Podróże po Europie

Gdzie spać w Kopenhadze? Najlepsze dzielnice i polecane noclegi

Ostatnia aktualizacja: 14 marca 2024

Jeśli skuszeni cenami tanich lotów zakupiliśmy bilet do Kopenhagi bez wcześniejszego rozeznania możemy niemiło się zaskoczyć, gdyż stolica Danii należy do najdroższych miejsc w Europie. Dotyczy to zwłaszcza cen noclegów, które potrafią opustoszyć nasze portfele.

Szczęśliwie jednak Kopenhaga jest miastem stosunkowo niewielkim (w porównaniu z innymi europejskimi metropoliami) i dobrze skomunikowanym, a do tego jednym z najbezpieczniejszych na świecie, co znacznie ułatwia poszukiwanie noclegu odpowiedniego na naszą kieszeń.

W naszym artykule, korzystając z osobistych doświadczeń, odpowiadamy gdzie nocować w Kopenhadze, zaczynając od przedstawienia naszej subiektywnej listy najlepszych dzielnic do zostania na noc. Zaraz po niej przygotowaliśmy mały przewodnik po budżetowych noclegach w stolicy Danii, gdzie opisaliśmy m.in. hostele kapsułowe oraz pensjonat założony w podpiwniczeniu.

W jakich dzielnicach spać w Kopenhadze?

Biorąc pod uwagę fakt, że Kopenhaga jest na tyle kompaktowym miastem, że z jej jednego końca na drugi dotrzemy w pół godziny komunikacją miejską, wybór konkretnej dzielnicy nie powinien być dla nas aż tak istotny. Stolica Danii jest też miastem bezpiecznym i oprócz dosłownie kilku miejsc, które lepiej omijać podróżując z małymi dziećmi (z powodu widoków nieadekwatnych do wieku), cała reszta uważana jest za bardzo bezpieczną.

Mając to na uwadze przygotowaliśmy krótką charakterystykę najważniejszych centralnych (i jednej dalszej) dzielnic Kopenhagi, która może ułatwić wybór konkretnego miejsca zakwaterowania.

Właściwie to przy poszukiwaniu noclegu w Kopenhadze dużo zależy od planu zwiedzania - jeśli wszystkie wybrane przez nas atrakcje znajdują się w granicach historycznego centrum lub w jego najbliższej okolicy, to nie będziemy musieli kupować drogich biletów komunikacji. Właściwie co nam z tego, że jadąc w dwie osoby znajdziemy nocleg 80 zł taniej poza centrum, jak tyle samo wydamy na przejazdy. Co innego, gdy planujemy zakupić kartę Copenhagen Card lub bilet czasowy na transport publiczny - wtedy i tak ten koszt ponosimy, więc możemy poszukać czegoś dalej, lecz na linii metra lub kolejki podmiejskiej.

Indre By (śródmieście) - historyczne centrum

Indre By to niewielka dzielnica, stanowiąca historyczne centrum duńskiej stolicy. To właśnie tu odnajdziemy lwią część największych atrakcji Kopenhagi oraz dzielnicę rządową, jak również najdroższe noclegi. Czy warto jednak przepłacać za centralną lokalizację? Naszym zdaniem nie - tym bardziej, że niektóre sąsiednie dzielnice wciąż znajdują się w granicach spaceru, a oferują bardziej lokalną i mniej turystyczną atmosferę. Co innego gdy budżet nas nie ogranicza - wtedy można "poszaleć"!

Gdzie spać w Kopenhadze - Indre By

 • Czytelnicy z większym budżetem mogą pozwolić sobie na 25hours Hotel Indre By - nowoczesny obiekt w samym sercu miasta. Zatrzymuje się w nim wielu Polaków i ich opinie sa bardzo pozytywne!
 • Wakeup Copenhagen Borgergade - hotel z kategorii bardziej przystępnych cenowo, oczywiście jak na tę okolicę. Pokoje są jednak niewielkie, a prysznic znajduje się praktycznie przy łóżku. My odwiedzając droższe kraje przywykliśmy do tego typu układów i nie robią na nas wrażenia, ale osoby przystosowane do komfortowych warunków mogą doznać sporego szoku ;-)
 • Hostel Generator to dobry wybór dla tych czytelników, którzy chcą nocować w Kopenhadze w historycznym centrum, ale mają mniejszy budżet i nie przeszkadzają im malutkie pokoje oraz łazienki.
 • inne noclegi w sercu historycznego centrum znajdziecie tutaj.

Christianshavn - urokliwy zakątek po drugiej stronie kanału portowego

Jeśli zależy nam znalezieniu noclegu w historycznej dzielnicy oraz w niewielkiej odległości od ścisłego centrum, możemy skierować nasze poszukiwania w stronę Christianshavn. Ta poprzecinana kanałami, utworzona w XVII wieku na sztucznych wyspach dzielnica leży po drugiej stronie kanału portowego i charakteryzuje się nieco senną atmosferą oraz wieloma lokalami gastronomicznymi. Według nas trudno o lepszą odpowiedź na pytanie gdzie spać w Kopenhadze niż Christianshavn - o ile oczywiście budżet nam na to pozwoli!

Niestety, ceny w Christianshavn nie odbiegają specjalnie od tych w historycznym centrum i mogą nas niemile zaskoczyć.

Wyjątek stanowi tu Christiania, unikatowa komuna zwana wolnym miastem, która wieczorami oraz w dni wolne od pracy jest najczęściej wesoła i gwarna, ale w pozostałym czasie na jej terenie spotkamy raczej dilerów w kominiarkach niż wesołych hipisów, więc rodziny z małymi dziećmi mogą nie być zadowolone mijając ich przy każdym wyjściu.

Gdzie nocować w Kopenhadze - Christianshavn

O ile na terenie Śródmieścia królują hotele, tak tutaj prym wiodą apartamenty powstałe w zabytkowych budynkach. Z tego powodu trzeba rezerwować noclegi z dużym wyprzedzeniem, bo oferta jest ograniczona.

 • Esben Juhls Bed and Breakfast - jest to poprawnie oceniany pensjonat w cenie akceptowalnej dla większości turystów. Jest to opcja typowo budżetowa - w pokojach dla większej grupy osób znajdują się łózka piętrowa, brak też jest hotelowych udogodnień. Ponadto, w szczycie sezonu ciężko tu o terminy! Cena jednak robi swoje i jest to jeden z najczęściej wybieranych obiektów w mieście.
 • Jednym z nielicznych dużych hoteli w Christianshavn jest NH Collection Copenhagen - napiszemy jednak szczerze, że dla nas znajduje się on poza zasięgiem finansowym.

Vesterbo - dla amatorów życia nocnego, z tańszymi noclegami

Na zachód za Ogrodami Tivoli oraz dworcem głównym Københavns Hovedbanegård rozciąga się dzielnica Vesterbo, słynąca z licznych barów oraz klubów nocnych. Najbliższa okolica dworca kojarzona jest też z budżetowymi noclegami, ale musimy ostrzec czytelników podróżujących z dziećmi: bezpośrednio za dworcem, głównie na początkowym odcinku ulicy Istedgade, znajduje się kopenhaska dzielnica czerwonych latarni. Nie jest to obszar specjalnie niebezpieczny, ale obecność pań do towarzystwa oraz sklepów monopolowych przyciąga tam najróżniejszych osobników.

Pozostała część dzielnicy w niczym nie przypomina o swojej niechlubnej przeszłości, kiedy przyciągała setki marynarzy poszukujących wrażeń. No i znajduje się na tyle blisko, że do historycznych zabytków możemy dojść pieszo (ewentualnie wypożyczyć rower - jeden z najlepszych środków transportu do odkrywania duńskiej stolicy).

W granicach Vesterbo leży również popularna dzielnica pakowaczy mięsa (duń. Kødbyen), gdzie dawniej w ponurych warunkach w pocie czoła przygotowywano zwierzęta hodowlane na sprzedaż, a dziś znajdują się popularne bary oraz lokale, w tym Warpigs Brewpub z piwami rzemieślniczymi oraz bardzo "mięsnym" jedzeniem. Ostatnio sami spaliśmy Vesterbo, ponieważ nie moglismy znaleźć nic w naszym budżecie o odpowiednim standardzie w centrum i był to bardzo dobry wybór!

Kopenhaga - gdzie spać w Vesterbo?

Na terenie dzielnicy Vesterbo znajdziemy dwa popularne budżetowe noclegi oraz wiele innych dobrze ocenianych miejsc.

 • Pierwszym jest droższy i lepiej oceniany Urban House Copenhagen, w którym podczas ostatniego wyjazdu do Kopenhagi sami nocowaliśmy. Warunki były naprawdę niezłe, cena umiarkowana, a łazienka znacznie większa niż w typowym budżetowym hotelu. Jest to obiekt sieciowy firmy MEININGER, która nam kojarzy się dość dobrze (spaliśmy w ich obiektach w Berlinie i Wiedniu), dlatego nie wahaliśmy się z dokonaniem rezerwacji.
 • Drugi to bardziej budżetowy i mniej doceniany przez odwiedzających where to sleep (dawne Copenhagen Backpackers Hostel) - w tym przypadku cena wynika ze współdzielonej łazienki oraz średnich warunków, ale cena może nam to nieco zrekompensować.
 • Droższą propozycją niedaleko dworca Best Western Hotel Hebron - w cenę wliczone mamy śniadanie. Obiekty tej sieci nie słyną z luksusów, ale my spaliśmy w nich kilka razy w różnych krajach i zawsze było przynajmniej poprawnie, a najczęściej dobrze lub bardzo dobrze.
 • więcej opcji znajdziecie tutaj.

Nørrebro - noclegi w najbardziej wielokulturowej dzielnicy Kopenhagi

Nørrebro to wielokulturowa dzielnica, która od zawsze zamieszkana była przez skromniej zarabiających mieszkańców. W przypadku wielu europejskich metropolii mieszanka taka oznaczałaby, że lepiej się tam nie zapuszczać, ale w Kopenhadze jest wręcz odwrotnie.

Nørrebro nie dość, że leży blisko historycznego centrum, to może pochwalić się również dużym wyborem bardziej budżetowych lokali gastronomicznych oraz pubów (na co niemały wpływ ma na pewno fakt, że mieszka tu również sporo studentów), a także klimatycznymi sklepikami i antykwariatami. Powstał tu też wielokrotnie nagradzany park Superkilen, wypełniony elementami nawiązującymi do zamieszkujących dzielnicę kultur.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że Nørrebro - oczywiście jak na warunki Kopenhagi - owiane jest nieco złą sławą. Dotyczy to zwłaszcza okolicy placu Blågårds Plads oraz bloków Mjølnerparken, gdzie swoje centra mają lokalne gangi. Mjølnerparken zyskało zresztą międzynarodową sławę po trafieniu na listę około trzydziestu duńskich "gett", jak potocznie nazwano biedniejsze dzielnice wyznaczone przez władze do dokładniejszego monitorowania. Jeśli więc wiemy, że moglibyśmy w takiej okolicy czuć się mniej komfortowo, lepiej sprawdzić inne obszary Nørrebro.

Kopenhaga - gdzie nocować w Nørrebro?

 • Przykładem budżetowego noclegu w tej części miasta jest Sleep in Heaven, ale w tym przypadku musimy liczyć się z dostępem do wspólnej łazienki.
 • Dla osób z większymi możliwościami finansowymi, ale poszukujących lepszej relacji ceny do standardu niż w sercu Kopenhagi, niezłym wyborem jest Hotel Nora Copenhagen. Położony jest on w świetnej lokalizacji, blisko granic Indre By.
 • Jeśli przyjeżdżamy w małej grupie, również znajdziemy coś dla siebie. Przykładem jest apartament dla czterech osób z dostępem do kuchni i dwoma sypialniami. W przypadku czterech osób dorosłych cena jest naprawdę atrakcyjna!
 • więcej noclegów w Nørrebro znajdziecie tutaj tutaj.
Wskazówka praktyczna: W przypadku wyboru noclegu leżącego w północno-zachodniej części dzielnicy musimy liczyć się też z tym, że będziemy musieli korzystać z komunikacji miejskiej w Kopenhadze (lub udawać się na długie spacery).

Amager - miejska plaża i lotnisko

Alternatywą do zatrzymania się w centrum jest wyspa Amager, która kojarzona jest przede wszystkim z lotniskiem w Kopenhadze. Mimo znacznego oddalenia od centrum wyspa Amager jest z nim świetnie skomunikowana, gdyż zarówno po jej wschodniej, jak i zachodniej części kursuje metro.

Nieco łatwiej o budżetowe zakwaterowanie może być nam w części zachodniej wyspy. To właśnie tam znajduje się opisywany przez nas w dalszej części artykułu Cabinn Metro. Z kolei w przypadku cieplejszych miesięcy bardziej interesująca jest część wschodnia wyspy, gdzie utworzono długą na cztery kilometry sztuczną plażę Strandpark. Z tego też powodu wybór noclegów jest tam bogatszy.

Kopenhaga - gdzie spać budżetowo?

Warto na wstępie podkreślić, że określenie tanie noclegi w Kopenhadze z perspektywy polskiego turysty nie ma racji bytu, gdyż nawet najtańsze zakwaterowanie nadwyręży nasz budżet. Szczęśliwie jednak duńska stolica może pochwalić się różnorodnością w wyborze opcji zakwaterowania - zaczynając od kempingów pod samym miastem, przez łóżka we współdzielonych pokojach, pokoje w prywatnych mieszkaniach (Airbnb), hostele ze współdzielona łazienką, aż po hotele i apartamenty w najróżniejszych standardzie. Poniżej zebraliśmy pięć propozycji tańszych noclegów z krótką charakterystyką - część z obiektów pojawiła się już przy opisie dzielnic.

W niektórych z zaproponowanych przez nas obiektach ceny bywają naprawdę niskie, ale liczba miejsc jest ograniczona, więc często są one wyprzedawane z dużym wyprzedzeniem. Sugerujemy Wam nie zostawiać ich rezerwacji na ostatnią chwilę!

Wielu mieszkańców Kopenhagi chcąc dorobić przekształciło swoje poddasza oraz podpiwniczenia w miejsca noclegowe - sami podczas naszych pierwszych odwiedzin stolicy Danii spaliśmy na poddaszu w domu prywatnej rodziny! Przykładem takiego noclegu jest położony daleko od centrum, ale w odległości kilkuset metrów od stacji metra Bak Guesthouse. Powstał on w niskim podpiwniczeniu, ale mamy do dyspozycji mini aneks kuchenny. Łazienka jest wspólna dla trzech pokoi. Dojazd do centrum zajmie nam około 20 minut. Wolne terminy są tam jednak szybko wyprzedawane.

Jeśli pokoje wieloosobowe nas nie odstraszają, to nietypowym rozwiązaniem będzie Urban Camper Hostel, który oferuje łóżka... w czteroosobowych namiotach pod dachem. Jego zaletami są idealna lokalizacja oraz prywatne schowki. Cena nie jest może najniższa, ale komfort w porównaniu z najtańszymi wieloosobowymi hostelami jest zdecydowanie większy.

Znacznie droższe zakwaterowanie w pokoju wieloosobowym oferuje Woodah Hostel, ale za to w cenę wliczone jest śniadanie. Śpimy też w bardziej prywatnych kapsułach, a nie na piętrowych łóżkach. Dodatkowo lokalizacja hostelu pozwala na spokojny spacer do historycznego centrum pieszo.

Jeśli zależy nam na prywatnym pokoju i nie przeszkadza nam gorsza jakość budynku oraz kolejki do współdzielonych pryszniców/łazienek, to budżetowym i wartym rozważenia rozwiązaniem będzie where to sleep (dawne Copenhagen Backpackers Hostel). Leży on kawałek za Ogrodami Tivoli oraz bezpośrednio za dworcem głównym, więc oddalony jest o zaledwie 20 minut spacerem od historycznego centrum.

Droższe prywatne pokoje oferuje Urban House Copenhagen. W tym przypadku atutem jest jednak centralna lokalizacja.

Przykładem oddalonego nieco od centrum tańszego noclegu w Kopenhadze jest Cabinn Metro. Zaletą są prywatne pokoje z łazienką oraz sąsiedztwo stacji metra linii zielonej M1, ale musimy liczyć się z tym, że w najtańszych pokojach dostępne są wyłącznie łóżka piętrowe. Teoretycznie obiekt ten znajduje się blisko lotniska, ale niestety zbyt daleko na komfortowy spacer.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama