Gdzie spać w Padwie? Garść praktycznych informacji i przykładowe hotele

Padwa jest miastem stosunkowo prostym do zwiedzania. Większość zabytków znajduje się w historycznym centrum i to tam najlepiej skierować się w poszukiwaniu. Konkretne miejsce zależy przede wszystkim od naszego budżetu, preferencji oraz planu zwiedzania.

Wiele noclegów w dobrych cenach to pensjonaty lub apartamenty w historycznych kamienicach. Pensjonaty to najczęściej przerobione duże mieszkania lub rzadziej całe piętra. Nie zawsze dostępna będzie winda lub łazienka bezpośrednio w pokoju, czasem do pokoju przynależy łazienka poza pokojem.

Jeśli zależy nam na jak najniższej cenie możemy rozważyć noclegi ze współdzieloną łazienką.

Gdzie najlepiej zatrzymać się w Padwie?

Historyczne stare miasto

Mimo że historyczne centrum Padwy nie jest olbrzymie powinniśmy pamiętać, że odległość pomiędzy skrajnymi atrakcjami może wynosić ponad 2 kilometry.

Za najważniejszy obszar historycznego centrum można uznać najbliższą okolicę Pałacu Ragione (Palazzo della Ragione) oraz Placu Signori (Piazza dei Signori). Każdego wieczoru w knajpkach otaczających Plac Signori przebywają tłumy odpoczywających mieszkańców. Minusem jest to, że w dzień cała okolica jest zatłoczona mieszkańcami (dookoła Pałacu Ragione funkcjonuje targ miejski) i turystami. Niestety, ciężko tu o dobrze oceniany nocleg poniżej 300 zł za dobę.

Przykładem popularnego noclegu są apartamenty Erïk Langer Pedrocchi Suites. Ich plusem jest kuchnia i bliskość do targu, na którym kupimy lokalne produkty spożywcze. Minusem są dość wysokie ceny.

Jeśli szukamy tańszych noclegów powinniśmy skierować się na południe w kierunku placu Prato Della Valle. Nie ma tam już aż tylu wąskich uliczek i historycznych zabytków, na szczęście wciąż znajdziemy w tamtej okolicy wiele lokalnych knajpek i restauracji. Odległość z Prato Della Valle do Pałacu Ragione to około 1,5 kilometra, czyli mniej więcej 20 minut drogi spacerem.

Ciekawą opcją noclegową w tej okolicy jest Casa Prato Della Valle. Do ceny noclegu wliczone jest śniadanie. Jeśli ważnym punktem naszego wyjazdu jest zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego to spacerem dojdziemy do niej w dosłownie kilka minut.

Innym dobrze ocenianym noclegiem w okolicy jest casa Bebop. Pensjonat oferuje pokoje z prywatną łazienką, ale poza pokojem.

Dla tych którzy planują wyjeżdżać poza Padwę z dworca głównego ciekawym rozwiązaniem może być Hotel S.Antonio. Znajduje się on mniej więcej w połowie drogi z historycznego starego miasta na dworzec, tuż obok parku Giardini dell’Arena.

Znajdź inne noclegi w Padwie

Okolice dworca głównego

Dla niektórych turystów dobrym rozwiązaniem może być nocleg w okolicy głównego dworca kolejowego. Z dworca do Pałacu Ragione dojdziemy w mniej niż 20 minut lub dojedziemy komunikacją publiczną w kilka minut.

Okolica nie zachwyca zabudową, ale pozwala na szybkie dostanie się na dworzec w przypadku porannego odjazdu lub wyjazdów do innych miast, np. do Wenecji (zaledwie 30 minut pociągiem!).

W okolicy dworca funkcjonuje dobrze oceniany pensjonat Langer House Padova. Niestety, na miejscu dostępne są tylko pokoje ze współdzieloną łazienką.

Znajdź inne noclegi w okolicy dworca


Reklama