Lotnisko Edynburg (EDI) - dojazd do centrum Edynburga i innych miejsc w Szkocji

Port lotniczy Edynburg

Lotnisko w Edynburgu oddalone jest o niecałe 15 km od centrum miasta. Obsługuje tradycyjne oraz tanie linie lotnicze. Np. z Polski tanimi liniami możemy dolecieć na lotnisko w Edynburgu z przewoźnikiem Ryanair obsługującym loty z lotnisk: Gdańsk (GDN), Kraków (KRK), Poznań (POZ), Warszawa Modlin (WMI).

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowanie jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do stolicy Szkocji oraz innych ciekawych miejsc w tym państwie.

Najważniejsze dane lotniska Edynburg:

 • pełna nazwa po angielsku: Edinburgh Airport
 • Kod IATA - EDI
 • Adres: Ingliston, Edynburg EH12 9DN, Wielka Brytania
 • Ilość terminali: 1
 • godziny otwarcia: 24 godziny.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie WWW.

Wybierasz się do Edynburga?

Edynburg

Edynburg - zwiedzanie i informacje praktyczne

Sprawdź nasz przewodnik i dowiedz się jak zwiedzać stolicę Szkocji.

Edynburg

Gdzie spać w Edynburgu?

Sprawdź najlepsze dzielnice i przykładowe hotele

Jak dojechać z lotniska Edynburg do centrum Edynburga?

Lotnisko w Edynburgu jest dobrze skomunikowane z centrum miasta. Planując przejazd na trasie lotnisk-centrum możemy wybierać pomiędzy autobusami lotniskowymi, tramwajem oraz taksówkami.

Autobusy lotniskowe

Autobusy lotniskowe obsługiwane są przez miejskiego przewoźnika Lothian Buses. We wszystkich liniach obsługujących lotnisko obowiązują te same ceny biletów.

Ceny biletów

 • w jedną stronę - 4,50£
 • w dwie strony - 7,50
 • bilet dzienny na całą sieć - 9,00£

Ceny biletów dla dzieci:

 • w jedną stronę - 2,00£
 • w dwie strony - 3,00£
 • bilet dzienny na całą sieć - 4,50£

Bilet można kupić w autobusie lub na stronie internetowej. Bilet powrotny jest ważny w dowolnym momencie.

Popularnym środkiem transportu łączącym lotnisko w Edynburgu z centrum miasta jest autobus lotniskowy - Airlink 100. Czas trwania podróży tą linią to ok 30 minut. Autobusy kursują przez całą dobę co ok 10-15 minut, w godzinach nocnych co ok 30 minut. Autobus kursuje na trasie Edinburgh Airport - Waverley Bridge. Z lotniska autobus odjeżdża ze stanowiska D.

Oficjalne strona przewoźnika Lothian Buses.

Dokładny rozkład dostępny jest pod tym adresem

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Innym sposobem na dostanie się do centrum jest autobus Skylink 300. Autobus kursuje od poniedziałku do soboty w ciągu dnia co mniej więcej 12 minut i w niedzielę oraz wieczorami co 30 minut. Z lotniska autobus odjeżdża ze stanowiska F.

Autobus jedzie dłuższą trasą i do centrum dostaniemy się w około 50 minut. Autobus zatrzymuje się niedaleko Pałacu Holyrood i szkockiego parlamentu.

Dokładny rozkład dostępny jest pod tym adresem

Trzecia linia lotniskowa Skylink 200 omija centrum miasta i przejeżdża trasą na północ od centrum aż do Ocean Terminal.

Dokładny rozkład dostępny jest pod tym adresem

Tramwaj

[stan na 3 marca 2020]

Innym sposobem dojazdu z lotniska w Edynburgu do centrum miasta są wygodne tramwaje (TRAM), które kursują na trasie Edinburgh Airport - Edinburgh York Place, które kursują co ok 7-10 minut. Rozkład oraz trasa znajduje się na tej stronie: LINK.

Cena jednorazowego biletu na przejazd tramwajem wynosi 6,50£, jeśli planujemy przejazd w obie strony 9,00£. Bilety dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat: w jedną stronę - 3,30£, w dwie strony - 4,80£.

Za bilety zapłacimy w automacie na przystanku kartą lub dokładnie odliczoną kwotą (w monetach).

Czas podróży wynosi około 35-40 minut.

Oficjalne strona przewoźnika Edinburgh Trams.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Autobus nocny

Jeśli potrzebujemy nocnego transportu komunikacją miejską z Edynburga na lotnisko (lub odwrotnie) i chcemy trochę zaoszczędzić, możemy skorzystać z linii nocnej - N22. Linia ta kursuje na trasie Edinburgh Airport - Ocean Terminal, co ok 30 minut. Podróż trwa ok 40 minut.

Cena biletu jednorazowego wynosi 3,00£.

Z lotniska w kierunku Ocean Terminal autobusy odjeżdżają pomiędzy 00:43 i 03:43 (jest jeszcze jedne kurs o 04:13, jednak nie odbywa się on na pełnej trasie - tylko do przystanku Elm Row). Z Ocean Terminal w kierunku lotniska pojazdu odjeżdżają pomiędzy: 23:55 i 03:55.

Inne połączenia

Jak dojechać z lotniska Edynburg do Glasgow?

Najlepszym sposobem na przemieszczanie się pomiędzy lotniskiem Edynburg (EDI), a centrum Glasgow będzie skorzystanie z oferty strony internetowej firmy Megabus, na której znajdziemy i kupimy bilety na przejazd autobusem CityLink nr 900, autobusy jadą ok 55-90 minut. W ciągu dnia odbywa się nawet ponad 20 kursów. Cena normalnego biletu wynosi 11,00£.

Autobus kursuje na trasie Edinburgh Airport - Glasgow Buchanan Bus Station.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie firmy Megabus lub przewoźnika CityLink.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Jak dojechać z lotniska Edynburg na lotnisko Glasgow GLA?

Niestety nie ma dobrego połączenia komunikacją miejską, które nie wymagałoby przesiadki na trasie pomiędzy lotniskiem Edynburg (EDI), a lotniskiem Glasgow GLA. Najlepszym sposobem będzie dojazd do centrum Glasgow (patrz wyżej), a następnie przesiadka do innego środka transportu: autobus lotniskowy, autobusem miejski lub pociąg. Jeśli chcesz znać więcej szczegółów kliknij w ten link i sprawdź dojazdy z Glasgow na lotnisko Glasgow GLA.

Jak dojechać z lotniska Edynburg do Stirling?

Autobus

Podróż do Stirling z lotniska w Edynburgu należy rozpocząć od dojazdu do centrum Edynburga. Jeśli wybierzemy autobus warto bilety kupować na stronie firmy Mega Bus, która sprzedaje bilety na przejazd autobusami CityLink. Za przejazd zapłacimy już od 2,00£ (bilety kupowane z dużym wyprzedzeniem na stronie MegaBus), jednak kupując na stronie CityLink cena będzie wynosiła ok 8,40£.

Czas trwania przejazdu to ok 70-90 min. Autobus rusza z przystanku Edinburgh Bus Station (w kierunku Dunblane, Kippendavie Road (przejeżdża przez Stirling) lub po prostu do Stirling Bus Station), zatrzymuje się również na przystankach: Edinburgh Princes Street Stop PE, Edinburgh Shandwick Place czy Edinburgh Haymarket Stn.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie firmy Megabus lub przewoźnika CityLink.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Pociąg

Jeśli podróż do Stirling chcemy odbyć pociągiem, to najpierw musimy dojechać do jednej ze stacji kolejowych, najbliżej lotniska znajduje się stacja Edinburgh Park (oddalona o ok 8 kilometrów), kolejną jest - Haymarket, a z samego centrum miasta pociągi odjeżdżają ze stacji Edinburgh Waverley. Czas trwania podróży z Edynburga do Stirling wynosi ok 50 min. Cena biletu w jedną stronę to koszt 8,70£.

Strona przewoźnika kolejowegoThe Train Line.

Przed wyjazdem sprawdźmy aktualne ceny i rozkłady na stronie przewoźnika.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama