Zwiedzanie stadionu Realu Madryt - Estadio Santiago Bernabeu

Dla każdego sympatyka piłki nożnej istnieje kilka klubów, które zna i szanuje bez względu na swoje sympatie lub antypatie. Jednym z nich jest Real Madryt, którego domem jest stadion imienia Santiago Bernabeu - miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia nawet podczas krótkiego pobytu w Madrycie.

!Stadion Realu Madryt - trybuny
Stadion Realu Madryt - trybuny

Wybierasz się do Madrytu?

Madryt

Gdzie spać w Madrycie?

Sprawdź nasz przewodnik i dowiedz się czym się kierować podczas poszukiwania noclegu w stolicy Hiszpanii oraz sprawdź przykładowe hotele.

Zwiedzanie stadionu i muzeum

Stadion, co nie zdarza się wcale tak często, znajduje się niemal w centrum miasta, w dzielnicy biznesowej - przy samej linii metra numer 10, koło przystanku.. Santiago Bernabeu.

Po wyjściu z metra powinniśmy bardzo szybko zlokalizować miejsce docelowe, chociaż nie rzuca się w oczy - znajduje się jednak kilkadziesiąt metrów od wyjścia ze stacji. Po odnalezieniu stadionu powinniśmy skierować się do wejścia numer 7.

!Stadion Realu Madryt - muzeum
Stadion Realu Madryt - muzeum

Zwiedzanie obiektu możliwe jest w dni, podczas których nie są rozgrywane mecze Realu. Cena jest wysoka, wynosi aż 25,00€, jednak są to dobrze wydane pieniądze.

Samo zwiedzanie składa się z kilku części. Rozpoczynamy od wejścia niemal na najwyższą trybunę, z której widzimy obiekt - i widok ten robi piorunujące wrażenie! Kolejne kroki są przeplatane, więc opiszemy kilka najciekawszych:

  • muzeum - puchary, historyczny sprzęt (piłki z lat 50-tych) oraz materiały świadczące o długiej i pełnej sukcesów historii klubu

!Stadion Realu Madryt - muzeum
Stadion Realu Madryt - muzeum

  • interaktywne muzeum - możliwość przeglądania archiwalnym materiałów meczowych, bramek, historii zawodników. Co ciekawe przeglądać materiały można na wielkich dotykowych ekranach, możemy przykładowo rozciągnąć ulubioną bramkę na całą ścianę. W samym muzeum można spędzić nawet godzinę, albo i więcej...

!Stadion Realu Madryt - muzeum
Stadion Realu Madryt - muzeum

  • sala konferencyjna - można zrobić sobie zdjęcie w miejscu, gdzie trenerzy odpowiadają na pytania dziennikarzy
  • szatnie oraz pokój odnowy

!Stadion Realu Madryt - szatnia
Stadion Realu Madryt - szatnia

  • tunel prowadzący na boisko, i możliwość podejścia do niemal linii boiska
  • ławka rezerwowych - jest to jeden z najciekawszych punktów, można usiąść na wygodnym fotelu i poczuć się chociaż chwilę jak.. Jerzy Dudek ;)

!Stadion Realu Madryt - ławka
Stadion Realu Madryt - ławka

!Stadion Realu Madryt - muzeum
Stadion Realu Madryt - muzeum

Spacer kończy się w klubowym sklepie, który.. jednak może odrobinę zawieść. Spodziewać by się mogło większego wyboru gadżetów - oprócz standardowych formatów jak koszulki, bluzy czy kubki - nie oferował nic bardziej oryginalnego dla dorosłych.

Stadion Realu Madryt - muzeum

Informacje praktyczne

Bilety wstępu można nabyć przy wieży B, bramie numer 7 i kasie numer 10.

Ceny biletów wstępu

  • dorośli (od 14. roku życia) - 25,00€;
  • dzieci (poniżej 14 roku życia) - 18,00€;

Stadion Realu Madryt - muzeum

Dni i godziny zwiedzania

  • poniedziałek - sobota: 10:00 - 19:00
  • niedziela: 10:30 - 18:30

!Stadion Realu Madryt - poziom boiska
Stadion Realu Madryt - poziom boiska

Krótki materiał video:


Reklama