Punkty widokowe Hamburga

Hamburg to niemieckie miasto, znane ze znajdującego się tam portu, zabytkowej oraz nowoczesnej architektury. Jest to doskonały cel podróży dla osób szukających różnorodnych atrakcji w jednym miejscu. Aby dostrzec jego prawdziwe piękno czekają nas długie spacery po rozmaitych placach i ulicach. Żeby poznać Hamburg trzeba obejrzeć go również z innej perspektywy - najlepiej z góry.. lecz nie tylko.

Najlepsze punkty widokowe w Hamburgu

  • Wieża Kościoła Głównego św. Michała
  • Platforma widokowa - Stintfang Aussichtsplattform
  • Wieża widokowa ruin Kościoła Głównego św Mikołaja
  • inne
    • Taras widokowy Aussichtspunkt - Steinwerder

Wieża Kościoła Głównego św. Mikołaja

Kościół Główny św. Michała (Hauptkirche Sankt Michaelis) to jedna z najbardziej znanych świątyń tego niemieckiego miasta. Znana była już od dawna, bowiem jej charakterystyczna wieża służyła jako punkt orientacyjny dla statków wpływających rzeką do Hamburga. Dzisiaj cieszy się ona uznaniem również dlatego, że znajduje się na niej największy (tego typu) zegar na wieży kościelnej w Niemczech. Obecnie z wieży można podziwiać wspaniałe widoki panoramiczne na miasto.

!Widok z wieży widokowej Kościoła Głównego św. Michała w Hamburgu
Widok z wieży widokowej Kościoła Głównego św. Michała w Hamburgu

Na platformę widokową dostać się można częściowo windą lub schodami, pokonując 453 stopnie. Widoki na miasto podziwiamy z wysokości 106 metrów. Wysokość całej wieży tok ponad 132 metry.

!Widok z wieży widokowej Kościoła Głównego św. Michała w Hamburgu
Widok z wieży widokowej Kościoła Głównego św. Michała w Hamburgu

Wieżę (tak samo jak kryptę i cały kościół) można odwiedzać codziennie, od maja do października w godzinach 09:00-20:00 (ostatnie wejście o 19:30, natomiast od listopada do kwietnia w godzinach 10:00-18:00 (ostatnie wejście 17:30). Należy jednak pamiętać, iż podczas nabożeństw oraz wydarzeń odbywających się w świątyni zwiedzanie nie jest możliwe.

Cena biletu normalnego na wieże wynosi 5,00€, bilet ulgowy 3,50€. Jeśli jednak interesuje nas również wejście do krypt, za bilet łączony zapłacimy odpowiednio: normalny - 7,00€, ulgowy - 4,00€.

!Widok na filharmonię w Hamburgu z wieży Głównego Kościoła (Kościół św. Michała)
Widok na filharmonię w Hamburgu z wieży Głównego Kościoła (Kościół św. Michała)

Platforma widokowa - Stintfang Aussichtsplattform

Stintfang Aussichtsplattform czyli platforma widokowa przy hostelu Stintfang, znajdująca się ok 2 minuty od wyjścia ze stacji metra Landungsbrücken to kolejny punkt widokowy w Hamburgu. Znajduje się tam od 2013 roku Paula-Karpinski-Platz. Podziwiać stąd możemy przede wszystkim widok na charakterystyczny budynek portowy Landungsbrücken oraz rzekę.

!Widok z platformy widokowej Stintfang Aussichtsplattform w Hamburgu
Widok z platformy widokowej Stintfang Aussichtsplattform w Hamburgu

Wieża widokowa ruin Kościoła Głównego św Mikołaja

Kościół Główny św. Mikołaja (Ehemalige Hauptkirche St. Nikolai), a w zasadzie jego ruiny to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Hamburgu. Ruiny kościoła pozostawiono na pamiątkę po wojnie, obecnie znajduje się tam muzeum oraz punkt widokowy na wieży.

Całość można odwiedzać codziennie, nabywając bilet wstępu: bilet normalny - 5,00€, ulgowy - 4,00€, dzieci - 3,00€. Godziny wstępu: od maja do września - 10:00-18:00, od października do kwietnia - 10:00-17:00.

Platforma widokowa znajduje się na wysokości 76 metrów. Całkowita wysokość wieży to ponad 147 metrów.

Inne

Taras widokowy Aussichtspunkt - Steinwerder

Aussichtspunkt - Steinwerder to punkt widokowy, znajdujący się po drugiej stronie tunelu - Alter Elbtunnel, w mniej znanej wśród turystów dzielnicy Steinwerder. Jest to miejsce położone przy samym wejściu do tunelu, nad samą wodą. Co prawda nie jest to punkt widokowy, który pozwala na podziwiania miasta z góry, jednak wart jest polecenia.

!Widok z tarasu widokowego Aussichtspunkt - Steinwerder w Hamburgu
Widok z tarasu widokowego Aussichtspunkt - Steinwerder w Hamburgu

Zobaczymy stąd dzielnicę St. Pauli. A podczas dłuższego odpoczynku będziemy mieli okazję podziwiać przepływające przez rzekę statki. Miejsce stosunkowo mało znane i niezbyt popularne wśród turystów, co może byc jego kolejnym atutem. Odnajdziemy tam prawdopodobnie ciszę i spokój, których może brakować w tym tętniącym życiem mieście.

!Widok z tarasu widokowego Aussichtspunkt - Steinwerder w Hamburgu
Widok z tarasu widokowego Aussichtspunkt - Steinwerder w Hamburgu

Reklama