Najdłuższy bar na świecie czyli Rheinuferpromenade w Düsseldorfie

Dziś przedstawimy Wam kolejne warte zobaczenia miejsce w Düsseldorfie – Rheinuferpromenade - promenadę nad rzeką. Promenada łączy tradycyjne stare miasto z nowoczesną dzielnicą MedienHafen.

Rheinuferpromenade - Düsseldorf

Informacje i ciekawostki

spacer wzdłuż Rheinuferpromenade - Düsseldorf

Promenada wzdłuż Renu (promenada Rheinufer) z całą pewnością zalicza się do najpiękniejszych miejsc spacerowych w mieście.

Rheinuferpromenade - Düsseldorf

Stworzona przez architekta Niklaus Fritschi i budowana latach 1990 – 1997 zachwyca zarówno turystów, jak i miejscowych. Zwłaszcza latem ta popularna promenada zamienia się w centrum życia towarzyskiego o śródziemnomorskim klimacie. Ten popularny deptak to doskonałe miejsce na rodzinny spacer, romantyczną randkę, przejażdżkę na rolkach, a także na poranny jogging.

Rheinuferpromenade - Düsseldorf

To jedno z ulubionych miejsc nie tylko turystów, ale również miejscowych.

Promenada Rheinufer jest potocznie nazywana najdłuższym barem świata z powodu mieszczącej się tam ogromnej ilości knajpek, barów i restauracji. Oprócz tego znajdują się tam również małe sklepy.

Rheinuferpromenade - Düsseldorf

Jeśli poczujecie się zmęczeni można wiec usiąść na jednej z wielu ławeczek, delektując się smacznym, lokalnym jedzeniem oraz... wspaniałymi widokami. Trzeba przyznać bowiem, że widoki są absolutnie kojące, nie tylko dla oczu, ale również dla nadszarpniętych nieco nerwów.

Rheinuferpromenade - Düsseldorf

Piękne drzewa, woda i wszechobecna atmosfera beztroski i rozluźnienia potrafią zdziałać cuda. Ogromne wrażenie robi widok na ponad 240 metrowe Rheinturm. Należy przyznać, że z tej perspektywy miasto wygląda naprawdę imponująco.

!Widok na wieżę Rheinturm - podczas spaceru po Rheinuferpromenade - Düsseldorf
Widok na wieżę Rheinturm - podczas spaceru po Rheinuferpromenade - Düsseldorf

Podczas spacerów po tamtejszej promenadzie możemy zobaczyć Stare Miasto, obserwować architekturę na czele z mostami nad rzeką, a także spróbować przyjrzeć się drugiej stronie brzegu i kolejnej ciekawej dzielnicy - Oberkassel.

!Widok na dzielnice Oberkaasel podczas spaceru wzdłuż Rheinuferpromenade - Düsseldorf
Widok na dzielnice Oberkaasel podczas spaceru wzdłuż Rheinuferpromenade - Düsseldorf

!Widok na wieżę Schlossturml podczas spaceru wzdłuż Rheinuferpromenade - Düsseldorf
Widok na wieżę Schlossturml podczas spaceru wzdłuż Rheinuferpromenade - Düsseldorf

Na nabrzeżu często organizowane są różnego rodzaju imprezy kulturalne, pikniki i targi (np. targi książki), a także biegi.

podczas jednego z biegów wzdłuż Rheinuferpromenade w Düsseldorfie

Rheinuferpromenade - Düsseldorf

Rheinuferpromenade - Düsseldorf


Reklama