Punkty widokowe Liverpoolu

Liverpool to nie tylko miasto klubów piłkarskich i grupy The Beatles, to także piękne widoki i krajobraz wybrzeża. Miasto łączy ze sobą nowoczesną i zabytkową architekturę. Aby ją podziwiać warto udać się na chociaż jeden z punktów widokowych w tym mieście.

Najlepsze punkty widokowe Liverpoolu

  • Radio City Tower
  • Taras widokowy na wieży Katedry
  • Taras w bibliotece - Central Library
  • Echo Wheel Of Liverpool
  • Inne punkty widokowe w Liverpoolu
    • Restauracja w budynku muzeum morskiego
    • Muzeum miasta - Museum of Liverpool

Radio City Tower

Widok na Liverpool z wieży widokowej - Radio City Tower

Wieża Radio City Tower w Liverpoolu znana jest również jako St. John's Beacon. Jest to jednocześnie wieża radiowa i widokowa. Wysokość budynku to 138 metrów, co daje mu drugie miejsce na liście najwyższych budynków w Liverpoolu. Łącznie z anteną wysokość ta wynosi 148 metrów. Punkt widokowy znajduje się na wysokości ok 120 metrów.

!Widoki na Liverpool z wieży radiowej - Radio City Tower
Widoki na Liverpool z wieży radiowej - Radio City Tower

Cena normalnego biletu wstępu i wjazd na górę, to koszt 5.50£.

Wjechać na punkt widokowy można codziennie, w godzinach od 10:30 do 17:30. Ostatnie wejście odbywa się o 17:00.

Taras widokowy na wieży Katedry

Katedra w Liverpoolu, choć stosunkowo młoda, bo wybudowana na początku XX wieku, cieszy oko imponującym wnętrzem. Wejście do świątyni jest darmowe, jeśli jednak lubimy widoki z góry, warto pomyśleć nad wejściem na taras widokowy Katedry.

Widok z tarasu widokowego na wieży Katedry w Liverpoolu

Na taras dostajemy się korzystając z dwóch wind, a następnie do pokonania jest jeszcze 108 schodów.

Widok z tarasu widokowego na wieży Katedry w Liverpoolu

Cena normalnego biletu wstępu i wejście na taras widokowy wieży Katedry, to koszt 5.50£. Wejście odbywa się codziennie, w godzinach: 10:00 - 17:00, ostatnie wejście 30 min przed końcem.

Co ciekawe, dodatkowo w czwartki możliwe jest "nocne" wejście na taras i podziwianie miasta wieczorową porą. Atrakcja nazywaj się - Twilight Thursdays - więcej informacji.

Taras w bibliotece - Central Library

!Na tarasie biblioteki w Liverpoolu - Central Library
Na tarasie biblioteki w Liverpoolu - Central Library

Biblioteka Central Library to kolejne miejsce pozwalające na odrobinę relaksu, spokoju i na spojrzenie na miasto z góry. Na ostatnim piętrze budynku znajduje się nieduży taras, z którego rozpościera się widok na najbliższą okolicę. Doskonale stąd widać np. wieżę radio City Tower.

!Widok z tarasu biblioteki - Central Library w Liverpoolu
Widok z tarasu biblioteki - Central Library w Liverpoolu

Echo Wheel Of Liverpool

Wheel of Liverpool czyli "koło" to jeden z punktów obserwacyjnych w mieście. Koło obserwacyjne znajduje się przy Albert Dock, dzięki czemu doskonale widać tą zabytkową część miasta z tej atrakcji. Przejazd kołem trwa kilka minut, atrakcja porusza się w miarę szybko, a ilość przejazdów, podczas których możemy się cieszyć chwilą relaksu ze wspaniałymi widokami wynosi 4.

!Liverpool - Widok na Katedrę z koła - Wheel Of Liverpool
Liverpool - Widok na Katedrę z koła - Wheel Of Liverpool

Koło składa się z 42. wagoników, w tym również z jednej kapsułki VIP. Podczas obrotu kołem, gdy znajdujemy się na samej górze, wagonik osiąga wysokość ok 60 metrów.

!Diabelskie koło - The Wheel Of Liverpool
Diabelskie koło - The Wheel Of Liverpool

Cena normalnego biletu na atrakcję to koszt 9.00£. Koło czynne jest codziennie, od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 12:00 - 21:00, w piątki: 12:00 - 23:00, a w soboty: 10:00 - 23:00.

Inne punkty widokowe w Liverpoolu

Oprócz typowych wież i punktów obserwacyjnych w Liverpoolu często przy okazji również można skorzystać z okazji na podziwianie miasta z góry. Do takich miejsc zaliczyć można liczne muzea i restauracje. Przykładowe:

Restauracja w budynku muzeum morskiego

!Widoki z okien restauracji budynku morskiego w Liverpoolu
Widoki z okien restauracji budynku morskiego w Liverpoolu

Wejście do muzeum jest bezpłatne. Na samej górze znajduje się restauracja, a w niej spora ilość stolików przy dużych oknach z widokiem na Albert Dock. Na miejscu można wypić cydr czy zjeść np. standardowe danie - Fish and chips.

!Restauracja na górze budynku muzeum morskiego w Liverpoolu
Restauracja na górze budynku muzeum morskiego w Liverpoolu

Muzeum miasta - Museum of Liverpool

Widok przez szybę z muzeum miasta Liverpool

Podobnie jak do innych miejskich muzeów, wejście do tego muzeum jest bezpłatne. Podczas zwiedzania obiektu warto zwrócić uwagę na okna, szczególnie na ostatnim piętrze. Przez szybę można mieć ciekawe widoki na część miasta i wodę.

Widok przez szybę z muzeum miasta Liverpool


Reklama