Podróże po Europie

Gdzie spać i gdzie się zatrzymać nad Jeziorem Nezyderskiem? Garść praktycznych informacji i przykładowe hotele

Wpisane na listę UNESCO duże jezioro na granicy Austrii i Węgier kusi spokojnym wypoczynkiem pośród dzikiej przyrody i zabytków architektury. Dobrze wiedzieć jednak gdzie spać i jak szukać noclegu żeby nie przepłacić i spędzić urlop tak jak sobie wymarzyliśmy.

Znajdź zakwaterowanie po węgierskiej lub austriackiej stronie w okolicy Jeziora Nezyderskiego

Noclegi nad jeziorem Nezyderskim - specyfika

Przed wyjazdem nad Fertő-tó trzeba sobie uświadomić, że ów region nie jest podobny do chociażby pobliskiego Balatonu. Znacznie mniej tutaj miejsc do plażowania, a więcej przestrzeni do wycieczek czy obcowania z dziką przyrodą. Bazę hotelową również dostosowano do specyfiki regionu.

Część austriacka jest znacznie droższa od węgierskiej, ale widać też różnice w standardzie. Rezerwując nocleg na Węgrzech pamiętajmy, że mieszkańcy tego kraju często planują urlopy już na początku roku i wtedy znikają najlepsze oferty. Niektóre węgierskie ośrodki nie są uwzględnione na portalach typu booking.com, ceny tam mogą być niższe, trzeba jednak brać pod uwagę, że warunki jakie zastaniemy mogą odbiegać od oczekiwań.

Noclegi w okolicach plaży

Ze względu na szeroką linię trzcin liczba miejsc noclegowych przy samej plaży jest znikoma. Po stronie węgierskiej znalezienie czegoś nad samym jeziorem jest zwyczajnie niemożliwe. Jedyne rozwiązanie to przenocowanie w Fertőrákos (około 2,8 kilometra od linii brzegowej).

Podróżni wysoko oceniają Huber Panzió és Vendégház (Fertő u. 1 ; pokoje z prywatnymi łazienkami).

Za austriacką granicą będzie już zdecydowanie drożej chociaż wyższą cenę może nam zrekompensować np. bliskość barokowego miasteczka Rust, jak w przypadku Hotel am See Rust (Ruster Bucht 2 ; pokoje z prywatnymi łazienkami).

Noclegi nad jeziorem Nezyderskim - część austriacka

Nie da się ukryć jest drogo. Hotele są przygotowane na zasobne portfele turystów z Wiednia i bezlitośnie windują ceny. Pewnym rozwiązaniem są campingi (np. Strandcamping Podersdorf lub Camping Breitenbrunn), a ci którzy wolą mieć dach nad głową i nie przepłacić powinni rozejrzeć się za noclegami w miasteczkach położonych nieco dalej od jeziora. Bazę wypadową do wycieczek rowerowych stanowić może Illmitz i jeden z tamtejszych pensjonatów np. Gästehaus Strommer (Seegasse 35 ; pokoje z prywatnymi łazienkami).

Z kolei uroki pełnego zabytków Eisentatd poznamy nocując w Winzerzimmer - Weingut Tinhof (St. Georgener Hauptstraße 10 ; pokoje z prywatnymi łazienkami, obiekt znajduje się na terenie winnicy!).

Wyszukaj też inne noclegi w Eisenstatd.

Sopron

Jeśli chcemy spędzić czas łącząc zwiedzanie z wypadami nad wodę to Sopron wydaje się najlepszą z możliwych opcji. Bez większych problemów powinniśmy znaleźć noclegi w okolicy centrum w apartamentach czy pokojach wynajmowanych przez Węgrów. Przykładem takiego noclegu jest np. Julius Vendégház (7 Kőműves köz ; pokoje ze wspólnymi łazienkami).

Nieco oddalony od centrum ale posiadający prywatne łazienki Anita Apartman Sopron (Csóka köz 1).

Ci, którzy szukają klimatycznego noclegu i są w stanie więcej zań zapłacić powinni spróbować zarezerwować pokój w dawnym klasztorze karmelitańskim (obrzeża miasta) Sopron Monastery Hotel (Kolostorhegy u. 2).

Znajdź też inne noclegi w mieście Sopron.

Noclegi nad jeziorem Nezyderskim - część węgierska

Ceny noclegów poza Sopronem mogą przyjemnie zaskoczyć trzeba jednak pamiętać, że dostać się stamtąd nad sam brzeg Fertő-tó nie sposób (niezależnie od tego co pokazuje mapa). Z drugiej strony z całą pewnością czeka nas tu wypoczynek z dala od tłumu turystów, w okolicy pełnej ciekawych zabytków. Interesującą opcją może okazać się Levanda Panzió (Kópháza, Fő út 60 ; pokoje z prywatnymi łazienkami, miejscowość położona przy granicy z Austrią).

Nieco więcej będzie nas kosztował nocleg w bezpośrednim sąsiedztwie barokowego pałacu rodu Esterhazy czyli Fertődi Kúria Vendégház (Fertőd, Szent István u. 61 ; pokoje z prywatnymi łazienkami).

Znajdź wszystkie noclegi w Fertőd.

Reklama