MedienHafen - Düsseldorf - czyli jak zamienić port w nowoczesną dzielnicą biznesową.

Medienhafen to najnowocześniejsza dzielnica Düsseldorfu. Położona około 2 km od centrum miasta, w zakolu Renu, w miejscu dawnego portu. Jeszcze jakiś czas temu w tej oryginalnej dzielnicy znajdowały się stare budynki i nieużywane magazyny.

widok na dzielnice biznesową MedienHafen - Düsseldorf

Informacje i ciekawostki

Na wniosek miasta tereny zostały gruntowanie odnowione i odremontowane. Miasto rozparcelowało teren między wielu deweloperów i zachęciło do skorzystania z pomocy wielu zdolnych architektów.

Medienhafen jest przestrzenią typowo biznesową, pełną biurowców. Dzięki sprytnym rozwiązaniom architektonicznym stanowi ona również miejsce spotkań towarzyskich. W parterach budynków ulokowane są bowiem knajpki, restauracje i puby. Takie rozwiązanie sprzyja rozwojowi bujnego życia nocnego, które w Medienhafen rzeczywiście kwitnie.

dzielnica biznesowa MedienHafen - Düsseldorf

Wzdłuż rzeki wiedzie nowoczesna droga rowerowa oraz trasa dla pieszych, sprzyjająca spacerom. Medienhafen to zupełnie nowe oblicze Düsseldorfu, pełne kreatywności, nowoczesnych rozwiązań i światowych trendów.

kładka dla pieszych prowadząca do dzielnicy MedienHafen

Ta nowoczesna dzielnica to prawdziwe zagłębie futurystycznych, oryginalnych budynków. Będąc w Medienhafen, koniecznie obejrzyjcie powykrzywiane Neuer Zollhof (The New Zollhof), amerykańskiego architekta Franka Gehry’ego i pstrokate Colorium, Williama Alsopa.

!Widok na dzielnice MedienHafen - Düsseldorf
Widok na dzielnice MedienHafen - Düsseldorf

Wśród najpopularniejszych nie tylko wśród turystów budowli znajduje się również brama miejska o stalowo-szklanej konstrukcji, która jest nieodłącznym elementem nowoczesnej linii zabudowy tej futurystycznej dzielnicy.

!Stalowo-szklana brama miejska w dzielnicy MedienHafen - Düsseldorf
Stalowo-szklana brama miejska w dzielnicy MedienHafen - Düsseldorf

Neuer Zollhof to kompleks trzech odseparowanych od siebie budynków o łącznej powierzchni podłogi na poziomie 29.000 metrów kwadratowych. Najwyższy budynek ma 14 pięter wysokości i prawie 50 m wysokości. Ze względu na swoją specyficzną architekturę i charakterystyczny wygląd przypominają nieco pochylone wieże.

!Neue-Zollhof - MedienHafen - Düsseldorf
Neue-Zollhof - MedienHafen - Düsseldorf

spacer po dzielnicy MedienHafen - Düsseldorf

Colorium to kolejny, jakże charakterystyczny dla Medienhafen budynek. Śmiało można stwierdzić, że jest on swoistym symbolem dzielnicy, ukazującym jej rozkwit, nowoczesność i awangardę.

!Colorium - dzielnica biznesowa MedienHafen w Düsseldorf
Colorium - dzielnica biznesowa MedienHafen w Düsseldorf

Ten jakże oryginalny kompleks biurowy wyróżnia się ciekawą kolorystyką. Wygląda nieco jak duże, udekorowane kolorowymi elementami pudełko. Wśród dominujących barw znajdują się: biel, czerń, żółć, czerwień, szarość i zieleń. Szereg kontrastujących ze sobą kolorów nadaje Colorium nieco swawolnego, frywolnego charakteru. Musimy przyznać, że fotografie nie oddają w pełni niezwykłego uroku tego miejsca.

spacer po dzielnicy MedienHafen - Düsseldorf

Innym ciekawym budynkiem jest x, róznie kolorowy co Colorium, obwieszony jest kolorowymi postaciami przypominającymi ludzkie sylwetki. Figury są różnych kształtów, jedne przypominają leżącego człowieka, inne siedzącego a kolejne np. wspinającego się.

!Roggendorfer-Haus - MedienHafen - Düsseldorf
Roggendorfer-Haus - MedienHafen - Düsseldorf

!Zbliżenie na Roggendorfer-Haus - MedienHafen - Düsseldorf
Zbliżenie na Roggendorfer-Haus - MedienHafen - Düsseldorf

spacer po dzielnicy MedienHafen - Düsseldorf

spacer po dzielnicy MedienHafen - Düsseldorf


Reklama