I AMSTERDAM CITY CARD

Amsterdam to bardzo duże miasto, oferujące bardzo szeroką ofertę kulturalną, dużą liczbę muzeów i innych atrakcji. Aby zachęcić osoby odwiedzające stolicę Holandii do odkrywania wielu ciekawych miejsc, miasto stworzyło doskonałą ofertę, którą jest karta - tak zwany city pass / city card. Omawiana karta to - I AMSTEDRAM city card będąca atrakcyjną ofertą dla osób chcących zobaczyć najwięcej ciekawych muzeów i innych miejsc.

I AMSTERDAM CITY CARD

Rodzaje i ceny

[stan na 13 sierpnia 2021]

Karta I AMSTERDAM nie należy do najtańszych, jednak to nie powinno nikogo odstraszyć, ponieważ zawiera w sobie bardzo dużo darmowych wejść do wybranych placówek.

Karty różnią się liczbą godzin, podczas których można z nich korzystać. Dostępnych jest pięć wersji czasowych.

rodzaj karty - liczba godzin cena - City Card
I Amsterdam City Card - 24 godziny 65,00€
I Amsterdam City Card - 48 godzin 85,00€
I Amsterdam City Card - 72 godziny 105,00€
I Amsterdam City Card - 96 godzin 120,00€
I Amsterdam City Card - 120 godzin 130,00€

Co zawiera karta

  • darmowy wstęp do wybranych, najlepszych i największych muzeów i innych atrakcji w Amsterdamie;
  • bezpłatne, nieograniczone korzystanie z transportu publicznego GVB (autobus, tramwaj i metro;
  • inne duże zniżki i oferty specjalne do wykorzystania na terenie miasta;
  • bezpłatna mapa miasta.

Lista atrakcji, które są zawarte w karcie znajduje się na oficjalnej stronie: TUTAJ.

Bilety na komunikację publiczną w Amsterdamie kosztują odpowiednio: [stan na styczeń 2020]

  • 24-godzinny - 7,50€
  • 48-godzinny - 12,50€
  • 72-godzinny - 17,00€
  • 96-godzinny - 22,00€

Przeczytaj więcej o: Komunikacji miejskiej w Amsterdamie (bilety, środki transportu, informacje praktyczne).

Jak działa karta

Karta ważna jest daną liczbę godzin i jest połączona z biletem na komunikację miejską. Wszystko zakodowane jest na małym kartoniki wielkości dowodu osobistego. Od momentu pierwszego "skasowania" czy to w muzeum lub innej atrakcji, czy to w autobusie lub innym środku transportu karta rozpoczyna odliczanie danej ilości godzin, podczas których możemy korzystać z profitów zakupionej oferty.

Czy się opłaca?

Karta I AMSTERDAM jest warta swojej ceny i zakupu.

24-godzinna wersja może nie przynieść takich korzyści, dlatego warto wcześniej dokładnie sprawdzić wartości miejsc, do których planujemy się w tym czasie wybrać oraz to czy nie są zamknięte. Po podliczeniu okaże się czy warto kupować na jedną dobę, co jest sprawą bardzo indywidualną. Pakiet na 48-godzin łatwiej dobrze wykorzystać.

Natomiast wersja 72-godzinna (3 doby) jest jak najbardziej opłacalna, a koszt doby w takiej karcie wynosi po przeliczeniu 35,00€. W przeciągu 72 godzin można bardzo dobrze zaplanować sobie odwiedzenie interesujących miejsc z listy dostępnych atrakcji zawierających się w karcie, przy czym korzystając naprawdę dużo w porównaniu do kupowania biletów osobno.

Wersja 96-godzinna i 120-godzinna to jeszcze większa korzyść. Wszystko zależy od tego ile dni mamy na spędzenie w mieście i ile z tego poświęcimy na wchodzenie do różnego typu atrakcji. Pamiętajmy, że Amsterdam to nie tylko muzea, a także piękne uliczki i szeroka sieć kanałów. Rejs kanałami jest również zawarty w karcie.


Reklama