Podróże po Europie

Lotnisko Norymberga (NUE) - dojazd do centrum miasta

Ostatnia aktualizacja: 1 maja 2024

Lotnisko w Norymberdze (NUE) jest drugim najważniejszym portem lotniczym Bawarii, zaraz po lotnisku w Monachium. Nazwano je na cześć słynnego lokalnego artysty Albrechta Dürera.

Lotnisko oddalone jest o jedynie około 5 kilometrów od centrum Norymbergi i wyróżnia się czystością oraz nowoczesnością. W naszym artykule opisaliśmy wszystkie najwazniejsze środki transportu łączące lotnisko z centrum.

Jak dojechać z lotniska w Norymberdze do centrum miasta?

Port lotniczy w Norymberdze jest świetnie skomunikowany z resztą miasta. Do centrum dojedziemy niedrogą komunikacją publiczną: kolejką podmiejską (metrem, opcja sugerowana) lub autobusem.

Najlepszą trasę do konkretnej lokalizacji można znaleźć korzystając z oficjalnego plannera udostępnionego przez lokalnego przewoźnika, firmę VGN - znajdziecie go tutaj.

Metro

Dojazd do centrum z lotniska jest bardzo prosty - wystarczy skorzystać z metra U2, którego stacja znajduje się zaraz przy wyjściu z terminala. Bilety na przejazd zakupimy w automatach przed wejściem. Koszt biletu to 3,70€ i 1,80€ dla dzieci (dzieci 6 - 14 lat). Bilet jest ważny przez 90 minut.

Istnieje również możliwość zakupu biletu online w nieco niższej cenie - 3,25€ dla dorosłych i 1,62€ dla dzieci. Zakupu można dokonać w oficjalnym sklepie.

Z lotniska do stacji Hauptbahnhof (główny dworzec kolejowy), która znajduje się tuż przy wejściu na teren historycznego starego miasta, dojedziemy w około 12-13 minut. Kolejki w ciągu dnia kursują co około 10-15 minut. Z dworca możemy ruszyć pieszo lub przesiąść się na linię U1, która dowiezie nas do stacji zlokalizowanych bezpośrednio na starym mieście - Weißer Turm lub Lorenzkirche.

Warto pamiętać, że Norymberga oferuje wartą uwagi kartę dla turystów - NÜRNBERG CARD + FÜRTH. Pozwala ona na korzystanie z komunikacji publicznej (w tym na dojazd z lotniska do centrum) oraz na wejście do najważniejszych atrakcji. Zakupimy ją w punkcie informacji turystycznej na lotnisku lub wcześniej online.

Więcej dowiecie się z naszego przewodnika po zwiedzaniu i atrakcjach Norymbergi

Autobusy

Z lotniska kursują również autobusy - linie 30 oraz 33, którymi można dojechać również do miast Erlangen oraz Fürth. Przystanek przy lotnisku nazywa się Nürnberg Flughafen.

Opłata za przejazd jest taka sama jak w przypadku metra - 3,80€ dla dorosłych i 1,80€ dla dzieci w wieku 6-14. Bilety możemy zakupić u kierowcy, w automacie lub online w nieco niższej cenie (na tej stronie)

Taksówka

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z taksówki, to zgodnie z wyliczeniami lotniska za przejazd do centrum powinniśmy zapłacić nieco powyżej 30€. Czas przejazdu to około 20 minut.

Lotnisko w Norymberdze - najważniejsze informacje

  • Nazwa w języku niemieckim: Albrecht Dürer Flughafen Nürnberg
  • Nazwa w języku angielskim: Nuremberg Airport
  • Kod IATA - NUE
  • Liczba terminali: 1

Wszystkie niezbędne informacje praktyczne dostępne są na oficjalnej stronie lotniska.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama