Rejs wokół włoskiej wyspy Capri

Wakacje to czas kiedy chcemy odpocząć, jedni bardziej aktywnie, inni trochę mniej. Wyjazd do Włoch powinien zadowolić wielu z nas. Szczególnie w okolice nadmorskie oraz wyspiarskie. Jeśli planujemy pobyt w Neapolu, warto pomyśleć o wycieczce - nawet jednodniowej na wyspę Capri.

wyspa Capri

Jest to jedna z najpiękniejszych wysp, bardzo popularna wśród turystów - nie ma się czemu dziwić. Na niej możemy odpocząć, zjeść pyszne włoskie dania, zasmakować we włoskich lodach, poczuć morską bryzę, skorzystać z włoskiego słońca oraz delektować się widokami. Dla osób, które chcą poznać wyspę "od podszewki" ciekawą propozycją będzie rejs wokół wyspy.

!Rejs wokół wyspy Capri - łódka wpływająca do groty
Rejs wokół wyspy Capri - łódka wpływająca do groty

Sprawdź też artykuł: Zwiedzanie wyspy Capri - informacje praktyczne.

Najciekawsze punkty rejsu

Podczas rejsu wokół wyspy możemy spojrzeć na nią z innej perspektywy, obejrzeć ją nie od środka, a od strony wody, ujrzeć jej kształty, otaczające ją pojedyncze skały oraz większe formacje skalne. Wycieczka łódką to także doskonałą okazja do zobaczenia wszelkich wyrzeźbionych w tworzących wyspę skalnej powierzchni.

!Widok na wyspę Capri - podczas rejsu dookoła
Widok na wyspę Capri - podczas rejsu dookoła

Co więcej oprócz oczywistych widoków na skały, brzeg wyspy, jaskinie czy też zabudowania Capri zobaczymy jeszcze inne imponujące miejsca i rzeczy na tej wyspie. Do ciekawszych należy historyczna brukowana droga - Via Krupp czy też Naturalny Łuk - Arco Nature.

!Jaskinia w skale wyspy Capri
Jaskinia w skale wyspy Capri

Pozostałe warte uwagi miejsca, widoczne podczas rejsu dookoła wyspy to m.in.: Biała Grota, Zatoka Marina Piccola (niegdyś znajdował się tam rzymski port) i skałę syreny. Widoczna również będzie latarnia - Faro di Punta Carena (Punta Carena Lighthouse) oraz znana Villa Malaparte (inaczej Casa Malaparte) - charakterystyczny czerwony budynek, położony przy urwisku, na wysokości ponad 30 metrów nad poziomem morza.

Lazurowa Grota

Lazurowa Grota czyli Grotta Azzurra, z języka angielskiego znana jako Blue Grotto to jaskinia morska wyrzeźbiona przez naturę w skalnym brzegu wyspy. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej kojarzonych symboli Capri. To właśnie tutaj najchętniej podpływają turyści oczekując później długie godziny w kolejce, aby móc podpłynąć do jej wnętrza.

!Przed wejściem do Lazurowej Groty - wyspa Capri
Przed wejściem do Lazurowej Groty - wyspa Capri

Wejście do jaskini jest wąskie i niewysokie, dlatego wpływać można jedynie na małych łódkach z wiosłami, a dodatkowo nie jest to możliwe, gdy morze jest wzburzone. Woda musi być spokojna. Podobnie jest z pogodą, przy niedogodnym świetle nie ujrzymy wewnątrz jej uroku.

Grota obecnie jest traktowana jako muzeum przyrody, dlatego za wpłynięcie do niej pobierana jest niemała opłata (13,00€). Dla turystów udostępniona jest wyłącznie jedna "sala" jaskini.

Faraglioni

Jedną z najbardziej znanych formacji skalnych położonych przy brzegu wyspy jest Faraglioni, składająca się z trzech skał (Faraglione di mezzo, Stella, Scopolo). Jedna z nich kształtem przypomina bramę - Faraglione di mezzo - małe statki wycieczkowe oraz łódki mogą pod nią przepływać, a według legendy zakochane pary powinny się pod nią pocałować.

!Faraglioni - formacja skalna przy brzegu wyspy Capri
Faraglioni - formacja skalna przy brzegu wyspy Capri

Koralowa Grota

Koralowa Grota jest jednym z ciekawszych miejsc, do których możemy podpłynąć podczas wyprawy łódką. To właśnie tam ujrzymy wspaniałe czerwone koralowce znajdujące się na ścianach skały, poniżej poziomu lustra wody. Bez obaw, falująca woda odkryje przed nami piękno natury.

!Koralowa Grota - czerwone koralowce w jaskini morskiej wyspy Capri
Koralowa Grota - czerwone koralowce w jaskini morskiej wyspy Capri

Informacje praktyczne

Osoby odwiedzające wyspę Capri mają w czym przebierać, bowiem dostępnych jest wiele różnych ofert rejsów czy też wynajmowania łódek a nawet jachtów.

Przed wizytą zastanówmy się ile możemy poświęcić czasu na pływanie po wodach otaczających wyspę. Rejsy rozpoczynają się w porcie Marina Grande.

Wśród szerokiego wachlarza jaki proponują nam lokalni przewoźnicy oraz wypożyczalnie możemy wybrać się na zorganizowaną wycieczkę wokół wyspy bądź przepłynąć, również z innymi chętnymi osobami na krótszy rejs z portu, wzdłuż brzegu wyspy do groty - Lazurowej Groty, do której za dodatkową opłatą można wpłynąć.., jednak trzeba się liczyć z bardzo długim czasem oczekiwania, często będą to nawet 2 - 4 godziny.

!Rzeźba na skale - podczas wycieczki dookoła wyspy Capri
Rzeźba na skale - podczas wycieczki dookoła wyspy Capri

Oferta wycieczki zorganizowanej:

 • Yellow Line - czyli rejs wokół wyspy z przystankiem przy Lazurowej Grocie (cena bez wpływanie do groty)
  • 17,00€ - on-line (zakup biletów on-line oraz więcej informacji o: Yellow Line pod tym linkiem) / 18,00€ - zakup na miejscu / dzieci do 5. roku życia: bezpłatnie;
  • od 9:00 do 14:00, co 30 minut;
  • Podczas przystanku przy Lazurowej Grocie podejmujemy decyzję o chęci wpłynięcia do jaskini, jeśli nie chcemy do niej wpływać kontynuujemy rejs - być może będziemy poproszeni o zmianę łódki, ponieważ chętni zebrani będą na naszej, a osoby wracające do portu będą przewożone inną
 • Blue Line - transfer pod Lazurową Grotę (bez wpływania do jaskini)
  • 14,00€ - on-line / 15,00€ - zakup na miejscu
 • wpłynięcie do Lazurowej Gorty
  • 13,00€
  • czas oczekiwania w zależności od zainteresowania - tutaj należy pamiętać, że chętnych do groty jest bardzo dużo, i nawet pierwszy rejs wokół zorganizowany nie zapewni nam pierwszych miejsc w klejce, ponieważ niektórzy podpływają z drugiej strony (krótszą trasą) wyłącznie pod grotę.

!Podczas rejsu wokół wyspy Capri
Podczas rejsu wokół wyspy Capri

Reklama