Punkty widokowe Kopenhagi

Kopenhaga to miasto położone nad wodą, jego powierzchnia jest płaska, dlatego nie trudno nie zauważać wysokich wież i kościołów, które dzisiaj pełnią funkcję punktów widokowych, zadowalając tym samym wielu turystów.

W mieście o dziwo nie zabraknie nam szybko miejsc z widokami. Kościoły, Ratusz oraz Pałace dzisiaj umożliwiają nam właśnie spoglądanie na piękno miejskiej dżungli, z jej kilkoma zabytkowymi budynkami, widokiem na wodę i nowszą zabudowę oraz park rozrywki Tivoli.

Najlepsze punkty widokowe w Kopenhadze:

  • wieża ratuszowa
  • wieża Tarnet w pałacu Christiansborg
  • spiralna wieża w Kościele Najświętszego Zbawiciela
  • Okrągła Wieża - Rundetårn

Wieża w Ratuszu

Widok z wieży ratuszowej w Kopenhadze

Ratusz (Radhus) wraz ze swoją wieżą przyciągają wiele osób odwiedzających miasto. Oprócz zwiedzania samego budynku możemy przy wejściu podziwiać astronomiczny zegar Verdensur czyli Zegar Świata (znany również jako Zegar Świata Jens'a Olsen'a) oraz wejść na szczyt wieży, żeby móc podziwiać stolicę Danii.

Ratusz w Kopenhadze i wieża ratuszowa

Na wieżę ratuszową w Kopenhadze wchodzimy wyłącznie z przewodnikiem. Od poniedziałku do piątku odbywają się dwa wejście: o godzinie 11:00 oraz o 14:00, natomiast w sobotę - jedno, o godzinie 12:00. Cena biletu wstępu to koszt 30,00 DKK, posiadacze ważnej karty Copenhagen Card wchodzą bezpłatnie (po wcześniejszym okazaniu przy kasie karty).

Widok z wieży ratuszowej w Kopenhadze

Podczas wejścia pokonujemy ok 300 schodów, a jej wysokość to 105,6 metra.

Widok z wieży ratuszowej w Kopenhadze

Widok z wieży ratuszowej w Kopenhadze

Wieża Tarnet w Pałacu Christiansborg

Pałac Christiansborg udostępnił zwiedzającym miasto bezpłatnie wieżę z doskonałym punktem obserwacyjnym. Skąd indziej lepiej zobaczymy plac na którym znajduje się dawny Zamek Królewski (Pałac Chistiansborg)?

Pałac Christiansborg i wieża Tarnet w Kopenhadze

Widok z wieży Pałacu Christiansborg

Z najwyższej w mieście wieży widokowej, na wysokości 106 metrów podziwiać można najbliższe okolice dawnego zamku oraz sam plac zamkowy.

Widok z wieży Pałacu Christiansborg

Przed wejściem przechodzimy przez kontrolę bezpieczeństwa, podobną jak na lotniskach. Wieża zamknięta jest w poniedziałki, w resztę dni tygodnia - wtorek - niedziela czynna jest od 11:00 do 21:00.

Widok z wieży Pałacu Christiansborg

Wstęp na wieżę jest bezpłatny. Na górę dostajemy się dwiema windami, po czym musimy pokonać jeszcze kilka schodków, żeby dostać się na punkt widokowy.

Spiralna wieża w Kościele Najświętszego Zbawiciela

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Kopenhadze

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Kopenhadze jest jedną z najbardziej znanych świątyni w mieście, wyróżnia go przede wszystkim spiralna wieża. Jest to jeden z bardziej charakterystycznych punktów tego miasta. Wysokość wieży wynosi zaledwie 90 metrów, a jej wierzchołek zdobiony jest globusem z 4-metrowym posągiem Chrystusa-Zbawiciela.

widok ze spiralnej wieży w Kościele Najświętszego Zbawiciela - Kopenhaga

Wieża jest zamykana na okres zimowy, ponownie otwiera się ją w marcu, a w grudniu działa tylko w wybrane dni.

widok ze spiralnej wieży w Kościele Najświętszego Zbawiciela - Kopenhaga

Zarówno cena jak i godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu. Koszt normalnego biletu wstępu to 35,00 - 45,00 DKK. Posiadacze ważnej karty Copenhagen Card wchodzą bezpłatnie.

widok ze spiralnej wieży w Kościele Najświętszego Zbawiciela - Kopenhaga

Godziny otwarcia wieży w sezonie (od maja do końca września) 9:30-19:00 (w weekendy od 10:30), poza sezonem 10:00-16:00 (w weekendy od 10:30).

Okrągła Wieża - Rundetårn

widok z Okrągłej Wieży - Rundetarn w Kopenhadze

Okrągła Wieża w Kopenhadze jest najstarszym funkcjonującym obserwatorium w Europie. Nie jest wysoka, jej wysokość to tylko 36 metrów.

widok z Okrągłej Wieży - Rundetarn w Kopenhadze

Co ciekawe jest to jedne z oryginalniejszych punktów widokowych. Już samo wchodzenie na górę odbywa się nieco inaczej. Zazwyczaj na wszystkie wieże wchodzi się schodami lub wjeżdża windą.

podczas wejścia na Okrągłą Wieżę - Rundetarn w Kopenhadze

Tym razem jest inaczej, większość drogi pokonujemy nie po schodach, po postu idziemy lekko pod górkę wokół osi obiektu. Dopiero na końcowym etapie czeka na nas kilkanaście schodów do przejścia.

widok na Okrągłą Wieżę - Rundetarn w Kopenhadze

Cena normalnego biletu wstępu to koszt 25,00 DKK. Posiadacze ważnej karty Copenhagen Card wchodzą bezpłatnie.


Reklama