty oczarują Wasz wzrok, unoszące się w powietrzu zapachy roślin zachwycą Wasze nozdrza, a dobiegające zewsząd odgłosy ptaków ukoją skołatane nerwy i pomogą odpocząć.

Palmiarnia

!The Palm House - palmiarnia w ogrodzie botanicznym w Belfaście
The Palm House - palmiarnia w ogrodzie botanicznym w Belfaście

Na szczególną uwagę zasługuje palmiarnia. Nie tylko za sprawą egzotycznych i oryginalnych roślin. Również historia samego obiektu jest interesująca. Kilka lat po otworzeniu ogrodu zakiełkowała myśl o zaprojektowaniu oranżerii, w ten sposób w 1939 roku doszło do pierwszych prac przy powstaniu The Pal House czyli palmiarni. W 1940 roku prace zostały ukończone, niestety dzisiejszy obiekt znacznie odbiega od projektu. Warto zaznaczyć, że był to jeden z pierwszych obiektów na świecie, wykonanych ze szkła i metalowych prętów. Palmiarnia posiada dwa skrzydła - chłodne i tropikalne. Palmiarnia jest bardzo ważną częścią wiktoriańskiej historii Belfastu.

palmiarnia - The Palm House w ogrodzie botanicznym w Belfaście

piękne rośliny w The Palm House, w palmiarni w ogrodzie botanicznym w Belfaście

palmiarnia - The Palm House w ogrodzie botanicznym w Belfaście

ogród botaniczny w Belfaście - wizyta w palmiarni - The Palm House

ogród botaniczny w Belfaście - wizyta w palmiarni - The Palm House

ogród botaniczny w Belfaście - wizyta w palmiarni - The Palm House

Pachnący ogród różany

Ogrody podzielone są na tematyczne zakątki. Dzięki temu możecie z powodzeniem odwiedzić ogród typowo angielski, chiński i japoński.

!Ogród różany w ogrodzie botanicznym w Belfaście
Ogród różany w ogrodzie botanicznym w Belfaście

Wspaniałym miejscem jest również ogród różany, który oczaruje nie tylko pięknym widokiem, ale przede wszystkim wspaniałym zapachem róż. Kilka minut w takim otoczeniu sprawia, że czujemy się wypoczęci, zregenerowani i w lepszych humorach możemy wtedy ruszać dalej na podbój miasta.

Wąskie alejki, gęsto zarośnięte drzewami i krzewami sprawiają, że w ogrodach botanicznych można poczuć się jak w baśniowym zaczarowanym ogrodzie.

Na przestrzeni lat na terenie ogrodów odbywały się koncerty najznakomitszych światowych artystów, takich jak Celine Dion, Kings of Leon czy Franz Ferdinand.

ogród botaniczny w Belfaście

ogród botaniczny w Belfaście


Reklama