Lotnisko Edynburg (EDI) - dojazd do centrum Edynburga i innych miejsc w Szkocji

Lotnisko w Edynburgu oddalone jest o niecałe 15 km od centrum miasta. Obsługuje tradycyjne oraz tanie linie lotnicze. Z Polski na lotnisko w Edynburgu lata przewoźnik Ryanair, który obsługuje połączenia z Gdańska (GDN), Katowic (KTW), Krakowa (KRK), Poznania (POZ), Warszawy-Modlin (WMI) oraz Wrocławia (WRO).

Wybór tego lotniska jako miejsce lądowanie jest doskonałą propozycja dla tych, którzy szukają tanich lotów do stolicy Szkocji oraz innych ciekawych miejsc w tym państwie.

Port lotniczy Edynburg - podstawowe informacje

 • pełna nazwa po angielsku: Edinburgh Airport
 • Kod IATA - EDI
 • Adres: Ingliston, Edynburg EH12 9DN, Wielka Brytania
 • Ilość terminali: 1
 • godziny otwarcia: 24 godziny.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie lotniska.

Wybierasz się do Edynburga?

Edynburg

Edynburg - zwiedzanie i informacje praktyczne

Sprawdź nasz przewodnik i dowiedz się jak zwiedzać stolicę Szkocji.

Edynburg

Gdzie spać w Edynburgu?

Sprawdź najlepsze dzielnice i przykładowe hotele

Jak dojechać z lotniska Edynburg do centrum miasta?

Lotnisko w Edynburgu jest dobrze skomunikowane z centrum miasta. Planując przejazd na trasie lotnisk-centrum możemy wybierać pomiędzy autobusami lotniskowymi, tramwajem oraz taksówkami.

Autobusy lotniskowe Lothian Buses

Autobusy lotniskowe obsługiwane są przez miejskiego przewoźnika Lothian Buses. We wszystkich liniach kursujących z lotniska obowiązują te same ceny biletów.

Ceny biletów

 • w jedną stronę - 4,50£
 • w dwie strony (z otwartym dniem powrotu) - 7,50£
 • bilet dzienny na całą sieć - 10£

Ceny biletów dla dzieci (5-15 lat):

 • w jedną stronę - 2,00£
 • w dwie strony - 3,00£
 • bilet dzienny na całą sieć - 4,50£

Bilet możemy kupić w autobusie - musimy mieć jednak dokładnie wyliczoną kwotę lub zapłacić kartą (zbliżeniowo). Bilet powrotny jest ważny w dowolnym momencie.

Listę wszystkich linii lotniskowych znajdziemy na oficjalnej stronie przewoźnika.

Autobusy odjeżdżają ze stanowisk sprzed terminala.

Autobus lotniskowy Airlink 100 jest popularnym sposobem na dostanie się z lotniska do centrum Edynburga. Czas trwania podróży tą linią to około 30 minut. Autobusy kursują przez całą dobę co około 10-15 minut, w godzinach nocnych co około 30 minut. Jednym z ostatnich przystanków jest Princes Street, która znajduje się na wysokości edynburskiego zamku.

Dokładny rozkład jazdy oraz lista wszystkich przystanków dostępne są tutaj tutaj.

Innym sposobem na dostanie się na obrzeża centrum jest autobus Skylink 300, którego trasa prowadzi po zachodniej stronie miasta. Autobus jedzie dłuższą trasą i do centrum dostaniemy się w około 50 minut. Autobus zatrzymuje się niedaleko Pałacu Holyrood i szkockiego parlamentu.

Dokładny rozkład dostępny jest pod tym adresem

Trzecia linia lotniskowa Skylink 200 omija centrum miasta i przejeżdża trasą na północ od centrum aż do Ocean Terminal.

Dokładny rozkład dostępny jest pod tym adresem

Tramwaj

Alternatywnym sposobem dojazdu z lotniska w Edynburgu do centrum miasta są wygodne tramwaje (TRAM), które co około 7-10 minut kursują na trasie Edinburgh Airport - Edinburgh York Place. Aktualny rozkład oraz dokładną trasę tramwaju znajdziecie na oficjalnej stronie przewoźnika.

Cena jednorazowego biletu na przejazd tramwajem wynosi 6,50£, jeśli planujemy przejazd w obie strony 9,00£. Bilety dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat: w jedną stronę - 3,30£, w dwie strony - 4,80£.

Bilety musimy zakupić w automacie przed wejściem do tramwaju.

Czas podróży wynosi około 35-40 minut.

Jak dojechać z lotniska Edynburg do Glasgow?

Wygodnym sposobem na przedostanie się z lotniska w Edynburgu do centrum Glasgow będzie skorzystanie z autobusu Citylink AIR Glasgow, który w około godzinę dowiezie nas na miejsce. Autobusu na tej trasie kursują regularnie w ciągu dnia. Cena biletu normalnego wynosi 13£.

Autobus kursuje na trasie Edinburgh Airport - Glasgow Buchanan Bus Station. Aktualny rozkład znajdziemy tutaj.

Jak dojechać z lotniska Edynburg na lotnisko Glasgow GLA?

W dniu ostatniej aktualizacji naszego artykułu dojazd bezpośredni lotnisko-lotnisko nie był dostępny. Aby dojechać z portu w Edynburgu na lotnisko w Glasgow trzeba w samym Glasgow przesiąść się na dworcu autobusowym Buchanan Bus w inny środek transportu. Do wyboru mamy trasę łączoną oferowaną przez wspomnianą wcześniej firmę CityLink lub dojazd innym przewoźnikiem do Glasgow (tanie bilety w swojej ofercie posiada często MegaBus), a następnie przesiadka w autobus lotniskowy.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama