Punkty widokowe Amsterdamu

Amsterdam to niezwykłe miasto znane głównie z krętych i wijących się w całym mieście kanałów. Stolica Holandii jest miejscem, które warto poznać z każdej strony. Oprócz wspaniałych muzeów czy galerii sztuki, a także rejsu słynnymi kanałami w mieście tym na uwagę zasługują również punkty widokowe. To właśnie z nich możemy zobaczyć z góry kształt Amsterdamu, podziwiać inaczej zabytkowe zabudowania oraz sieć wodnych kanałów.

Najlepsze punkty widokowe w Amsterdamie

  • Westertoren - wieża kościoła Westerkerk
  • Oudekerkstoren - wieża kościoła Oude Kerk
  • Platforma widokowa - A’DAM LOOKOUT

Westertoren - wieża kościoła Westerkerk

Westerkerk (czyli kościół Zachodni) posiada najwyższą kościelną wieżę - Westertoren w Amsterdamie, jej wysokość wynosi 85 metrów. Jest to jeden z najbardziej znanych kościołów protestanckich.

!Kościół Westerkerk i wieża widokowa Westertoren w Amsterdamie
Kościół Westerkerk i wieża widokowa Westertoren w Amsterdamie

Wejście na wieżę kosztuje 8,00€, dostępne jest w sezonie letnim (od poniedziałku do soboty - od kwietnia do października). W okresie kwiecień - wrzesień wejście możliwe jest od 10:00 do 20:00, w październiku od 10:00 do 18:00. Ostatnie wejście odbywa się 30 min przed zamknięciem. Maksymalna wielkość grup wchodzących na wieżę to 6 osób. Nieczynne w niedzielę oraz Dzień Króla / Królowej.

Oudekerkstoren - wieża kościoła Oude Kerk

Oude Kerk (Stary Kościół) znajdujący się w dzielnicy czerwonych latarni wyróżnia się na tym obszarze. Zdobi go 70-metrowa wieża. Obecnie służy ona jako punkt widokowy.

Bilet wstępu kosztuje 8,00€. Wejście możliwe jest od poniedziałku do soboty, w okresie od kwietnia do października w godzinach 13:00 - 19:00. Kasy biletowe czynne są do 30 min przed zamknięciem wejścia na wieżę. Maksymalna wielkość grup wchodzących na wieżę to 6 osób.

Platforma widokowa A’DAM LOOKOUT

A’DAM LOOKOUT (A'dam Toren) to nowa niesamowita atrakcja w mieście Amsterdam.

Jest to platforma z panoramicznym widokiem na stolicę Holandii.

  • Standardowe bilety wstępu - REGULAR kosztują odpowiednio: normalny - 12,50€ i dla dzieci (6-12 lat) - 6,50€.
  • W ofercie znajdują się również inne taryfy biletowe, np. bilet dzień i wieczór - PREMIUM (15,00€ / 6,50€) czy SUNSET (zawiera koktajl) czyli wejście pomiędzy 18:00 a 21:00 (20,00€).
  • Istnieją również bilety rodzinne, w następujących cenach: 1+2 - 20,00€, 1+3 - 25,00€, 2+1 - 25,00€ i 2+2 - 30,00€.

Otwarte codziennie od 10:30 do 21:00, ostatnie wejście o 20:00.

Dodatkową atrakcją tego miejsca jest "Over the Edge" czyli podniebna huśtawka znajdująca się na wysokości ok 100 metrów. Swing ticket czyli dodatkowo wymagane bilety (zakupić je można wyłącznie za pośrednictwem karty Maestro bądź kart kredytowych) w cenie 5,00€. Swing czynne jest od 11:00. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest minimalny wzrost 130 cm osoby korzystającej z atrakcji.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie.


Reklama