Antwerpia - jak zwiedzać?

Antwerpia to jedno z ciekawszych belgijskich miast. Znane z pięknego dworca, wspaniałego rynku, portu, dawnego, małego zamku itp. Warto tu zostać więcej niż jeden dzień.

Zwiedzanie Antwerpii

Antwerpia jest pełna interesujących atrakcji. Można po niej godzinami spacerować, zarówno po mieście, po jego centrum, po mniej turystycznych uliczkach, jak i nad wodą. Miasto warto podzielić sobie na części, dzięki czemu łatwiej będzie zaplanować zwiedzanie. Atrakcje tego miasta są zlokalizowane w różnych częściach miasta, jednak najwięcej z nich znajdziemy w okolicy głównej ulicy.

Zaczynając od dworca centralnego można zajść do zoo, później przejść się słynną ulicą handlową (Meir), a na koniec dojść do rynku. Podczas takiego spaceru zobaczymy Ratusz, Katedrę, a udając się odrobinę dalej, w stronę rzeki, znajdziemy także zamek Het Steen.

Niedaleko głównej ulicy znajduje się też dom Rubensa (przerobione na muzeum). Dla szukających czegoś poza centrum, polecamy odwiedzić Zurenborg, nieturystyczną część miasta o przepięknej architekturze.

W mieście należy się udać również do portu i pospacerować po nim i jego okolicach, przy okazji można zobaczyć MAS - Museum aan de Stroom.

Stworzyliśmy subiektywną listę najciekawszych atrakcji a Antwerpii.
zwiedzanie Antwerpii

Dojazd z innych belgijskich miast

Antwerpia to miasto położone na północ od Brukseli, posiada dobre połączenie z innymi belgijskimi miastami. Bardzo prostym sposobem na dojazd do tego miasta jest skorzystanie z przejazdu belgijskimi pociągami.

Przygodę w Antwerpii najlepiej rozpocząć na wspaniałym dworcu Antwerpia Centralna - Antwerpen-Centraal.

Przykładowe połączenia pociągowe do Antwerpii:

  • z stacji najbliżej lotniska Brussele Charleroi (CRL) - Charleroi Sud do Antwerpii podróżujemy ok 100 minut;
  • z Brugii do Antwerpii to półtorej godziny jazdy pociągiem;
  • z Gandawy do Antwerpii podróż trwa około godziny;
  • z Brukseli do Antwerpii podróż trwa od 45 minut do 90 - w zależności od wybranej godziny przejazdu;

Reklama