Podróże po Europie

I Amsterdam City Card - recenzja amsterdamskiej karty turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2022

Wszyscy planujący aktywne zwiedzanie atrakcji Amsterdamu powinni zapoznać się z ofertą popularnej karty turystycznej I Amsterdam City Card, która oferuje darmowe wejście do najpopularniejszych muzeów oraz nieograniczone korzystanie z komunikacji miejskiej.

Jeśli nie zależy nam na transporcie publicznym możemy sprawdzić ofertę karty Go City Amsterdam. Oferuje ona znacznie mniej atrakcji niż I Amsterdam City Card, ale jest też tańsza i może akurat obsługiwane przez nich miejsca są zbieżne z tymi, które chcieliśmy odwiedzić.

I Amsterdam City Card w wersji fizycznej
I Amsterdam City Card w wersji fizycznej

Jak działa karta I Amsterdam City?

I Amsterdam City Card zapewnia:

  • bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej w Amsterdamie,
  • darmowe wejście do ponad 70 muzeów oraz zabytków,
  • darmowy rejs po kanałach w Amsterdamie,
  • zniżki do wybranych restauracji oraz na wybrane aktywności.

Karta ważna jest przez określoną liczbę godzin od pierwszego z niej skorzystania (w atrakcji lub transporcie publicznym). Jeśli kupimy kartę 24-godzinną i aktywujemy ją o 14:00, to będzie ona ważna do godziny 14:00 kolejnego dnia.

Kupując kartę I Amsterdam City Card musimy pamiętać o obowiązkowej rezerwacji godzin wizyty w atrakcjach zawartych na karcie. Więcej informacji znajdziecie tutaj

W przypadku transportu publicznego karta może być wykorzystywana zarówno w liniach dziennych jak i droższych liniach nocnych.

Nasz przewodnik po amsterdamskim transporcie publicznym znajdziecie tutaj: Komunikacja miejska w Amsterdamie: bilety, środki transportu, informacje praktyczne

I amsterdam City Card - ceny oraz warianty czasowe

Karta występuje w pięciu wariantach czasowych.

rodzaj karty cena
I Amsterdam City Card - 24 godziny 65,00 (280,15 zł)
I Amsterdam City Card - 48 godzin 90,00 (387,90 zł)
I Amsterdam City Card - 72 godziny 110,00 (474,10 zł)
I Amsterdam City Card - 96 godzin 125,00 (538,75 zł)
I Amsterdam City Card - 120 godzin 135,00 (581,85 zł)

Darmowe atrakcje oraz zniżki z kartą I Amsterdam City Card

Lista darmowych atrakcji zawartych w karcie może się zmieniać, dlatego najlepiej zawsze sprawdzić je na oficjalnej stronie pod tym adresem. W trakcie ostatniej aktualizacji na liście darmowych atrakcji znajdowały się m.in.:

W ramach karty nie mogliśmy za to odwiedzić chociażby Muzeum Vincenta van Gogha, a w przypadku Heineken Experience otrzymamy wyłącznie 25% zniżkę.

Gdzie zakupić I amsterdam City Card

Karta występuje w wersji fizycznej oraz cyfrowej.

  • Kartę w wersji fizycznej zakupimy w jednym z kilku punktów sprzedaży w Amsterdamie - ich listę znajdziecie tutaj.
  • Kartę cyfrową zakupimy na oficjalnej stronie i następnie będziemy mogli dodać ją do aplikacji.

Czy I Amsterdam City Card się opłaca?

W przypadku kilkudniowego pobytu oraz planu odwiedzenia atrakcji zawartych w ofercie karta I Amsterdam City Card powinna nam się bardzo opłacić - dotyczy to zwłaszcza najdłuższych wariantów czasowych.

Główną jej wadą jest jednak fakt, że nie wszystkie z najważniejszych atrakcji są w niej zawarte, a niektóre znajdują się na tyle daleko (skansen Zaanse Schans czy zamek Muiden), że dojazd do nich zajmie nam bardzo dużo czasu, którego nie wykorzystamy w atrakcjach.

Dlatego przed zakupem warto rozpisać sobie ostateczny plan wyjazdu i policzyć, czy faktycznie damy radę skorzystać z tylu atrakcji, żeby wyjść na plus.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama