Lotnisko Hamburg (HAM) - dojazd z/do centrum miasta

Lotnisko w Hamburgu jest jednym z najbardziej obciążonych lotnisk w całych Niemczech. Każdego roku z hamburskiego portu lotniczego korzysta kilkanaście milionów pasażerów. Do Hamburga dolecimy również tanimi liniami z Polski.

Port lotniczy w Hamburgu oddalony jest o około 8,5 kilometra na północ od centrum miasta.

Lotnisko udostępnia darmową sieć wi-fi o nazwie HAM AIRPORT FREE WIFI. Korzystanie z usługi możliwe jest tylko po zarejestrowaniu.

Informacje podstawowe

  • Nazwa: Lotnisko Hamburg
  • Nazwa w języku angielskim: Hamburg Airport
  • Nazwa w języku niemieckim: Flughafen Hamburg
  • Kod IATA - HAM
  • Ilość terminali: 2
  • Adres: Flughafenstr. 1-3, 22335 Hamburg, Niemcy

Na lotnisku w Hamburgu działają dwa terminale. Oba znajdują się blisko siebie i połączone są budynkiem Airport Plaza.

Z Polski na lotnisko w Hamburgu dolecimy linią Ryanair z Katowic, linią Wizzair z Gdańska oraz regularną linią LOT z Warszawy.

Jak dojechać z lotniska w Hamburgu do/z centrum miasta?

Hamburskie lotnisko połączone jest z centrum miasta koleją miejską S-Bahn - linią S1. Stacja znajduje się pod poziomem terminali i dostaniemy się tam windą lub ruchomymi schodami.

Pociąg zatrzymuje się aż na 26 stacjach. Z perspektywy turysty najwygodniejszą z nich może być główny dworzec kolejowy (Hauptbahnhof), na który dojedziemy w około 25 minut. Pełną mapę linii S1 (i pozostałych) znajdziemy pod tym adresem.

Linia działa od około 4:30 rano do 1:00 w nocy. Pociągi kursują co około 10 minut od 6:00 do 23:00 i co 20 minut w pozostałym czasie. Dokładną informacje o rozkładzie można znaleźć na oficjalnej stronie miejskiego przewoźnika na tej stronie.

Na przejazd linią S1 obowiązują standardowe bilety miejskie. Bilety możemy kupić w automatach przy punkcie odbioru bagaży i w okolicy samego dworca. Za pojedynczy przejazd zapłacimy 3,30€. Bilet dla dzieci 6-14 lat kosztuje 1,20€, a dzieci do lat 6 podróżują za darmo. Bilet po zakupie jest od razu ważny i nie musimy go kasować.

Możemy zakupić też bilety dzienne - np. bilet całodniowy za 7,70€ lub bilet całodniowy ważny od 9:00 za 6,40€.

Uwaga! Jeśli jedziemy na lotnisko z centrum Hamburga musimy pamiętać, że pociąg na stacji Ohlsdorf rozdzielany jest na pół. Pierwsze trzy wagony jadą na lotnisko, a pozostałe do Poppenbüttel. Jeśli się zagapimy możemy stracić bardzo dużo czasu - będziemy musieli wrócić do Ohlsdorf i stamtąd przesiąść się znów na pociąg w kierunku lotniska.

Ups... na naszej stronie są nieaktualne informacje? :( Daj nam o tym znać i pomóż innym czytelnikom! Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Reklama