Podróże po Europie

Lotnisko Norymberga (NUE) - dojazd do centrum miasta

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2023

Lotnisko w Norymberdze (NUE) jest drugim najważniejszym portem lotniczym Bawarii, zaraz po lotnisku w Monachium. Nazwano je na cześć słynnego lokalnego artysty Albrechta Dürera.

Lotnisko oddalone jest jedynie około 5 kilometrów od centrum Norymbergi i wyróżnia się czystością oraz nowoczesnością.

Port lotniczy Norymberga - informacje podstawowe

Nazwa: Port lotniczy Albrechta Dürera w Norymberdze

  • Nazwa w języku niemieckim: Albrecht Dürer Flughafen Nürnberg
  • Nazwa w języku angielskim: Nuremberg Airport
  • Kod IATA - NUE
  • Ilość terminali: 1

Wszystkie niezbędne informacje praktyczne dostępne są na oficjalnej stronie lotniska.

Jak dojechać z lotniska w Norymberdze do centrum miasta?

Port lotniczy w Norymberdze jest świetnie skomunikowany z resztą miasta. Do centrum dojedziemy niedrogą komunikacją publiczną: kolejką podmiejską (metrem, opcja sugerowana) lub autobusem. Dojazd do konkretnej lokalizacji najlepiej jest sprawdzić korzystając z oficjalnego plannera udostępnionego przez firmę VGN - znajdziecie go tutaj.

Metro

Dojazd do centrum z lotniska jest bardzo prosty - wystarczy skorzystać z metra U2, którego stacja znajduje się zaraz przy wyjściu z terminala. Bilety na przejazd zakupimy w automatach przed wejściem. Koszt biletu to 3,30€ i 1,60€ dla dzieci (dzieci 6 - 14 lat). Bilet jest ważny przez 90 minut.

Istnieje również możliwość zakupu biletu online w nieco niższej cenie - 2,85€ dla dorosłych i 1,42€ dla dzieci. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

W około 12-13 minut dojedziemy z lotniska do stacji Hauptbahnhof (dworzec kolejowy), która znajduje się tuż przy wejściu do historycznego starego miasta. Kolejki w ciągu dnia kursują co około 10-15 minut. Na dworcu możemy się przesiąść w linię U1 i wysiąść w środku starego miasta na jednej ze stacji - Weißer Turm lub Lorenzkirche, albo podejść pieszo.

Pamiętajmy, że Norymberga oferuje wartą uwagi kartę dla turystów - NÜRNBERG CARD + FÜRTH. Pozwala ona na korzystanie z komunikacji publicznej (w tym na dojazd z lotniska do centrum) oraz na wejście do najważniejszych atrakcji. Zakupimy ją w punkcie informacji turystycznej na lotnisku lub wcześniej online.

Więcej dowiecie się z naszego przewodnika po zwiedzaniu i atrakcjach Norymbergi

Autobusy

Z lotniska kursują również autobusy - linie 30 oraz 33. Opłata za przejazd jest taka sama jak w przypadku metra - 3,30€ dla dorosłych i 1,60€ dla dzieci. Bilety możemy zakupić u kierowcy, w automacie lub online w nieco niższej cenie (na tej stronie)

Trasa oraz rozkład autobusu linii 30 (język niemiecki) Trasa oraz rozkład autobusu linii 33 (język niemiecki)

Taksówka

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z taksówki, to zgodnie z wyliczeniami lotniska za przejazd do centrum powinniśmy zapłacić nieco powyżej 21€.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama