Punkty widokowe Belfastu

Belfast to miasto położone z zatoce, otoczone wzgórzami. Krajobraz tego miast nierozerwalnie kojarzy się właśnie z naturą. Otoczone z jednej strony wodą, z drugiej strony zielonymi wzgórzami. Takie miasto aż chce się oglądać z góry. Najlepszym miejscem do podziwiania widoków będą tutaj oczywiście naturalne punkty widokowe.. lecz nie tylko.

Najlepsze punkty widokowe Belfastu

  • Wzgórze Cave Hill
  • Taras centrum handlowego - Victoria Square Shopping Centre
  • Inne punkty widokowe w Belfaście
    • Wzgórze - Black Mountain

Wzgórze Cave Hill

Cave Hill to bazaltowe wzgórze o wysokości 370 metrów n.p.m.. Wzniesienie już samo w sobie jest atrakcją tego miasta, każdy kto na nie zawędruje będzie mógł cieszyć się wspaniałymi widokami na Belfast.

Widok z Cave Hill na Belfast

Oprócz tego na Cave Hill znajdziemy jeszcze inne dodatkowe atrakcje. Najbardziej znanym położonym tam (na wysokości 120 metrów n.p.m.) obiektem jest Zamek w Belfaście. Już z tego miejsca można podziwiać przepiękny krajobraz miasta i zatoki.

!Zamek na Cave Hill i widok na Belfast
Zamek na Cave Hill i widok na Belfast

McArt's Fort to kolejna atrakcja tego miejsca, obecnie jest to już tylko punkt z doskonałym widokiem, jednak niegdyś miejsce to było fortyfikacją. Z tego miejsca widać jaskinię w skale, będącą kolejnym interesującym miejscem tego wzniesienia.

!Jaskinie w skale na Cave Hill w Belfaście
Jaskinie w skale na Cave Hill w Belfaście

Choć wzgórze nie jest wysokie, momentami jest bardzo wymagające, trasa nie jest trudna ani długa, czasami bywa stroma, a po drodze można napotkać lekko osuwające się kamyki. Polecamy założyć dobre obuwie przed wejściem.

Widok z Cave Hill na Belfast

Co ciekawe wzgórze uważane jest za inspirację do napisania przez Jonathana Swifta powieści - Podróże Guliwera. Dlaczego..? Podobno.. Cavehill przypomina kształtem śpiącego olbrzyma pilnującego miasto. :)

Taras centrum handlowego - Victoria Square Shopping Centre

Centrum handlowe Victoria Square Shopping Centre znajduje się w samym centrum miasta, jest to dosyć interesujący obiekt, o ciekawym kształcie i wyróżniającym się wyglądem.

!Belfast - Centrum handlowe i jego kopuła - Victoria Square Shopping Centre
Belfast - Centrum handlowe i jego kopuła - Victoria Square Shopping Centre

Góra tego budynku została oszklona i znajduje się na niej nieduży taras, z którego bezpłatnie możemy podziwiać miejską zabudowę. Kopuła budynku pozwala na oglądanie miasta codziennie od 10:00 do 16:00.

Widok z centrum handlowego w Belfaście - Victoria Square Shopping Centre

Taras w centrum handlowym w Belfaście - Victoria Square Shopping Centre

Inne punkty widokowe w Belfaście

Położenie miasta daje więcej możliwości na patrzenie z podziwem na jego krajobraz, kolejnym dowodem może być jeszcze jedno ze wzgórz.

Wzgórze - Black Mountain

Black Mountain to inne bazaltowe wzgórze, położone nieco dalej niż Cave Hill. Jest to kolejne miejsce doskonałe do pieszych wędrówek i podziwiania widoków. Black Mountain to część National Trust - Divis and the Black Mountain. National Trust to brytyjska organizacja zajmującą się ochroną zabytków i przyrody.


Reklama