Most samobójców w Pradze

Praga - urokliwe miasto położone nad rzeką Wełtawą, które słynie z wielu rzeczy - piwa, pięknie zachowanej architektury oraz wielu mostów.

W tym wpisie - nawiązując do tytułu - opiszę most, który zrobił na mnie największe wrażenie podczas odwiedzania tego miasta. Gdyby nie wspomniany wyżej tytuł, czytelnicy znający Pragę mogli by pomyśleć, że to kolejny artykuł w którym opisany zostanie.. Most Karola, najsłynniejszy z praskich mostów.

Most Karola, Praga, Czechy

Nie mam również zamiaru udawać - wręcz uwielbiam Most Karola, podczas wizyt w Pradze jest to jedno z pierwszych miejsc do których się udaje.

Jednak mostem, który wręcz wbił mnie w ziemię i zrobił na mnie zdecydowanie największe wrażenie był Most Nuselski, zwany również mostem samobójców. Nazwa ta niestety nie jest przypadkowa, kilkaset osób pozbawiło się życia skacząc z wysokiej na niemal 43 metry budowli. Kilka lat temu zostało to utrudnione specjalnymi zabezpieczeniami.

Most samobójców w Pradze

Most Nuselski uważany jest w Czechach za perełkę architektoniczną, przechodzi nad dzielnicą mieszkalną oraz ma prawie 500 metrów długości. Stojąc na środku i patrząc w dół widzimy dachy budynków mieszkalnych oraz możemy obserwować zwyczajne życie miasta.

Jest także bardzo istotnym węzłem komunikacyjnym, łączy południową część miasta z centrum. Każdemu polecam przejście przez jego całą długość, widoki są niesamowite i wysokość robi wrażenie.

Jeśli będąc w Pradze chcielibyście obejrzeć "Most samobójców" wystarczy wysiąść na stacji metra Vysehrad linii C.

Widok z mostu samobójców w Pradze

Widok z mostu samobójców w Pradze


Reklama