Ceny w Sintrze (2017)

Znajdującą się niedaleko Lizbony, Sintra od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie. To małe miasteczko stało się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Portugalii. Znajdziemy tu średniowieczny zamek, wspaniały pałac, niesamowite ogrody oraz niepowtarzalny klimat.

Jak niemal w każdym z turystycznych miejsc, w Sintrze nie jest tanio - przed przyjazdem warto zapoznać się z cenami i przygotować się do przyjazdu.

Artykuł skupia się na Sintrze, jeśli jednak chcesz przeczytać ogólnie o cenach w Portugalii, sprawdź nasz artykuł: Ceny w Portugalii

Koszt zakwaterowania

Zdecydowana większość turystów przyjeżdża do Sintry i odjeżdża tego samego dnia. Nie jest to jednak normą i czasem warto zostać w tym mieście na noc, aby mieć więcej czasu na planowane atrakcję.

Ceny w hostelach oraz pokojach ze współdzieloną łazienką w okresie wakacyjnym zaczynają się już od 40-50€, trochę taniej będzie poza sezonem.

Ceny w budżetowych hotelach z prywatną łazienką zaczynają się w okresie wakacyjnym od 60-70€. Możliwe jest znalezienie tańszych noclegów, o ile rozpoczniemy poszukiwania odpowiednio szybciej.

Ceny artykułów spożywczych

Sintra jest małym miastem, nie znajdziemy tutaj wielu marketów, raczej małe sklepiki, w których ceny nie będą najniższe. Jeśli nie mamy zamiaru jeść na mieście, warto zrobić zakupy przed przyjazdem.

Ceny w restauracjach

Restaurację w Sintrze będą w większości drogie, szczególnie w historycznej części miasta. Ceny za danie główne mieszczą się w zakresie 20-30€. W większości restauracji serwowane są owoce morza.

Bliżej dworca i dalej od centrum znajdziemy również mniejsze knajpki oraz kawiarnie, w których zjemy coś mniejszego lub słodkiego za około 7-12€.

Ceny atrakcji

Ceny najważniejszych atrakcji w Sintrze nie należą do najtańszych, i z roku na rok są coraz droższe. Jeśli chcemy odwiedzić najważniejsze atrakcję, powinniśmy przygotować się na następujące wydatki:

Wejście na zamek Maurów w Sintrze 8,00€
Wejście do pałacu oraz parku Pena w Sintrze 14,00€
Przykład biletu łączonego: Zamek Maurów + Pałac Pena z ogrodami 22,90€
Wejście do parku pałacu Pena w Sintrze 7,50€
Wejście do ogrodów Quinta da Regaleira 6€
Wejście do pałacu Sintry 10€

Jeśli zakupimy bilety online, otrzymamy 5% zniżki.

W okresie zimowym ceny głównych atrakcji w Sintrze mogą być dodatkowo obniżone.

Ceny komunikacji miejskiej

Komunikacja miejska w turystycznej części Sintry oparta jest na jednym autobusie linii 434, który rusza z dworca, objeżdża najważniejsze atrakcję i wraca na dworzec. Bilet pozwalający na przejazd w obie strony kosztuje 5€.

Uwaga! Mimo, że autobusy jeżdżą nawet 4 razy w ciągu godzinny w szczycie, są często przepełnione, szczególnie, gdy chcemy wsiąść w połowie trasy. Niestety, trasa do zamku oraz pałacu prowadzą mocno pod górkę, i spacer dla osób z gorszą formą może okazać się bardzo ciężki.


Reklama