GoCity Barcelona: recenzja karty turystycznej

Niektóre z atrakcji Barcelony, zwłaszcza te związane z Antoni Gaudím, nie należą do najtańszych. Jeśli planujemy aktywne odkrywanie stolicy Katalonii, to możemy zapoznać się z kartą turystyczną GoCity Barcelona, która w swojej ofercie posiada wiele popularnych aktywności oraz atrakcji.

Rodzaje kart GoCity Barcelona

Karta GoCity Barcelona dostępna jest w dwóch wariantach: All-Inclusive Pass oraz Explorer Pass. Pierwszy z nich umożliwia darmowe korzystanie z wybranych muzeów oraz atrakcji przez określoną liczbę następujących po sobie dni. Drugi działa na zasadzie wyboru konkretnej liczby atrakcji, które chcemy odwiedzić. Na pierwszej części naszego artykułu skupiliśmy się na wariancie All-Inclusive, a w drugiej znajdziecie kilka słów o wersji Explorer.

Oba rodzaje kart są produktem cyfrowym i działają na bazie kodu QR - możemy korzystać z nich w aplikacji GoCity lub po prostu wydrukować.

Oba warianty występują w wersji dla dorosłych (od 13 roku życia) oraz dla dzieci (od 3 do 12 roku życia).

Wersja All-Inclusive Pass - ceny i warianty czasowe

Wersja All-Inclusive Pass dostępna jest w czterech wariantach czasowych (stan na luty 2022).

  • 2-dniowym za 85€,
  • 3-dniowym za 109€,
  • 4-dniowym za 129€,
  • 5-dniowym za 145€.

Ceny dla dzieci wynoszą odpowiednio: 61€, 77€, 89€ i 99€.

Jak działa karta GoCity Barcelona w wersji All-Inclusive Pass?

Karta w wersji All-Inclusive Pass ważna jest odpowiednio przez 2, 3, 4 lub 5 następujących po sobie pełnych dni kalendarzowych. Oznacza to, że jeśli kupimy kartę ważną przez 3 dni i skorzystamy z niej po raz pierwszy w środę o 16:00, to będzie ona aktywna tylko do końca tej środy oraz w czwartek i piątek. Dlatego najlepiej kupować ją tylko na te dni, podczas których możemy rozpocząć nasze zwiedzanie odpowiednio wcześnie.

W ramach karty GoCity Barcelona możemy za darmo skorzystać z ponad 40 atrakcji, wycieczek i muzeów w Barcelonie oraz okolicy. Musimy jednak pamiętać, że każdy z wariantów czasowych posiada nieprzekraczalny górny limit kwotowy dla sumy standardowych cen biletów wszystkich odwiedzonych przez nas atrakcji. Co to oznacza w praktyce? Jeśli górny limit kwotowy wynosi 290€, to możemy skorzystać z dziesięciu atrakcji w cenie 29€ lub dwudziestu atrakcji w cenie 14€.

Dla karty 2-dniowej górny limit wynosi 290€, dla 3-dniowej 390€, dla 4-dniowej 485€, a dla 5-dniowej 565€. W przypadku dzieci limity te są proporcjonalnie niższe.

Pamiętajmy też, żeby zawsze sprawdzić, czy wybrana przez nas atrakcja nie wymaga wcześniejszej rezerwacji - zweryfikujemy to na tej stronie.

Karta nie umożliwia darmowego korzystania z transportu publicznego. Alternatywą są autobusy typu Hop-on, Hop-off Bus.

Gdzie zakupimy kartę GoCity Barcelona?

Karta w wersji All-Inclusive dostępna jest wyłącznie online i możemy zakupić ją na oficjalnej stronie.

Czy karta GoCity Barcelona w wersji All-Inclusive Pass się opłaca?

Wydaje się nam, że zakup tej konkretnej karty ma sens przede wszystkim wtedy, gdy planujemy odwiedzić atrakcje związane z Antoni Gaudím. Są one ekstremalnie drogie, nie spędzimy w nich wcale tak wiele czasu, a do tego z kartą bonusowo ominiemy kolejkę do kasy. Dla przykładu chcąc odwiedzić trzy budynki projektu słynnego architekta: Casa Batlló (najtańszy bilet 25€), La Pedrera (25€) oraz Casa Vicens (20€) - to za same kupowane pojedyncze wejściówki zapłacimy 70€. Jeśli dołożymy do tego zwiedzanie Camp Nou (cena 28€), to wyjdzie nam niewiele mniej niż cena karty ważnej przez trzy dni, więc po odwiedzeniu kilku kolejnych atrakcji część z nich będzie dla nas darmowa.

Atrakcje wchodzące w skład karty GoCity Barcelona

Aktualne atrakcje wchodzące w skład karty znajdziecie tutaj

Karta GoCity Barcelona Explorer Pass

Wersja Explorer Pass dostępna jest w sześciu wariantach (stan na luty 2022)

  • 2 atrakcje do wyboru za 44€,
  • 3 atrakcje do wyboru za 62€,
  • 4 atrakcje do wyboru za 79€,
  • 5 atrakcji do wyboru za 94€,
  • 6 atrakcji do wyboru za 107€,
  • 7 atrakcji do wyboru za 114€.

Ceny dla dzieci wynoszą odpowiednio: 36€, 46€, 56€, 63€, 70€ i 75€.

Jak działa karta GoCity Barcelona Explorer Pass?

W przeciwieństwie do wersji All-Inclusive z karty Explorer Pass nie musimy korzystać dzień po dniu (właściwie to jest ona ważna aż przez 60 dni od czasu skorzystania z pierwszej aktywności). Jesteśmy ograniczeni jedynie liczbą atrakcji, które możemy odwiedzić

Aktualne atrakcje wchodzące w skład karty GoCity Barcelona Explorer Pass znajdziecie tutaj

Podobnie jak w przypadku wersji All Inclusive, tak i tu występuje nieprzekraczalny górny limit kwotowy dla sumy standardowych cen biletów wszystkich atrakcji, z których skorzystaliśmy. Wynosi on odpowiednio: 95€, 130€, 160€, 190€, 220€ oraz 250€ (w wersji dla dzieci jest on proporcjonalnie niższy).

Czy karta GoCity Barcelona Explorer Pass się opłaca?

Według nas sytuacja wygląda tu podobnie jak w przypadku karty All-Inclusive. Jeśli będziemy podążać śladami Gaudím, to wyjdziemy na plus.

Zaletą wariantu Explorer Pass jest brak limitu czasowego. Jedną z atrakcji na karcie jest przejazd autobusem na górę Montserrat. Cena przejazdu jest dość wysoka, ale też cała wycieczka zajmie nam dużo czasu. W przypadku karty All-Inclusive wyjazd taki może być nieopłacalny, bo tracimy szansę na odwiedzenie ciekawych atrakcji w samej Barcelonie, ale problem ten nie występuje w wersji Explorer.

Gdzie zakupimy kartę GoCity Barcelona Explorer Pass?

Karta GoCity Barcelona Explorer Pass dostępna jest wyłącznie online i możemy zakupić ją na oficjalnej stronie firmy GoCity


Reklama