Copenhagen Card

Kopenhaga to miasto coraz chętniej odwiedzane przez turystów z całego świata. Niestety nadal nie tak często jak miasta z innej części Europy. Na przeszkodzie przed podróżą do tej stolicy stoją najczęściej ceny oraz pogoda. Do klimatu można się przyzwyczaić i starać się wybrać "cieplejszy" miesiąc. Jednak z kosztami w tym mieście czasami ciężej sobie poradzić.

Jeśli lubimy odwiedzać duże miasta, które oferują nam mnóstwo przepięknych i ciekawych atrakcji, często szukamy różnego rodzaju oszczędności.

Co zrobić aby zaoszczędzić w Kopenhadze, a przy okazji nie musieć rezygnować z odwiedzania różnych atrakcji oraz niejednokrotnie drogich muzeów i zabytków. Doskonałym rozwiązaniem będzie zakup karty typu city pass - Copenhagen Card, dzięki której będziemy mogli podczas jej użytkowania bez dodatkowych opłat korzystać z komunikacji miejskiej oraz bezpłatnie z ponad 70 atrakcji (również bez dodatkowych kosztów).

Co to jest?

Copenhagen Card to rodzaj karty do zwiedzania miasta. Jest to połączenie wejściówek (biletów wstępu) z przejazdami komunikacją miejską. Karta oprócz zawartego w niej transportu wraz z 73 darmowymi atrakcjami - wliczonymi w cenę, oferuje nam również kilka dodatkowych zniżek dostępnych w Kopenhadze (a nawet i w okolicy). Rabaty dostępne są w wybranych atrakcjach, a także w kilku kawiarniach i restauracjach. Karta pomniejsza ceną w zależności od danego miejsca o wartość od 10% do 20% kwoty.

Kupując Copenhagen Card dostaniemy kartę z czipem oraz mini przewodnik, w środku którego znajdziemy spis atrakcji wraz krótkimi z informacjami, mapkę miasta oraz plan stacji metra i tramwajów.

Więcej szczegółowych informacji na oficjalnej stronie: http://www.copenhagencard.com/

!Copenhagen Card - karta + mini przewodnik
Copenhagen Card - karta + mini przewodnik

Ceny i rodzaje

[stan na sierpień 2021]

okres ważności dorośli [DKK] w przeliczeniu na PLN dzieci [DKK] w przeliczeniu na PLN
24 godziny 419 DKK ok 255 zł 209 DKK ok 127 zł
48 godzin 619 DKK ok 377 zł 309 DKK ok 188 zł
72 godziny 759 DKK ok 462 zł 379 DKK ok 231 zł
96 godzin 889 DKK ok 542 zł 449 DKK ok 273 zł
120 godzin 999 DKK ok 609 zł 499 DKK ok 304 zł

Lista darmowych atrakcji

Aktualną listę darmowych sprawdzimy na oficjalnej stronie karty.

Pamiętajmy, że w niektórych obiektach organizowane są wystawy tymczasowe (nie objęte programem) czy też oferta karty dotyczyć będzie wyłącznie wybranej wystawy lub trasy zwiedzania.

Czy karta Copenhagen Card się opłaca?

Jeśli planujemy odwiedzenie dużej części atrakcji (z listy zawartych w karcie) w mieście, to zakup city pass będzie dla nas korzystny, jednak najprawdopodobniej dopiero w przypadku wersji dwudniowej (48-godzinnej). Wariant 24-godzinny może okazać się mało korzystny, z racji niezwrócenia się samego kosztu zakupu. W przypadku 48-godzinnej karty możemy przekroczyć wartość zakupu. Pakiety: 72-godzinny oraz 120-godzinny będą oczywiście dużo bardziej praktyczne, warto nabyć takie karty i cieszyć się wspaniałymi atrakcjami wliczonymi w cenę. Pakiety 72-godzinny i 120-godzinny w przeliczeniu za dobę pozwalają na łatwiejsze zaplanowanie zwiedzania i eliminują najbardziej niespodziewane zmiany w dostępności do poszczególnych obiektów.

Podczas odwiedzania Kopenhagi, należy pamiętać, że równie kosztowa jest komunikacja publiczna (już zawarta w karcie). Przykładowo cena biletu normalnego typu City Pass (strefy 1 - 4) 24-godzinnego to koszt 80 DKK, 72-godzinnego - 200 DKK. Bilet jednorazowy normalny na 2 strefy kosztuje 24 DKK, natomiast na wszystkie strefy 108 DKK.


Reklama