Lotnisko Norymberga (NUE) - dojazd do centrum miasta

Lotnisko w Norymberdze (NUE) jest drugim najważniejszym portem lotniczym Bawarii, zaraz po lotnisku w Monachium. Port lotniczy nazwany został imieniem słynnego lokalnego malarza Albrechta Dürera.

Lotnisko oddalone jest jedynie około 5 kilometrów od centrum miasta i wyróżnia się czystością oraz nowoczesnością.

Informacje podstawowe

Nazwa: Port lotniczy Albrechta Dürera w Norymberdze

  • Nazwa w języku niemieckim: Albrecht Dürer Flughafen Nürnberg
  • Nazwa w języku angielskim: Nuremberg Airport
  • Kod IATA - NUE
  • Ilość terminali: 1

Tanie loty do Norymbergi z Krakowa obsługiwać będzie przewoźnik Ryanair. Na początek oferty cenowe są bardzo zachęcające do podróży.

Wybierasz się do Norymbergi?

Norymberga

Norymberga - zwiedzanie i informacje praktyczne

Sprawdź nasz przewodnik i dowiedz się jak zwiedzać Norymbergę. Największe atrakcje i praktyczne wskazówki pomogą zaplanować Ci wyjazd.

Norymberga

Gdzie spać w Norymberdze?

Sprawdź nasz przewodnik po dzielnicach Norymbergi. Dowiedz się gdzie i w jaki sposób szukać noclegu w tym bawarskim mieście.

Jak dojechać z lotniska w Norymberdze do centrum miasta?

Kolejka podmiejska

Dojazd do centrum z lotniska jest bardzo prosty - wystarczy skorzystać z kolejki linii U2 zlokalizowanej zaraz przy wyjściu z terminala. Bilety na przejazd zakupimy gotówką lub kartą kredytową w automatach przed wejściem. Koszt biletu to 3,10€ i 1,60€ dla dzieci (dzieci 6 - 14 lat). Bilet jest ważny przez 90 minut.

W około 12-13 minut dojedziemy z lotniska do stacji Hauptbahnhof (dworzec kolejowy), która znajduje się tuż przy wejściu do historycznego starego miasta. Kolejki w ciągu dnia kursują co około 10-15 minut. Na dworcu możemy się przesiąść w linię U1 i wysiąść w środku starego miasta na jednej ze stacji - Weißer Turm lub Lorenzkirche, albo podejść pieszo.

Pamiętajmy, że Norymberga oferuje ciekawą kartę dla turystów - NÜRNBERG CARD + FÜRTH. Pozwala ona na korzystanie z komunikacji publicznej oraz na wejście do najważniejszych atrakcji. Zakupimy ją w punkcie informacji turystycznej na lotnisku.

Więcej: Karta do zwiedzania NÜRNBERG CARD + FÜRTH

Autobusy

Z lotniska kursują również autobusy - linie 30 oraz 33. Bilety możemy zakupić u kierowcy.

Trasa oraz rozkład autobusu linii 30 (język niemiecki)

Trasa oraz rozkład autobusu linii 33 (język niemiecki)

Taksówka

Jeśli zdecydujemy się na przejazd taksówką, zgodnie z wyliczeniami lotniska powinniśmy zapłacić około 20€ za dojazd do centrum.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama