Podróże po Europie

Lotnisko Hamburg (HAM) - dojazd z/do centrum miasta

Ostatnia aktualizacja: 24 lutego 2022

Lotnisko w Hamburgu jest jednym z najbardziej obciążonych portów lotniczych w całych Niemczech. Każdego roku korzysta z niego kilkanaście milionów pasażerów.

Lotnisko w Hamburgu leży około 8,5 kilometra na północ od centrum miasta.

Port lotniczy Hamburg - informacje podstawowe

  • Nazwa: Lotnisko Hamburg
  • Nazwa w języku angielskim: Hamburg Airport
  • Nazwa w języku niemieckim: Flughafen Hamburg
  • Kod IATA - HAM
  • Ilość terminali: 2
  • Adres: Flughafenstr. 1-3, 22335 Hamburg, Niemcy

Na lotnisku w Hamburgu działają dwa terminale. Oba znajdują się blisko siebie i połączone są budynkiem Airport Plaza.

Z Polski na lotnisko w Hamburgu dolecimy liniami Ryainair i WizzAir z Gdańska oraz LOT-em z Warszawy.

Jak dojechać z lotniska w Hamburgu do/z centrum miasta?

Hamburskie lotnisko połączone jest z centrum miasta linią S1 kolei miejskiej S-Bahn. Stacja na lotnisku nazywa się Hamburg Airport (Flughafen) i znajduje się pod poziomem terminali i dostaniemy się tam windą lub ruchomymi schodami.

Pociąg zatrzymuje się aż na 26 stacjach. Z perspektywy turysty najważniejszą z nich wydaje się być główny dworzec kolejowy (Hauptbahnhof), na który dojedziemy w około 25 minut. Mapę linii S1 (oraz pozostałych) oraz rozkład jazdy znajdziemy na oficjalnej stronie przewoźnika.

W ciągu dnia pociągi linii S1 kursują regularnie co około 10 minut. Na przejazd z lotniska obowiązują standardowe bilety miejskie. Bilety możemy kupić w automatach przy punkcie odbioru bagaży lub w okolicy samego dworca. Za pojedynczy przejazd zapłacimy 3,50€. Bilet dla dzieci 6-14 lat kosztuje 1,30€, a dzieci do lat 6 podróżują za darmo. Bilet po zakupie jest od razu ważny i nie musimy go kasować.

Dostępne są też bilety dzienne: bilet całodniowy za 8,20€ lub bilet całodniowy ważny poza godzinami szczytu (od 9:00 do 6:00 rano kolejnego) dnia za 6,90€. Ten drugi zwraca się już przy dwóch przejazdach, o ile oczywiście nie musimy odbyć podróży przed 9:00.

Wszystkie rodzaje biletów możemy zakupić również online (na tej stronie) w nieco niższej cenie.

Uwaga! Jeśli jedziemy na lotnisko z centrum Hamburga musimy pamiętać, że pociąg na stacji Ohlsdorf rozdzielany jest na dwie części. Pierwsze trzy wagony jadą na lotnisko, a pozostałe do Poppenbüttel. Jeśli się zagapimy możemy stracić bardzo dużo czasu, gdyż najpierw będziemy musieli wrócić do Ohlsdorf, stamtąd przesiąść się znów na pociąg w kierunku lotniska.

Cześć!

author

Cieszymy się, że udało Ci się dotrzeć do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że okazał się przydatny. Więcej informacji o naszym blogu znajdziesz na podstronie o nas.

W przypadku natrafienia na nieaktualne dane lub błędy prosimy o wiadomość - dane adresowe dostępne są w zakładce kontakt.

Aśka i Sławek - autorzy bloga Podróże Po Europie (podrozepoeuropie.pl)

Reklama