Queen's University Belfast - Uniwersytet w Belfaście

Queen's University Belfast jest uczelnią uznawaną za jedną z najlepszych w Wielkiej Brytanii. Jestem też drugim co do wielkości i rangi uniwersytetem w Irlandii. Uniwersytet powstał w 1845 roku z inicjatywy królowej Wiktorii i jest bardzo przyjazny dla studentów zza granicy.

Uniwersytet Belfast

Informacje i ciekawostki

Mimo, że znajduje się on w barwnej dzielnicy Golden Mile – pełnej kultury, sztuki, pubów i rozrywek, atmosfera panująca na terenie uniwersytetu naprawdę sprzyja nauce. Uczelnia słynie ze znakomitej jakości badań naukowych oraz… wspaniałej architektury budynków i pięknego wystroju wnętrz.

Uniwersytet Belfast

Uniwersytet posiada ponad 250 budynków, w tym ponad 100, które są obiektem szczególnego zainteresowania architektów lub historyków.

Ciekawostka: w głównym budynku (Lanyon Building) od 2001 roku znajduje się rzeźba włoskiego astronoma Galileusza (Galileo).

!rzeźba Galileusza - Uniwersytet - Queen's University Belfast
rzeźba Galileusza - Uniwersytet - Queen's University Belfast

Great Hall na Queen's University

Great Hall to bardzo duża sala, idealna do organizacji bankietów, przyjęć i formalnych kolacji. Mieści się w charakterystycznym uniwersyteckim budynku Lanyon, Great Hall jest jednym z najbardziej pożądanych miejsc w Irlandii Północnej. Wspaniałe ściany kasetonowe zdobią dumnie najznakomitsze portrety z kolekcji sztuki Uniwersytetu tworząc ciepłą, przytulną i teatralną przestrzeń w samym jego sercu. Atmosfera w tym miejscu będzie idealnym tłem dla najważniejszych wydarzeń życia uczelni.

!Wnętrze Great Hall na Uniwersytecie w Belfaście
Wnętrze Great Hall na Uniwersytecie w Belfaście

Sala ma powierzchnię 220 metrów kwadratowych i jednorazowo może pomieścić do 150 osób (przy indywidualnych, odseparowanych od siebie stołach lub w stylu bankietowym). W przypadku ustawienia teatralnego, idealnego do koncertów lub przedstawień, w Great Hall może pomieścić się nawet 180 osób.

!Wnętrze Great Hall na Uniwersytecie w Belfaście
Wnętrze Great Hall na Uniwersytecie w Belfaście

Projekt Great Hall otrzymał nagrodę Królewskiego Instytutu Architektów Brytyjskich w 2002 roku i obecnie jest centralnym punktem uniwersytetu, a także jednym z najważniejszych miejsc obywatelskich miasta. Na jego renowację Uniwersytet wydał aż 2,5 miliona euro!

!Wnętrze Great Hall na Uniwersytecie w Belfaście
Wnętrze Great Hall na Uniwersytecie w Belfaście


Reklama