Den Blå Planet - oceanarium w Kopenhadze

Kopenhaga to europejska stolica kojarzona ze znanym mostem nad Sunem (łączącym Kopenhagę ze szwedzkim miastem Malmö), z pałacami oryginalną dzielnicą Christiania oraz parkiem rozrywki Tivoli Gardens. Miasto ma dostęp do Morza Bałtyckiego, więc nie powinno zaskakiwać, że szczególnie tutaj państwo chce edukować ludzi na temat mórz i oceanów oraz żyjących w nim stworzeń.

Wizyta w Oceanarium Den Blå Planet w Kopenhadze

Den Blå Planet Oceanarium w Kopenhadze to wspaniałe miejsce na rodzinną wycieczkę, nie będą się tam nudzić ani dzieci, ani dorośli.

Historia i ciekawostki

Den Blå Planet to Narodowe Akwarium Danii, jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w całej Europie Północnej.

Początkowo Oceanarium znajdowało się w innej lokalizacji, pod obecnym adresem odwiedzać je można od 2013 roku. Poprzedni, stary obiekt dla publiczności otworzono w 1939 roku, w 2012 roku został on zamknięty i wybudowano nowe, większe i bardziej nowoczesne miejsce.

Dzisiaj Oceanarium nie trudno jest przeoczyć przemieszczając się czy to lądem czy drogą wodną, a nawet przylatując samolotem. Nowy, charakterystyczny obiekt wyróżnia się na tle innych budynków swoją architekturą (kształtem ma przypominać wirujące jacuzzi). Co więcej, cała powierzchnia obiektu zajmuje ok 10.000 metrów kwadratowych.

W środku czeka na nas podróż po różnych wodach kuli ziemskiej.

Podczas wizyty w Oceanarium w Kopenhadze

Zwierzęta

Jak na Oceanarium przystało w Den Blå Planet możemy obserwować zdumiewającą ilość gatunków zwierząt. Od małych rybek, ośmiornic, rekinów, wydr, aż po ogromne ryby. W całym obiekcie baseny i akwaria zajmują powierzchnię ok 7 milionów litrów wody. Obiekt podzielone jest na różne obszary, każdy z nich odpowiednio dopracowany i odwzorowujący warunki naturalne.

Znajdziemy tutaj m.in. akwarium "zimna woda" o wysokości 15 metrów. W tym imponującym zbiorniku oglądać możemy np. dorsza, halibuta, kraby, ośmiornice oraz w sezonie letnim lwy morskie.

!Rekin młot w Oceanarium (Den Blå Planet) w Kopenhadze
Rekin młot w Oceanarium (Den Blå Planet) w Kopenhadze

Inne interesujące zbiorniki przedstawią nam świat: "wielkich afrykańskich jezior", "lasu deszczowego" oraz "ciepłego oceanu". W akwariach obejrzymy wspaniały przykład rafy koralowej. Zobaczymy też ukwiały, okonia a nawet żółwie.

Znajduje się tutaj razem ok 20.000 zwierząt, podzielonych pomiędzy 53 zborniki.

Tunel

Niewątpliwie jednym z najciekawszych miejsc w całym Oceanarium jest tunel, pod którym można spacerować oglądając przy tym przepływające nad naszymi głowami stworzenia. Podczas przejścia tym całkiem długim szklanym "korytarzem" można naprawdę przenieść się myślami pod wodę i mieć wrażenie jakby się pływało wśród tych zwierząt.

!Tunel w Oceanarium w Kopenhadze
Tunel w Oceanarium w Kopenhadze

Informacje praktyczne: ceny biletów, dni i godziny otwarcia

Aktualne ceny biletów oraz dni i godziny otwarcia można sprawdzić na oficjalnej stronie atrakcji

!Tunel w Oceanarium Den Blå Planet w Kopenhadze
Tunel w Oceanarium Den Blå Planet w Kopenhadze

Dojazd i lokalizacja

Adres: Jacob Fortlingsvej 1, 2770 Kastrup, Dania

Dojazd: Oceanarium oddalone jest o ok 700 metrów od stacji metra Kastrup, znajdującego się w 4 strefie biletowej (zone 4) linii metra M2, przystanek przed lotniskiem.

Jeśli lubisz zwierzęta lub wybierasz się z dziećmi to może zainteresuje Cię również wizyta w ogrodzie zoologicznym w Kopenhadze.


Reklama