Punkty widokowe Madrytu

Stolica Hiszpanii - Madryt to miasto lubiane przez wielu turystów, każdy lubi je z innego powodu, jedni będą je uwielbiać za klub piłkarski, inni za klimat ulic i tętniące tam bez przerwy życia, jeszcze inni za atrakcje. Znajdzie się zapewne jeszcze jedna grupa osób, która uwielbia Madryt za widoki. A krajobraz miejski można podziwiać w hiszpańskiej stolicy z naprawdę wielu miejsc.

Madryt - widok z ogrodów pałacowych Campo del Moro

Najlepsze punkty widokowe w Madrycie

  • Taras widokowy w budynku CentroCentro - Palacio de Cibeles
  • Kolejka linowa - Teleferico
  • Park Casa de Campo
  • Faro de Moncloa
  • Tetas de vallecas w parku Cerro del Tío Pío
  • Dach Círculo de Bellas Artes
  • Taras na centrum handlowym Corte Ingles - Callao
  • Campo del Moro

Madryt - widok z ogrodów pałacowych Campo del Moro

Taras widokowy w budynku CentroCentro - Palacio de Cibeles

CentroCentro czyli CentroCentro Cibeles de Cultura y Ciudadanía to budynek położony przy Plaza Cibeles, 1 (Palacio de Cibeles), dawny pałac, znajdował się tam kiedyś również urząd pocztowy. Obecnie działają tu m.in. kawiarnie i księgarnie. Głównie obiekt zagospodarowany jest pod powierzchnie wystawiennicze.

Na górze, na ósmym piętrze, znajduje się taras z widokiem na miasto - MIRADOR MADRID. Wstęp jest płatny, stosunkowo niewiele jak za atrakcje tego typu, bilet normalny kosztuje 2,00€, bilet ulgowy (dla dzieci do 12. roku życia) kosztuje 0,50€. W każdą pierwszą środę miesiąca wstęp jest bezpłatny, wcześniej należy tylko odebrać "specjalny bilet" (darmowy) w kasie. Czas pobytu wynosi 30 minut.

Taras nieczynny jest w poniedziałki, Madryt z tego miejsca podziwiać można od wtorku do niedzieli, z krótką przerwą w ciągu dnia. Atrakcja otwarta jest dokładnie w godzinach pomiędzy 10:30 i 13:30 oraz pomiędzy 16:00 i 19:00. Nieczynne 1. i 6. stycznia, 1. maja oraz 24., 25. i 31. grudnia.

Kolejka linowa - Teleferico

80 kabin przewozi pasażerów przez odległość 2,50 km, pomiędzy dwiema stacjami w przeciągu jedenastu minut, osiągając maksymalną wysokość 40 metrów.

Atrakcja dostępna jest w różnych godzinach, dokładny kalendarz z dniami i godzinami można znaleźć na stronie, najczęściej start odbywa się o 11:00, są dni, w których rozpoczyna się o 12:00. Koniec działania atrakcji jest już bardziej rozłożony w czasie w zależności od okresu odwiedzin (pomiędzy 16:00 a 21:00). Należy pamiętać, że ostatnia podróż z każdej ze stacji odbywa się 15 minut przed zamknięciem.

Przystanki: Rosales Station i Casa de Campo Station. Stacja Rosales znajduje się w ogrodzie Rosaleda de Madrid (ogród mieści się w parku zachodnim - Parque del Oeste). Stacja Casa de Campo mieści się w sercu ogrodu, na wzgórzu Cerro Garabitas, (punkt ten znajdziemy na mapie wpisując dany adres: Casa de campo, Calle Cerro Garabita, s/n, 28011 Madrid, Hiszpania)

Cena biletu pojedynczego (w jedną stronę) wynosi 4,20€, w dwie strony 5,90€. Dzieci do 3. roku życia korzystają z atrakcji bezpłatnie.

Park Casa de Campo

Oprócz kolejki linowej (typu cable car) Teleferico zawieszonej nad brzegiem parku Casa de Campo, to właśnie ten największy park w Madrycie stanowi miejsce z idealnymi punktami widokowymi.

Jeśli lubimy długie spacery, zieleń i przestrzenie parkowe to miejsce powinno nas ucieszyć. Znajdziemy tam m.in. wzgórze Cerro Garabitas, którego wysokość w najwyższym punkcie to ponad 660 metrów.

Faro de Moncloa

Faro de Moncloa to mierząca 110 metrów wysokości wieża. Wybudowana w 1992 roku, była zamykana i ponownie otwierana dla odwiedzających (otwarta znowu od kwietnia 2015r.). Na wysokości 92 metra znajduje się platforma widokowa, z której można podziwiać panoramę miasta.

Odwiedzający mogą przebywać na górze 30 minut. Atrakcja dostępna jest dla odwiedzających od wtorku do niedzieli, w godzinach 10:00 - 20:00 (ostatnie wejście o 19:30). Zamknięte w poniedziałek.

Uwaga: podczas złych warunków pogodowych, atrakcja może być nieczynna.

Bilety można nabyć w głównym holu obiektu (w środku obiektu, na dole znajduje się jeszcze np. informacja turystyczna, czynna także w poniedziałki). Cena bilet normalnego to koszt 3,00€, bilet ulgowy kosztuje 1,50€ (dla seniorów 65+ / dla dzieci w wieki 7-14 lat), dzieci do 6. roku życia wchodzą bezpłatnie.

Na górę wjeżdżamy przeszkloną windą, obsługiwaną przez pracowników tej atrakcji.

Adres: Av. Arco de La Victoria, 2.

Tetas de vallecas w parku Cerro del Tío Pío

Tetas de vallecas to naturalny punkt widokowy w parku Cerro del Tío Pío, który oddalony jest niestety o ok 10 km od centrum miasta, dlatego jest miejscem, gdzie nie spotkamy wielu turystów. Zobaczyć stąd można panoramę całego Madrytu.

Ciekawostką jest nazwa miejsca, ponieważ tetas z hiszpańskiego to dosłownie cycki, park i wzgórze określane jest jako Parque de las Siete Tetas - "park siedmiu cycków".

Ten punkt widokowy daje nam możliwość spojrzenia na centrum miasta oraz Cuatro Torres (Cztery wieże) i Plaza Castilla.

Dach Círculo de Bellas Artes

Círculo de Bellas Artes to kolejny płatny taras widokowy na mapie stolicy Hiszpanii. Znajduje się on w centrum miasta, dlatego plusem jest, że nie musimy daleko szukać, bądź po prostu zobaczymy wszystko z bliska.

Bilet wstępu na taras widokowy kosztuje 4,00€ (bilety do nabycia w recepcji budynku), atrakcja dostępna od poniedziałku do piątku (9:00-21:00) oraz w weekendy (11:00-21:00).

Zwieńczeniem budynku jest znajdująca się na dachu rzeźba z brązu, przedstawiająca rzymską boginię sztuki i rzemiosła Minerwę, często spotykaną na zdjęciach z tego miejsca.

Co stąd zobaczymy? Przede wszystkim znaną i lubianą Gran Via.

Adres: Calle de Alcalá, 42.

Taras na centrum handlowym Corte Ingles - Callao

Corte Ingles - Callao to centrum handlowe znajdujące się obok centrum miasta (adres: Plaza del Callao, 2). Jeśli lubimy zakupy, bądź potrzebujemy odrobiny wytchnienia podczas zwiedzania miasta warto pomyśleć o przerwie na niewielkim tarasie widokowym w centrum handlowym.

Taras jest bezpłatny i znajduje się na 9. piętrze budynku.

Campo del Moro

Campo del Moro to ogrody pałacowe w Madrycie, otaczające z trzech stron Pałac Królewski. Spacerując po nich obejrzymy nie tylko wspaniałą rezydencję królewską ale również dalsze krajobrazy stolicy Hiszpanii.

Madryt - widok z ogrodów pałacowych Campo del Moro

Madryt - widok z ogrodów pałacowych Campo del Moro


Reklama