Lotnisko Walencja (VLC) - dojazd do i z centrum miasta

Lotnisko w Walencji położone jest w gminie Manises i oddalone jest o mniej niż dziesięć kilometrów od historycznego centrum Walencji.

Jest to jeden z najważniejszych hiszpańskich portów lotniczych, który powoli zbliża się do obsługiwania 10 milionów pasażerów rocznie.

Planujesz wyjazd? Sprawdź nasze artykuły: Walencja: zwiedzanie, zabytki i informacje praktyczne oraz Co zjeść w Walencji? Paella, tapas, orxata, słodkie wypieki oraz przykładowe lokale

Informacje podstawowe

  • Nazwa: Lotnisko Walencja
  • Nazwa w języku hiszpańskim: Aeropuerto de Valencia
  • Nazwa w języku angielskim: Valencia Airport
  • Kod IATA: VLC
  • Ilość terminali: 3

Lotnisko w Walencji jest stosunkowo duże i może wymagać od nas dłuższego spaceru do odpowiedniej bramki. Na lotnisku działa darmowa i szybka sieć wi-fi.

Jak dojechać z lotniska w Walencji do centrum miasta?

Metro

Najwygodniejszym sposobem na dostanie się z lotniska do Walencji jest skorzystanie z metra. Pod sam terminal dojeżdżają linie 3 i 5, które dowiozą nas w okolice historycznego centrum miasta. Obie linie mają identyczną pierwszą część trasy i dojeżdżają do stacji Xàtiva, która znajduje się bezpośrednio przy głównym dworcu kolejowym (Estación del Norte).

Rozkład jazdy można znaleźć na tej stronie.

Bilety na przejazd możemy zakupić w automacie (przyjmującym gotówkę oraz karty płatnicze) przed bramką metra. Bilet jednorazowy kosztuje 3,90€ (+1€ jednorazowej opłaty za bilet wielokrotnego użytku).

Jeśli przyjechaliśmy we dwoje lub w więcej osób możemy rozważyć zakup karty przedpłaconej TuiN. Koszt karty to 1€ i może z niej korzystać więcej niż jedna osoba. Minimalna kwota jaką możemy naładować kartę to 10€. Koszt przejazdu jest za to o połowę niższy niż w przypadku zakupu biletów pojedynczych.

Uwaga! Środki na karcie nie są zwracane, ale w przypadku dwóch osób i czterech przejazdów (na i z lotniska) zakup karty TuiN będzie bardziej opłacalny niż zakup pojedynczych biletów, nawet jeśli przepadną nam niewykorzystane 2€. Pamiętajmy tylko o odbiciu karty odpowiednią ilość razy przed przekroczeniem bramki. Jeśli będziemy mieć wątpliwości odnośnie działania karty możemy zapytać o wyjaśnienie pracownika w okienku zlokalizowanym bezpośrednio przy bramkach metra.

Więcej o komunikacji miejskiej napisaliśmy w artykule: Komunikacja miejska w Walencji - metro, autobusy oraz informacje praktyczne.

Autobus 150

Innym sposobem na dostanie się do centrum Walencji jest autobus linii 150, który obsługuje firma Fernanbus. Autobusy kursują przez sześć dni w tygodniu (od poniedziałku do soboty) - od około 6:00 do 22:00. Czas przejazdu do ostatniej stacji w centrum Walencji to mniej niż 40 minut.

Dokładną trasę autobusu możemy znaleźć na oficjalnej stronie przewoźnika. Na dole podstrony możemy sprawdzić również rozkład oraz informacje o pierwszym i ostatnim kursie danego dnia.

Bilet kosztuje 1,45€ i możemy go zakupić bezpośrednio u kierowcy.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama