Taras widokowy w Kolonii - KölnTriangle

Każdy kto uwielbia punkty widokowe, podczas pobytu w Kolonii nie powinien odmówić sobie odwiedzenia kolejnego miejsca. Mowa tutaj o KölnTriangle (zwanym wcześniej LVR-Turm) – stumetrowym wieżowcu o imponującej architekturze. Całkowita wysokość tego budynku wynosi 103,2m.

Widok na Kolonię z tarasu widokowego w KölnTriangle

Informacje i ciekawostki

Budynek został zaprojektowany przez Dörte Gatermann na bazie architektury firmy Gatermann + Schossig. Południowa część budynku składa się z podwójnej fasady, umożliwiającej naturalną wentylację, nawet przy wysokich piętrach.

Budowa tego innowacyjnego biurowca została ukończona w 2006 roku. Obecnie budynek jest już uważany za jeden z najbardziej znanych symboli miasta, na prawym brzegu Renu. Wieżowiec ma ponad 100 metrów wysokości i znajduje się naprzeciwko katedry w Kolonii, bezpośrednio na brzegu rzeki w dzielnicy Deutz (Düx). KölnTriangle jest siedziba Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) .

!KölnTriangle - Kolonia
KölnTriangle - Kolonia

Trzeba przyznać, że budynek potrafi zainteresować, jest pełnym harmonii połączeniem inteligentnej architektury, doskonałego położenia i nowoczesnej technologii budowlanej.

Widok z góry jest równie imponujący. Publiczny punkt widokowy znajduje się na dachu budynku KölnTriangle i oferuje turystom zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Widać z niego doskonale Starówkę, Katedrę, rzekę Ren i okoliczne mosty - w tym również znany i podziwiany most Hohenzollernów.

Widok na Kolonię z tarasu widokowego w KölnTriangle

Znawcy tematu twierdzą, że z dachu wieżowca można dojrzeć nawet Dusseldorf. Oczywiście pogoda musi być wyjątkowo sprzyjająca.

Punkt widokowy na dachu KölnTriangle to nie tylko piękny widok. To prawdziwa uczta dla zmysłów. Wiatr muskający delikatnie skórę i rozwiewający włosy i odgłosy życia metropolii, słyszane z wysokości ponad 100 metrów naprawdę robią wrażenie. W takim miejscu można złapać dystans do wielu spraw i odpocząć.

Widok na Kolonię z tarasu widokowego w KölnTriangle

Informacje praktyczne

Na taras widokowy wjeżdżamy windą, na wysokość ponad 100 metrów (29. pięter).

Adres: Ottoplatz 1

Dni i godziny otwarcia:

okres dni godziny
od 01. maja do 30. września poniedziałek - piątek 11:00 - 23:00
od 01. maja do 30. września sobota, niedziela 10:00 - 23:00
od 01. października do 30. kwietnia poniedziałek - piątek 12:00 - 20:00
od 01. października do 30. kwietnia sobota, niedziela 10:00 - 20:00

Widok na Kolonię z tarasu widokowego w KölnTriangle

Ceny biletów wstępu:

  • dorośli i młodzież - 3,00 Euro
  • grupy od 5. osób - bilet dla jednej osoby - 2,50 Euro
  • dzieci do 12. roku życia - bezpłatnie

Widok na Kolonię z tarasu widokowego w KölnTriangle


Reklama